dozvuky ze Zorno Cupu 2019

Náš tým starších žáků byl blízko final four prestižního turnaje Zorno Cup 2019

V rámci přípravy na jarní část sezóny se účastníme tohoto mezinárodního turnaje, kde si můžeme poměřit síly a úroveň s prestižními celky Slovenska, Čech, Maďarska a Rakouska. Letos jsme absolvovali již 5. ročník a většinou jsme neobsazovali lepší než předposlední místo v předchozích ročnících.. Jedná se o třídenní turnaj, který se hraje v naší partnerské Stupavě. Hrálo se 2x 15 min.

Hlavním cílem bylo hráčům za odměnu vytvořit podmínky jako mívají při podobných turnajích extraligové týmy a také jsme chtěli,, aby si to kluci užili. Takže jsme spali na hotelu a využívali k regeneraci místní wellness.

V základní skupině náš čekali velice silní soupeři. HK Šala (SK), Tatran Prešov (SK) a Dukla Praha. V prvním utkání jsme se herně chytli, obrana bránila, jak měla a první překvapení bylo na světě. Výhra 15:11 nad známým celkem. K utkání jsme nastupovali přímo z autobusu. Druhý zápas nás čekal proti věhlasnému Tatranu Prešov. Po rozpačitém začátku, kdy jsme měli trochu trému, jsme prohrávali již 5:0. Následně po vstřelení první branky nad silově a technicky vyspělým soupeřem jsme se chytili, ztratili respekt a nejlepší obranou včetně pohybu jsme soupeře zaskočili a do poločasu jsme odcházeli s remízou 11:11. Soupeř byl hodně vykolejený a my jsme s ním dokázali dál držet krok a ješt 5 minut před koncem byl stav 16:14 pro Prešov, pak už jsme nedokázali tlaku odolat a prohráli 14:21. Nicméně nádherný zápas.

V posledním zápase skupiny jsme nastoupili proti rezervě Dukly Praha a celý zápas jsme vedli. Nakonec vlivem nepřesností jsme umožnili soupeři výsledek stáhnout a vydřeli cennou výhru 14:13, která nás posunula mezi nejlepších 8 týmů turnaje.

Další den jsme nastoupili do bitvy s maďarským týmem Kézilabda Utanpoltász a bojovali jsme v nádherném střetnutí o final four turnaje. My jsme na tom byli silově lepší, soupeř byl techničtější. Bohužel v posledních 5 minutách nás vychytal soupeřův brankář a rozhodl o naší prohře 15:11. O 5. místo jsme hráli proti rakouskému Fivers WIEN, bohužel jsme nezopakovali náše předešlé výkony a se soupeřem jsme udrželi krok pouze poločas a prohráli jsme 13:22. Závěrečný zápas v neděli proti Frýdku-Místku byl vyrovnaný do posledních minut, bohužel brankář Frýdku v posledních minutách zazářil a rozhodl o naší prohře 9:12 a v turnaji jsme nakonec obsadili nádherné 8. místo z celkem 16. zúčastněných týmů.

Turnaj byl ve všech směrech přínosem - přinesl srovnání se zahraničím, ve kterém jsme obstáli se ctí. Ještě před dvěma roky by si na Kuřim, že se dostane tak daleko a herně zvedne, nikdo nevsadil. Smozřejmě turnaj přinesl i náměty na zlepšení v oblastech, kde zaostáváme. Hlavní rozdíl byl v důrazu v obraně a rychlosti v útoku. Některé kombinace Tatranu Prešov proti nám připomínali tajfun a naši borci kupodivu stíhali, ale síly ubývaly rychle. Je nutno říci, že na většinu hráčů působila druhý hrací den únava, protože ještě hráli zápasy za mladší dorost.

Klukům musíme poděkovat a kdyby dokázali takové výkony zopakovat v naší jm-lize určitě by hráli o první místo a byli v top 10 v celostátní žákovské lize.  Hlavní je, že jsme obstáli a víme kam hráče směřovat pro následující období.

O Kuřim byl na turnaji velký zájem - televizní relace způsobila, že každý chtěl vidět naše týmy v akci a tým starších žáků byl nejsledovanějším týmem na webu turnaje.

Sestava: Reidlinger, Tesař - Bulhart, Sýs J,, Rainer, Hirš, Alexa, Kocman, Hromádko, Vaško, Holík, Pazourek, Dosedla, Hásek.

Pořadí: 1. Vezprém, 2. Lovci Lovosice, 3. Tatran Prešov, 4. Kézilabda Ultánpoltasz, 5. Fivers Wien, 6. HCB Olomouc A, 7. Pepino Frýdek-Místek, 8. SK Kuřim, 9. RHC Karviná, 10. Sokol Úvaly, 11. ŠKP Bratislava, 12. HK Šala, 13. HCB Olomouc B, 14. Tatran Stupava, 15. Sokol Velké Meziříčí, 16. Dukla Praha