Kuřimští starší žáci vezou zlato z turnaje Holiday cup Zlín

Velký úspěch na turnaji Holiday Cup Zlín - vezeme zlato a individuální ocenění !!!

Torzo našeho týmu úspěšně bojovalo na zlínském turnaji a nepoznalo porážku. Přípravný turnaj završil naši přípravnou část. Bohužel nás k náročnému turnaji odjelo pouze 12 hárčů z toho 2 brankáři a jeden hráč nastupoval s nedoléčeným zraněním pouze na malou část utkání, aby nechal oddechnout někomu z pole. Turnaj se hrál 2x20 min. a účstnila se ho družstva HBC Olomouc, HC Zlín A, HC Zlín B a Sk Kuřim.  Účast na turnaji byla poznamenána covidovým obdobím. Nicméně nás čekala náročná utkání.

SK  Kuřim - HBC Olomouc 1966  17:14 (7:9)

První polovinu utkání jsme hráli s abiciózním a nevyzpytatelným soupeřem hodně vlažně, kluci byli nervózní a ztráceli jsme spoustu míčů. Navíc v útoku jsme hráli hodně pomalu. Postupně jsme se ale zplepšovali a zlepšenou hrou ve druhém poločase a hlavně jeho závěru jsme soupeři utekli na rozhodující náskok až 6 branek. Zachytali oba brankáři a rozehráli se naše spojky Lukáš Dolasinski a Matyáš Veselý.

SK Kuřim - HC Zlín A 25:25 (13:11)

Zlínští na nás byli patřičně nachystání , protože jsme je v plné síle v červnu porazili. V první polovině utkání soupeř odskočil až na 6 branek v jeho prospěch, protože jsme hledali správné tempo hry. Pak nás podržel několika zákroky Jirka Němeček, družstvo se chytlo a zplepšeným pohybem v obraně a přesným zakončením jsme skóre do poločasu otočili.

Otěže zápasu opět v držely naše spojky. Na začátku druhé půle jsme vedli už o 5 branek,a le pak soupeř přitlačil o lépe pokryl naše spojky a začal dotahovat. Když už se zdálo, že utkání bude zraceno rozehrály se na še křídla.  Zejména Luca Tamborlani a Leoš Buček dali v závěru 5 branek a drželi naše šance vysoko. V závěrečných 5 minutách jsme měli mírně navrch, ale nedokázali jsme to díky úbytku sil přetavit v rozhodující náskok a tak remíza je nakonec spravedlivá.

SK Kuřim - HC Zlín B 21:13 (11:6)

Díky složité situaci ve skupině mohli oba celky v případě vítězství vyhrát celý turnaj. Proto na začátku zlínští hodně kousali a drželi do poloviny poločasu s námi krok. Pak jsme zychlili hru a odskočili ke konci poločasu na rozdíl 5  branek, který byl rozhodující. Zlínským ve druhém poločase začaly ubývat síly rychleji než našim hráčům a my jsme navíc museli poslat Jirku Němečka z branky do útoku, aby jsme rozložili síly. Ve druhé půli jsme se rozehráli k velkému výkonu. Soupeře jsme začali ničit rychlými útoky, které odměňovali diváci z hlediště potleskem. Sam Vilímek v brance pochytal hodně střel a měl lví podíl na výsledku tohoto zápasu.  V posledních 10 minutách bylo rozhodnuto a po skončení jsme mohli slavit vítězství na turnaji.

sestava a branky: Němeček, Vilímek - Eremiáš 1, Buček 3, Dolasinski 27, Pokorný 4, Ondrášek 2, Buzáš 2, Tamborlani 3, Růžička 2, Veselý M. 20, Zábrž.

Kluci ve velice očasené sestavě podali sympatický kolektivní výkon plný bojovnosti, kdy se přes vyrovnaná utkání a přes negativní vývoj skóre dokázali prokousat k vítězství.  Máme pro sezónu silný tým, který může dosáhnout dobrých výsledků. samozřejmě musíme i zlepšit herní činnosti,ale na to je ještě dost času. Seběvědomí máme dost.  Pochvalu zaslouží i nově příchozí kluci z mladších žáků ročník 2008, kteří se postupně zabudovávají do týmu a Matyáš Veselý s Lucou Tamborlanym byli hodně hodně vidět.

Musíme poděkovat všem klukům, protože přikladně bojovali a nic nevypustili. Někteří dohrávali i sebezapřením. Taky děkujeme rodičům, kteří nás tam zavezli a ve zlínské hale je bylo slyšet, jak fandili.

Jako ocenění v individuálních činnostech byl vyhlášen náš Samuel Vilímek nejlepším brankářem turnaje a nejlepším střelcem s 27 brankami byl vyhlášen Lukáš Dolasinski, který se dostává zpět do své super formy.

Výsledná tabulka turnaje:  1. SK Kuřim, 2. HBC Olomouc 1966, 3. HC Zlín A, 4. HC Zlín B.