Liga Vysočiny - torzo sestavy zabojovalo

Na posledním turnaji ligy Vysočiny jsme dohrávali pouze s torzem týmu a proto jedna výhra a 3.místo ve skupině se cení.

1. utkání:  SK Kuřim - Sokol Nové Veselí A  24:13 (12:5)

Tým před turnajem jsme jakž takž poskládali vlivem různých viróz a nemocí. Nicméně další pohroma na nás dopadla po příjedzdu do Velkého Mezíříčí. Nejprve odpadl Lucca, kdy očividně viróza si něj zasedla. V první půli odjel na rtg. do místní nemocnice Michal Vališ po srážce se soupeřem. Takže jsme turnaj začali s minimem hráčů a proti nejsilnějšímu týmu.  Začátek utkání byl hodně vyrovnaný a plný nepřesností. My drželi do 10 minuty krok, kdy soupeř vedl pouze 5:4. Pak nám začaly docházet síly a my museli střídat kluky za nováčky. Soupeř toho využil a odskočil z 5:4 na poločasových 12:5. Zápas ve druhé půli už neměl takové tempo a soupeř v závěru, kdy naši kluci už jen chodili. skóre ještě zvýšil. Zápas Ovládlo naše duo Eremiáš - Buzáš.

2. utkání: SK Kuřim - Sokol Nové Veselí B 13:18 (6:7)

Protože, začal mít i dýchací potíže Šimon Svoboda, ukecali jsme Jirku Němečka, který po nemoci seděl pouze v hledišti a ten oblékl dres Michala Vališe a musel nám pomoci. Díky aspoň za něj. Naše hra byla dobrá a soupeře jsme v první půli přehrávali. Bohužel, nás vychytal brankář soupeře. Místo, abychom v pohodě vedli v poločase minimálně o 5 branek, tak byl stav vyrovnaný. Jirka ztroskotal minimálně 5x na brankáři Veselí. Bohužel, tým Nového Veselí měl více hráčů, včetně části, která hrála i za A-tým  a nám v závěru začaly docházet síly. 5 minut před koncem jsme za stavu 13:14 neproměnili několik šancí  a soupeř utkání zlomil na konečných 13:18. Ikdyž soupeř viděl naše torzo týmu hrál na výsledek a těšil se z naší porážky. Výhru v závěru odtáhla část hráčů A-týmu soupeře.

3.utkání: SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí B 18:15 (8:7)

K tomuto utkání jsme nastoupili po krátkém odpočinku bezprostředně po předchozím utkání. Lucovi zabral Brufen a byl ochotný alespoň pár mintek na hřišti pomoci. Tým domách taky byl poskládán, aby jen odehrál tento turnaj. V první půli jsme hodně kazili a obrana se jen posunovala bez aktivity. To umožňovalo soupeři držet krok. Týmu postupně odcházely síly. To se projevilo  na začátku druhé půle, kdy soupeř odskočil na rozdíl 3 branek. Nám se naší udržovací taktikou a zklidněním hry podařilo 3 minuty před koncem srovnat. Pak jsme vzali time-out a kluky vyburcovali k pohybu do závěrečných 3 minut. Náš pohyb na soupeře platil, ubránili jsme několik útoků a utkání zlomili v náš prospěch. Kluci hráli na morál, ale chtěli si udržet ve skupině prestižní 3.místo. Tady zabojovalo trio Eremiáš-Buzáš- Němeček a potřebné 2 body jsme uhráli.

sestava a branky:  Olšovský, Procházka - Buzáš 15, Eremiáš 17, Pánek, Svoboda, Tamborlani, Uher 4, Vališ 1, Veselý 1, Vítek 1, Rízner a Němeček 5.