liga Vysočiny Chrudim: unavené a oslabené torzo sestavy uhrálo dobrý výsledek

Oslabená a unavená sestava uhrála solidní výsledek. Další dva mladší žáci si odbyli svoji premiéru se staršími. Poprvé v jedné sestavě byli 3 jmenovci Veselí.

Na turnaj do Chrudimi jsme se těšili.  Bohužel, naše sestava doznala velkých změn. V pátečním utkání se zranili dva další hráči a navíc zbytek cítil velkou únavu. Nehledě na to, že Maty a Adam měli v nohách úspěšný 3 denní start na školských přeborech a zápas na KP Brno. Cesta do Chrudimi nevede zrovna po dálnici a dvouhodinová cesta a časné vstávání udělaly taky své. Vzhledem k situaci jsme narychlo povolali na doplnění 2 mladší žáky, Aloise Uhra a Davida Veselého. Takže v naší sestavě hráli hned 3 hráči se jménem Veselý. Oproti zápasu s KP neodjel pro zranění Nik Štefan a brankář Jirka Němeček. Maty Veselý sice jel, ale jeho zranění nedovolovalo,aby zápasy mohl odehrát na 100% a další spojky byly nemocné po školní výletu.  Takže skutečně ke 3 utkáním nastoupilo torzo naší obyvsklé sestavy doplněné 2 mladšími žáky, kteří ještě ani nedrželi vetší balon.  Vzhledem k nízkému počtu hráčů, ještě Adam eremiáš pomáhal Samovi a chytal v brance.

SK Kuřim - Jiskra Havlíčkův Brod 18:16 (11:8)

Týmu Havlíčkova Brodu jsme chtěli oplatit porážku z domácího turnaje. Soupeř na nás vyrukoval s vysunutou obranou, která se spíš podobala nepovolené osobní obraně, i přes protesty rozhodčí tuto hru tolerovali. My jsme se museli přizpůsobit této hře. Celé utkání jsme vedli a díky naší bojovnosti v závěru jsme vítězství uhájili. Proti Havl. Brodu nás střelecky držel Ondra a obrana podpořená jistým Samem v brance dokázala soupeři odelal. Na našich hráčích, byl vidět již horší pohyb a únava.

SK Kuřim - 1. HC Pardubice 16:18 (11:9)

Tým Pardubic zvolil na nás velice fyzicky namáhavý způsob boje. V prvním poločase jsme uhájili těsné vedení a byli na tom střelecky ještě dobře. Bohužel naše obrana už byla značně unavena a náš pohyb nedokázal soupeře zastavit. Maty už skoro nehrál, utkání jsme táhli na 3 unavené spojky, kde zaskovali v obraně i pivoti na postu spojek. Soupeř doslova dřel a naši sestavu soustavně vyčerpával. V 10.minutě druhé půle byl stav srovnaný 16:16, ale naše sestava už mlela doslova z posledního. Do toho rozhodčí, kteří nám tento turnaj moc nepřáli. O výsledku rozhodlo posledních 5 minut utkání, kdy jsme i z jasných příležitostí nedokázali skórovat - nebyla už síla v zakončení. Soupeř měl více fyzických sil a lavičku na střídání. V závěru obrana držela a za 5 minut jsme obdrželi jen dvě branky, ale žádnou z osmi střel nedali, což rozhodlo.  Tým dohrál vyčerpaný a zklamaný.  Všichni dřeli, ale únava byla znatelná.

SK Kuřim - Sokol Chrudim 22:13 (11:9)

Před posledním utkáním jsme hledali síly, abychom to vůbec odehráli. První poločas jsme se ploužili po palubovce a jen díky fyzické převaze udržovali mírný náskok . Do druhého poločasu jsme museli odlehčit spojkám a začali hrát více přes křídla. O výsledku rozhodl náš nástup do druhého poločasu, kde jsme našli síly a rozehrála se křídla a Lojzík Uher na středu, který měl síly probíhat obranou a zakončovat. Druhou půli jsme výhráli 11:4 a nebylo co řešit. Konečně se zvýšil podíl branek křídel, kdy Buček a Tamborlani dali celkem 6 branek a 4 Lojzík Uher. Toto byl jeho zápas a super debut proti starším klukům.

sestava a branky: Vilímek, Eremiáš - Uher 4, Buček 3, D. Veselý, P. Veselý 3, M. Veselý 4, Dolasiňski 10, Hlucháň 2, Pokorný 22, Sadílek 3, Tamborlani 3 a Zábrž 2.

K porážce Pardubic nám chyběly další zraněné spojky a nemocní hráči. Utkání odřelo torzo, které den před tím nedalo šanci soupeři v JM-lize. O to je výsledek cennější. Bohužel jsme tentokrát nehráli na krásu, ale jen proti únavě a zraněním. Pochvalu zaslouží dva mladší žáci, D. Veselý a A. Uher, kteří se nebáli hrát proti starším a na hřišti byli vidět. Navíc oželeli rodinné akce a raději chtěli si jít zahrát se staršími kluky.