JM-liga: z horké půdy z Ivančic vezeme cenná vítězství po kvalitním výkonu

Kvalitní výkon v obraně jsme přetavili v cenná vítězství v derby proti SKKP Brno a ambiciózním domácím Ivančicím.

První turnaj JM-ligy jsme absolvovali na horké půdě Ivančic, kam se pro body nejezdí.  V prvním zápase jsme smetli v derby KP Brno a v kvalitním utkání jsme porazili domácí Ivančice. Utkání se hrála 2x20 min.  Díky naší precizní obraně a smrtícím útokům jsme oba soupeře po kolektivním výkonu přehráli. A to jsme v průběhu týdne trpěli velkou marodkou a turnaj jsme odehráli pouze se 9 hráči v poli.

1. zápas: SK Kuřim - SKKP Handball Brno 30:15 (16:5)

Do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně v obraně a díky tomu jsme soupeři dovolili dát první branku až v 8. minutě.  Naše obrana pokryla 2 hlavní střelce soupeře a rychlými útoky do odkryté obrany jsme soupeři nedali šanci. Náš výkon v první půli a vedení 16:5 hovoří za vše. Střelecky se v těchto momentech dařilo hlavně Adamu Eremiášovi a Michaelu Vališovi. Postupně se přidávali i ostatní a všichni naši hráči v poli se zapsali mezi střelce. Ve druhém poločase tempo poněkud opadlo a opadla i naše ostražitost v obraně. Soupeř poněkud snížil skóre, ale také se nikam nehnal, protože se šetřil na následující zápas s Maloměřicemi, kde chtěl získat body.  Svoji první branku za starší žáky vsítil Jakub Štětka.

sestava a branky:  Němeček, Olšovský - Eremiáš 6, Buzáš 4, Vališ 7, Tamborlani 3, Štetka 1, Ježek 2, Kolář 3, Kolařík 1 , Veselý M. 3.

2. zápas: SK Kuřim - HK Ivančice 20:13 (10:6)

Proti domácím Ivančicím nás čekal těžký zápas. Tým má ve svém středu několik šikovných hráčů a zejména v domácím prostředí je hodně silný. To potvrdil i začátek utkání. Soupeř nastoupil v základu v nejsilnější sestavě oproti minulým utkáním a snažil se rychlou kombinační hrou rozložit naši obranu. My jsme se na soupeře dobře takticky před zápasem připravili a naše obrana 1:2:3 dokázala soupeřovi choutky eliminovat. Naši borci přecházeli do rychlých protiútoků a zakončení z první vlny byla novinka, kterou jsme poprvé hráli na tomto turnaji. Super výkon v obraně podali zejména Michael Vališ, který elimioval nejlepšího hráče Ivančic Obršlíka. Adam koordinoval celou obranu zezadu a kluci soupeři v obraně nedávali prakticky šanci a to co prošlo pochytal Jirka Němeček. Nápor soupeře jsme v prvních 6 minutách přečkali díky super pohybu v obraně a v následujících 10 minutách jsme otočili ze stavu 4:3  na stav 4:8 v náš prospěch. Soupeři jsme nedovolili dát za 10 minut branku. To se ukázalo jako rozhodující.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním, že soupeři nedovolíme skórovat a snižit stav,aby byl na dostřel. Bohužel, přišly nějaká vyloučení a začali jsme hrát více zbrkle. Nicméně soupeře jsme k výraznému snížení nepustili a v závěru jsme skóre navýšili. Všichni kluci v obraně dřeli a o rozhodující branky se ve druhé půli postaral Maty Veselý, který svůj výkon proměnil ve střelecký koncert. Soupeř cítil, že nemá šanci vývoj utkání zvrátit. O větší brankový rozdíl jsme se připravili nedůrazem v zakončení, ale to na výhře nic nezměnilo. O výsledku rozhodla lepší obrana a náš lepší pohyb.  SUper výkon v obraně byl podtržen pouze 13 obdrženými brankami za 40 minut a to proti týmu Ivančic, který určitě bude hrát o medaile v Jm-lize se velmi cenní.

sestava a branky: Němeček, Olšovský - Eremiáš 1, Buzáš 3, Vališ 2, Tamborlani 2, Štětka, Svoboda , Ježek, Kolář 1, Kolařík, Veselý M. 11.