Jak si vedou starší žáci po půlce podzimu?

Hodnocení družstva starších žáků po prvních 5 utkáních má bilanci 4 výhry -  jedna prohra a trvá šance na medailové umístění po podzimní části JM-ligy.

1. utkání:  Hanball Brno A  - SK Kuřim 23:32 (13:17)

Proti favoritovi soutěže jsme nastoupili maximálně koncentrovaní a od začátku jsme udržovali mírný náskok od soupeře díky kvalitní obraně a pestrému útoku, který na soupeře platil. Soupeř se snažil pokrývat naše klíčové hráče, ale ti uvolňovali ostatní, kteří se dokázali prosadit. Díky náročné letní přípravě jsme utkání zvládli a soupeř ke konci již rezignoval. Výhra se cenní o to víc, že jsme vyhráli na soupeřově hřišti.

Sestava a branky: Potůček - Cabejšek 3, Kocman 12, Pazourek 8, Vařecha, Kolosinský, Běhavý 1, Čejka 1, Rainer 1, Dosedla 2, Švaňhal, Černík 2, Tesař 2.

2. utkání:  SK Kuřim - Hanball Brno B  23:13 (13:7)

V prvním utkání na domácí půdě, vědomi si úrovně soupeře, jsme se rozhodli dát šance všem a střídali jsme pravidelně dvě sestavy. Tím jsme přispěli k tomu, že soupeř nedostal velký brankový příděl, ale vzhledem k chování některých rodičů hostujícího týmu jsme toho litovali. Tým KP B, hlavně někteří rodiče, neunesli, že jeden hráč KP přestoupil do Kuřimi a zbaběle ho častovali neustále nadávkami. Utkání jsme zvládli bez větších problémů.

Sestava a branky: Vaněrka - Cabejšek 3, Kocman 7, Kolosinský, Běhavý 2, Čejka 1, Šudák, Dosedla 2, Švaňhal 1, Černík 3, Pavlíček, Hásek, Tesař 4, Sýs

3. utkání: Tatran Bohunice - SK Kuřim 38:24 (19:12)

Namotivovaní domácí na nás od začátku nastoupili a celý zápas hráli proti nám jako o život. Bohužel naši hráči dokázali držet krok pouze prvních 15 minut. Pak se utkání strhlo v exhibici domácích. Hráli jsme bez pohybu a obrana neexistovala. Zasloužená prohra.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 3, Pazourek 14, Vařecha, Kolosinský, Čejka, Rainer 2, Dosedla 4, Švaňhal, Černík, Tesař.

4. utkání: SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 27:22 (16:13)

Úlohu mírného favorita jsme splnili, ale vítězství nad houževnatým soupeřem se nerodilo snadno. Na začátku jsme nastoupili koncentrovaně a v 18. minutě jsme vedli pohodovým rozdílem 8 branek 15:7. Pak jsme zvolněním tempa a vlastními chybami umožnili soupeři snížit na rozdíl 3  branek. Ve druhé půli soupeř kousal, ale jeho nápor jsme odrazili a v závěru skóre navýšili. Nicméně o drama jsme se postarali hlavně my našimi chybami.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 5, Pazouirek 10, Kolosinský, Běhavý, Čejka 2, Rainer 2, Šudák, Dosedla 1, Švaňhal, Černík, Pavlíček, Tesař 4, Sýs 1.

5. utkání: SK Kuřim - Sokol Juliánov 36:26  (15:13)

Hra Juliánova nám úplně nesedí. Nicméně k utkání jsme nastoupili koncentrovaně a po 15 minutách jsme vedli pohodovým rozdílem 11:4. Pak jsme opět zvolnili a přestali bránit pod dojmem, že se nemůže nic stát, ale stalo se. Soupeř začal trestat naši laxnost v obraně a nepřesnost v útoku a do poločasu snížil na rozdíl dvou branek. Do druhé půle jsme zklidnili hráče a řekli si jak budeme hrát. Bohužel jsme k tomu potřebovali dalších 5 minut, kdy soupeř mezitím dokonce srovnal. Pak jsme zlepšili pohyb a zabrali a za 10 minut jsme rozložili obranu soupeře natolik, že jsme získali uklidňující 10 brankový náskok. Větší tlak v útoku způsobil, že jsme soupeři nastříleli 36  branek a prosadilo se střelecky hned 10 hráčů.

Sestava a branky: Vaněrka, Potůček - Cabejšek 3, Kocman 6, Kolosinský, Běhavý 1, Čejka 4, Rainer 1, Šudák 1, Dosedla 4, Švaňhal, Černík 5, Tesař 7, Sýs 3.