Liga Vysočiny - potěšil výkon obrany v redukované sestavě

Z Nového Veselí vezeme 4 body a výrazné zlepšení v obraně.

Na další turnaj ligy Vysočiny jsme zavítali do Nového Veselí.  K utkáním jsme nastupovali v silně redukované sestavě, kdy ze základní sestavy chyběla polovina a na doplnění jsme vzali 3 mladší žáky. Potěšil nás zejména zlepšený výkon v obraně, kdy jsme obdrželi málo branek. Mladší žáci se určitě neztratili a získali cenné zkušenosti. Před turnajem jsme přesně nevěděli, co od naší silně improvizované sestavy můžeme očekávat a o to víc byli trenéři překvapeni.

SK Kuřim - 1. HC Pardubice 18:10 (7:4)

Pardubičtí si na nás věřili a nastoupili na nás ve velkém tempu. Nám trvalo prvních 5 minut než jsme se hře Pardubic přizpůsobili a obrana začala skvěle pracovat. V 5. minutě jsme šli poprvé do vedení a soupeři jsme umožnili do poločasu skórovat už pouze jednou. Dostat 4 branky za poločas byl super výkon obrany. Naše hra držela vysoké tempo a postupně jsme skóre navyšovali.  Soupeř se na nás vytahoval sa snažil se nám narušovat útočnou kombinaci, ale to nepomohlo.  Závěr jsme dohrávali ve velkém stylu. Pardubice se snažili o průniky přes obranu, ale ta držela.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí B 15:10 (4:2)

Tým Velmezu se účastnil tohoto turnaje s mladšími hráči a my jsme proti nim nasadili adekvátní sestavu a Ondru jsme nasadili až do druhého poločasu pouze do branky. Tady byl prostor pro naše mladší kluky doplněné ještě mladšími žáky.  První poločas jsme se nechali ukolébat a pohlibliví hosté nás nenechali v klidu. Ve druhém poločase jsme zrychlili hru a rázem jsme začali soupeře přehrávat. Velmez musíme pochválit za snahu a bojovnost až do konce.

SK Kuřim - Sokol Nové Veselí A 16:22 (8:9)

Tým Nového Veselí na nás nastoupil v plné síle, protože mu jde o vítězství v lize Vysočiny. My jsme naopak neměli co ztratit a snažili se uhrát co nejlepší výsledek. . Naše obrana si v první půli věřila a podpořená famózním výkonem našeho brankáře Jirky Němečka téměř vymazala střelce domácích. My jsme naopak chytrou hrou soupeře ničili. Ještě 3 minuty před koncem poločasu jsme vedli o 3 branky 8:5.  Pak přišel menší útlum a prostřídání a soupeř nás do poločasu o gól předběhl.

Do druhé půle jsme nastoupili plni odhodlání soupeře potrápit. Bohužel, naivní vyloučení dostalo soupeře do hry a začínal nás v přesilovce drtit.  Začali jsme dostávat laciné branky.  Ještě jsme se dotáhli na 11:13, ale pak přišlo další vyloučeníé a bylo rozhodnuto. Soupeř nás předčil rychlostí v zakončení a naše obrana už nedokázala bránit tak, jak v první půli. Navíc soupeři byla trpěna nečistá hra pivotů. V závěru nám došly síly, ale bojovali jsme až do konce. Soupeře jsme donutili hrát naplno až do konce utkání.

sestava a branky:  Němeček - Kunc, Pokorný 14, Vališ 2, Veselý P. 8, Sadílek 1, Tamborlani 3, Růžička 3, Štefan 6, Hlucháň 3, Zábrž 3, Kolář 2, Eremiáš 4.