JM-liga: Matný výkon na turnaji JM -ligy v Bohunicích

Telnice pro naši oslabenou sestavu byla příliš velké sousto. Herně tým zklamal, zahrál pod své možnosti.

SK Kuřim - Sokol Telnice 14:32  (5:14)

Na utkání s rivalem z Telnice jsme se těšili a věřili v hezký zápas. Bohužel k utkání nenastoupili 3 naši kvalitní hráči a tým podal velice matný výkon. Hráčům jsme řekli, co mají přesně hrát a jak bránit, nic si z toho do utkání nevzali. Od počátečního hvizdu jsme hráli velice naivně a nekoncenrtrovaně. Zmar nastartoval v první minutě neproměněný 7m hod. V útoku jsme hráli hodně naivně a téměř nevystřelili a v obraně jsme připomínali chaotické molekuly, které se pohybovaly za míčem.  Soupeř vedl již v 10min. 7:1 díky kvalitní defenzívě a svým dvěma snajperům, kteří nám stříleli  pumelice i z 15 m, což na nás stačilo. Náš útok měl do organizace hry daleko, probíjeli jsme se neefektivně středem pevné obrany soupeře a ztráceli míče. Ztráty soupeř nemilosrdně trestal. Hlavním problémem byla naše útočná hra, kde jsme téměř nic nepředvedli. Když tým má víc ztrát míče než střel na branku, tak nemůže pomýšlet na dobrý výsledek. Obrana působila hodně odevzdaně a ve druhém poločase jsme měli navíc větší počet vyloučených. Takovou lekci jsme si zasloužili. Zároveň jsme hráli jen s 9 hráči v poli. Zmar byl podtržen dalším neproměněým 7 m hodem, kdy náš hráč trefil 140 cm vysokého telnického brankéře rovnou na bradu (samozřejmě neúmyslně).

sestava a branky: Němeček, Olšovský - Kunc, Eremiáš 6, Buzáš 1, Vališ 2, Tamborlani 3, Štětka 2, Kolář, Ježek, Veselý D.

Naše tragická obrana a rychlý útok na soupeře z Bohunic stačily.  Povinné dva body jsme s obtížemi uhráli.

SK Kuřim - Tatran Bohunice 25:19 (13:11)

Proti týmu Bohunic jsme nastupovali jako favorit. Navíc nás na zápas posílil David Kolařík a my měli křídlo navíc.  Kluci dostali jasný úkol, zakončovat útoky  z první vlny a narušovat pomalejší rozehrávku soupeře.  To první jakžtakž plnili, ovšem obrana byla opět tragická. Naše rychlé útoky dokázaly soupeře přečíslit a dokázali jsme z nich i zakončit. Bohužel jsme hráli hodně zbrkle a spoustu vyložených šancí jsme zahodili. Jako dokreslení situace bylo to, že při zakončení rychlého útoku z brankoviště nám byl několikrát písknut přešlap.  Aby toho nebylo málo, tak naše pomalá obrana připomínající stádo "plouživých žížal",  nechala běhat soupeřovi hráče beztrestně brankovištěm a z toho mála soupeř vytěžil maximum. Nutno říct, že proti nám hráli převázně věkově mladší žáci.  Přes tu bídu jsme udržovali mírný náskok dvou branek celý první poločas.

Druhý poločas dostali kluci jasný pokyn - vysunout obranu a jít po přihrávkách soupeře.  To se nakonec podařilo a v prvních 10 minutách druhé půle jsme odskočili na rozdíl 8 branek, což bylo rozhodující. Zbytek zápasu už se z naší strany dohrával. Musíme pochválit soupeře, který hrál tento den již 3. zápas a dokázal s námi držet krok. Naši hráči hráli hodně zbrkle a pouze jejich technická převaha a pohyb na soupeře platili. Nicméně žádné pohodové vítězství to pro nás nebylo. Je co zlepšovat. Kluci svým přítomným rodičům brnkali hodně na nervy. Nezbývá než se z chyb poučit a do dalších utkání zlepšit.  Tým má určitě navíc.  Jako mírné pozitivum bylo to, že každý hráč vstřelil soupeři branku.

sestava a branky: Olšovský, Němeček - Kunc 5, Eremiáš 6, Vališ 6, Tamborlani 2, Štětka 1, Kolář 1, Ježek 1, Veselý D. 1, Buzáš, Kolařík 2.