3. Kolo celostátní žákovské ligy hostila Kuřim

V domácím prostředí v nových dresech jsme uhráli další dva body do celostátní ligy starších žáků.

Domácí turnaj nás nezastihl v optimální pohodě. Vzhledem k jarním prázdninám jsme dva týdny netrénovali a k utkáním jsme nastoupili bez 5. nejlepšího střelce žákovské ligy Martina Hirše.  V plánu jsme měli uhrát minimálně 4 body. Nakonec jsme uhráli se štěstím 2 body.

První utkání proti týmu Nového Veselí, který nastoupil posílen o hráče z Velkého Meziříčí a Havlíčkova Brodu. Prvních 10 minut jsme hráli vyrovnanou partii s vyrovnaným skóre. Bohužel naše nedůzarná obrana umožnila soupeři jít do vedení, které postupně navyšoval. Soupeř nepředváděl nějaký oslnivý výkon a dal se porazit. Skutečně špatnou obranou jsme se připravili o lepší výsledek a možná i výhru.  

Ke druhému utkání jsme nastoupili s cílem odčinit náš výkon proti týmu Sokola Úvaly. Po vyrovnaném utkání jsme díky lepšímu útoku hosty přehárli se štěstím 17:16, Kdy jsme zápas dohrávali ve 4 hráčích. 

Výkon nehodný celostátní soutěže jsme podali proti týmu Sokola Vršovice. Soupeř nastoupil pouze s 8 hráči k celému turnaji a již hrál v pořadí 3. utkání, nicméně náš bezkrevný výkon bez pohybu a bezstarostná obrana, která připomínala solné sloupy umožnila soupeři nás výrazně přehrát 22:15. 

Poslední zápas jsme nastoupili proti favoritovi soutěž HCB Karviná. Kluci zlepšili pohyb a obstáli jsme se ctí. Bohužel největší překážkou pro naše hráče byl brankář Karviné, který měl více jak 60% úspšnost proti našim střelám. 

Celkově jsme herně neobstáli, naši hráči jako by byli ještě myšlenkami na prázdninách. Hlavně v obraně jsme nedůsledně pokrávali hráče soupeře a brankářům jsme nepomáhali.

Výsledky SK Kuřim:  Sokol Nové Veselí 12:20, Sokol Úvaly 17:16, Sokol Vršovice 15:22, HCB Karviná 7:17.

Sestava a branky: Tesař, Reidlinger - Alexa 1, Kocman 8, Pazourek 15, Vaško 2, Trojánek 4, Sýs J. 1, Toužín, Sýs V., Rainer, Dosedla 1, Bulhart 8, Holík, Konečný.