Derby s leadrem soutěže sousedním KP Brno skončilo naší smolnou prohrou

Utkání se šťastným koncem pro hosty

SK Kuřim - SK Hanball Brno A 21:24 (12:13)

Domácí utkání se sousedním A-týmem Kéniku slibovalo napínavou podívanou s přívlastkem derby. Hrál totiž třetí celek soutěže proti prvnímu a mezi soupeři byl rozdíl pouze dvou bodů.  Utkání bylo od začátku hrané ve vysokém tempu. Naši hráči byli zpočátku nervózní a umožnili jít soupeři do dvoubrankového rozdílu. Po time-outu jsme zvýšili rychlost v útoku a najednou jsme začali soupeře přehrávat. Hráli jsme nejlepší pasáž utkání a ze stavu 3:5 jsme otočili na 8:6. Vše vypadalo, že začneme skóre navyšovat, bohužel 4 ztráty míče po sobě díky špatným nahrávkám, způsobilo, že soupeř nás přetlačil na 8:10. Tento vývoj nás začal mrzet. Do poločasu jsme ještě snížili na rozdíl jedné branky 12:13.  Pak nastala neuvěřitelná přetahovaná o branku. V 10 minutě druhé půle bylo srovnáno na 17:17. Soupeřovi začaly ubývat síly, protože točil jen 8 hráčů, ale nám boužel také. K rozhodnutí došlo mezi 44.-46. minutou, kdy jsme my neproměnili 4 vyložené šance a soupeř nakonec 3 proměnil a odskočil na rozdíl 3 branek. To už jsme nedokázali stáhnout.

Prohra mrzí, protože soupeř byl k pořažení, bohužel nám chyběla větší vůle po vítězství a hrubé opakující chyby v závěru v obraně spojené s nedůrazem,  umožnily soupeři, který nebyl herně lepší, vyhrát.

Sestava a branky:  Reidlinger, Tesař - Alexa, Kocman 2, Hromádko 3, Toužín, Pazourek 4, Trojánek 2, Hirš 7/1, Bulhart, Holík 1, Hásel 1, Sýs J. 1.