Fersto cup stž se vydařil a náš tým se herně neztratil

Na domácím přípravném turnaji před sezónou se náš tým herně neztratil.

Do kuřimské sportovní haly na náš přípravný turnaj zavítali zvuční soupeři. HBC Karviná, HBC Olomouc, Strojár Malacky, Cement Hranice a Sokol Sokolnice.   Průběh turnaje byl nesmírně vyrovnaný a v každém utkání mohl vyhrát kdokoli. Našim borcům se dařilo "střídavě - oblačno, občas padaly i trakaře"  a obsadili 4. místo. Turnaj se hrál systémem
každý s každým 2x12 min. Poprvé se vysílal na živo formou live streamu, takže u internetu mohli fandit celé rodiny včetně příbuzných zmíst vzdálených. Na závěr turnaje učástníci obdrželi ceny.

K výkonu našeho týmu:

V prvním utkání proti Sokolnicím jsme se zalekli, že Sokolnice přijeli se smíšeným družstvem tvořeným i z hráčů Maloměřic,  nejlepšího střelce Telnic.  V prvním poločase hrála dobře obrana a udrželi jsme nadějný výsledek 5:5.  Za celý druhý poločas jsem dali pouze jediný gól a to se nedalo vyhrát. O vítězství v utkání jsme se de facto připravili sami, zbytečnými ztrátami míče a neproměňováním šancí.  17 ztrát míče a k tomu 4 břevna to je opravdu hodně. Chyběla lepší souhra.

Ve druhém utkání jsme chtěli zabodovat a porazit tým Hranic. Celé utkání jsme měli lepší pohyb a vedli. Soupeř měl pouze jednu nebezpečnou spojku a tu se nám dařilo bránit. V závěru když jsme začali více střídat soupeř začal stahovat a těsné vítezství jsme nakonec ubránili.

Proti týmu Malacek jsme na turnaji podali nejlepší výkon, obrana byla super a v útoku se nám dařilo.   Na záčátku utkání jsme pořád dotahovali skóre, protože soupeř naše borce fyzicky převyšoval. Perfektně nám vyšel druhý poločas, kdy ještě 5 minut před koncem jsme vedli 12:9. Soupeř nás minutu před koncem dotáhl na 12:11, vzali jsme time-out a tým sklidnili a řekli si co uděláme, bohužel jsme opět ztratili míč a soupeř vyrovnal. Chyběl poslední náš útok a místo, abychom to uhráli do poslední střely , tak jsme zbrkle zakončili z nepřipravené střely a dostali 2 vteřiny před koncem gól. Obrovská škoda, protože za obrovskou bojovnost jsme si remízu zasloužili.  Závěr zápasu nám ovlivnil v náš neprospěch i rozhodčí.

Tým Olomouce působil živějším dojmem a po celé utkání udržoval mírný náskok. Oproti jiným utkáním nám nefunogvala tak obrana a zase jsme měli několik zbytečných ztát míče.

Poslední zápas s týmem věhlasného Baníku Karviná nás čekala pořádná dřina. Narazili na tvrdou pověstnou obranu Baníku a celý poločas jsme se nemohli přes ni prosadit a prohrávali 3:5. Navíc se nám zranil Adam po střetu s protihráčem.  Ve druhém poločase začali rozhodčí tvrdou hru Baníku víc trestat a nám se vrátil Adam do sestavy. Obrana ubránila několik akcí z nichž jsme rychle zakončili a pak se nám právě dařilo uvolňovat přes pivota na soupeřově brankoviště. Kluci vybojovali vítětství, které i místy po střetu se soupeřem bolelo.

Shrnutí: pro trenéry nebylo důležité umístění v turnaji, ale předvedená hra. Pozitvní bylo, že kluci dřeli v každém zápase a bojovali až do konce. Obrana si uhrála svoje a na ní můžeme stavět. Největší problém byla mezihra týmu, špatné nahrávky, ztráty míčů a nedůraz v zakončení. To nás stálo lepší výsledek a tým na něj má. Tady byla vidět nízká trénovanost týmu, kdy tým od vánoc byl v plném složení akorát trénink před trunajem a to je málo.

Sestava a branky:  Olšovský, Procházka,  Šimka(KP)  - Kunc 1, Pánek, Eremiáš 11, Uher 2, Rízner, Buzáš 15, Veselý 2, Vališ 9, Němeček 4, Tamborlani 5, Ježek 1, Svoboda1, Kolář 3.

Výsledky SK Kuřim:  Sokol Sokolnice 6:9, Cement Hranice 9:8, Strojár Malacky 12:13,  HBC Olomouc 12:14, HBC Karviná 13:9.

Pořadí:  1. Sokol Sokolnice, 2. Strojár Malacky, 3. HBC Olomouc, 4. SK Kuřim, 5. Cement Hranice, 6. HBC Karviná