4.kolo žákovské ligy jsme odehráli v Zubří

4. turnaj celostátní žákovské ligy jsme odehráli v Zubří

Další kolo nás zaválo do Mekky moravské házené Zubří, kde místní klub ROBE hraje nejvyšší soutěž mužů. Pro tento turnaj jsme si vytyčili získat 4 body do celostátní tabulky.

1. utkání:  SK Kuřim  - Lokomotiva Vršovice 29:16  (13:8)

Lokomotiva byla před zápasem hůře postavena v tabulce, ale na rozdíl od nás přespávala v dějišti turnaje, takže hráči byli odpočatí. My jsme si na soupeře věřili, protože jsme sázeli na naši rychlost a herní vyspělost. Od počátku jsme soupeře převyšovali ve hře jeden na jednoho a chytali nám oba branakáři.  V první poločase jsme postupně odskočili na rozdíl 5 branek. Druhý poločas jsme ovládli a soupeř působil odevzdaným dojmem. O vyšší brankový příděl zachránilo soupeře to, že jsme točili v průběhu zápasu všechny hráče.

2. utkání:  SK Kuřim - Centrum Haná 16:17 (8:7)

Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro Centrum Haná. Nad soupeřem jsme po celé utkání udržovali mírnou střeleckou převahu. Bohužel nás zradila koncovka. Naše spojky nastřelily 6 tyčí a dále jsme naproměnili dva 7 m hody tím, že jsme při nich netrefili soupeřovu branku. Tyto neproměněné šanci nás v závěru mrzeli. Celý první poločas to byla přetahovaná, kdy jsme nejprve vedli v prvních 10 minutách 6:3 i díky dobře chytajícímu Michalu Tesařovi. Soupeř změnou hry ke konci poločasu srovnal. Ve druhém poločase soupeř zlepšil obranu a my měli problém se zpočátku prosadit. Změnou hry na dva pivoty jsme soupeřovu obranu opět rozložili a šli do vedení o 2 branky na 13:11. Soupeř opět zabral a srovnal. Psychicky náročný zápas jsme měli ve svých rukou, kdy 2 minuty před koncem jsme vedli o 2 branky a vše vypadalo, že soupeř už nás nedotáhne. Bohužel zaúřadovali nevýrazní rozhodčí a vyloučili nám za běžný zákrok Toma Alexu. To soupeře nakoplo a šňůrou 3 branek skóre otočil. V závěru jsme dohrávali stále v 5 hráčích a po time-outu 20 s před koncem jsme odvolali brankáře. Bohužel naší zbrklostí v zakončení jsme pouze prostředek branky, kde stál soupeřův brankář. Byl pro nás velice psychicky vyčerpávájící zápas na klucích bylo vidět zklamaání z výsledku, protože věděli, že bylo na výhru.

3. utkání: SK Kuřim - Kopřivnice 16:36 (6:18)

První poločas nám vůbec nevyšel, Na klucích byla asi psychická deka z předešlého zápasu. Hráli jsme přiliš odevzdaně a bez pohybu. To silově vyspělejší soupeř využil a přejel nás na poločasových 16:6. Druhý poločas jsme přidali a viděli jsme celkem vyrovnaný průběh, ale musíme sportovně přiznat, že soupeř nás herně převyšoval po všech stránkách.

4. utkání: SK Kuřim - HC Zubří 16:26 (8:16)

Proti druhému nejlepšímu týmu soutěže jsme chtěli zabojovat. Soupeř na nás zpočátku zkusil obranu 3:3 se kterou jsme si dokázali poradit a prvních 5 minut jsme hráli vyrovnaně. Pak soupeř zatáhl obranu a ničil nás rychlými protiútoky. Opravdu jeho hráči byli o úroveň výš, ale my jsme utkání nevypustili a hráli až do konce. Točili jsme celou sestvavou, aby si kluci utkání s takovým soupeřem užili. Nakonec jsme uhráli celkem lichotivý výsledek.

V tomto turnaji kluci, až na výkon proti Kopřivnici nezklamali, Byli jsme blízko zisku 4 bodů, ale vezeme dva a to se počítá. Na druhou stranu rozhodčí hrubě ovlivnili výsledek zápasu proti Centru Haná, což je do druhé části turnaje srazilo dolů, protože výhra byla blízko. Dali jsme šanci zahrát si všem, včetně dvou mladších žáků,  Cabejškovi a Čejkovi, kteří se dokázali brankově prosadit. Brankáři nám v prvních dvou zápasech hodně pomohli a bojovali jsme jako tým.  Na klucích hrající i za ml. dorost v sezóně, byla vidět určitá únova, ale na to se nedá vymlouvat. Sbíráme herní zkušenosti a budujeme tým pro další sezónu.

Sestava a branky: Tesař, Reidlinger - Cabejšek 4, Alexa 3, Kocman 10, Hromádko 7, Toužín 2, Pazourek 16, Čejka 2, Rainer 2, Hirš 20, Trojánek 4, Dosedla 2, Bulhart 3, Holík 2, Konečný.