Kuřimský válec přejel v derby tým SKKP Brno o 18 branek.

Precizní obrana a rychlý útok nedaly soupeři šanci

SKKP Handball Brno -  SK Kuřim 18:36 (10:19)

Na utkání do sousedního KP Brno jsme odjížděli původně s obavami, protože díky nemocem a školním akcím nám zůstalo pouze 9 hráčů, kteří zdravotně úplně nebyli fit. Díky obětavosti tatínka Matyho Veselého se nám podařilo před zápasem tým alespoň doplnit unavenými 3 hráči, kteří absolvovali úspěšně 3-denní turnaj základních škol v házené. Jejich příjezd na poslední chvíli naštěstí pomohl a nemuseli jsme rotovat pouze s několika hráči. Také jsme počítali, že hráči KP Brno budou chtít odehrát utkání v domácím prostředí s maximálním nasazením. 

Naši borci nastoupili k utkání koncentrovaně. Obrana podala neskutečně obětavý výkon a soupeře za celý zápas nepustila do velkých šancí. Zpočátku jsme byli nervózní a zejména Ondrovy "neběhaly nohy" ,tak jak měly. Nicméně precizní obrana, která přečetla soupeřovy přihrávky do pivota a výkon Lukáše v útoku, kdy si se soupeřovými obránci dělal co chtěl, znamenaly uklidnění do naší hry. Postupně se přidali i ostatní. Čenda utkání prožíval a po první brance byl v laufu až do konce utkání. Pak se přidali střelecky Ondra a unavený Maty a soupeře jsme zlomili už po prvních 10 minutách. Díky naší důsledné obraně soupeř propadal skepsi, a očividně se vytrácel a přestával bojovat. 

Ve druhém poločasu  se rozdíl mezi týmy ještě více projevil. Soupeř začal působit odevzdaně, kdy naše obrana a kvalitní výkon obou brankářů dovršili naše jednoznačné vítězství. Závěr zápasu byl exhibicí z naší strany, kdy soupeř ztrácel míče a my jsme ho nahlodávali pohlednými akcemi z rychlých útoků. Zmar soupeře završil v posledních sekundách Ondra, kdy vyslal svoji pumelici z poloviny hříště a brankář domácích nestačil ani zareagovat. Všichni kluci přistoupili k utkání maximálně zodpovědně a nesmírně si věřili. Všechny jsme pravidelně střídali. Pro trenéry to byl odpočinkový zápas, kdy kluci hráli tak koncetrovaně, že nemuseli udělovat žádné speciální pokyny. Kluci potvrdili, že si medaili z JM-ligy zaslouží. O tom, jakou barvu mít medaile bude, uvídíme po tomto víkendu. Kluci hráli týmově a to se projevila celoroční snaha trenérů, aby tomu tak bylo. 

sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Eremiáš, Buček 2, Dolasiňski 12, Hlucháň 5, Pokorný 8, Sadílek 1, Štefan 3, Tamborlani, Veselý M. 5, Zábrž.