Liga Vysočiny - v prvním turnaji omlazený tým obstál tak napůl

Z prvního turnaje ligy Vysočiny vezeme 4 body. 

Ligu Vysočiny náš tým hraje, aby nevypadl z tempa a měl možnost se zdokonalovat v zápasech se soupeři i z jiného kraje. Pro tuto seźonu se liga Vysočiny hraje menším míčem velikosti č.1, oproti JM lize, kde se hraje větším míčem o velikosti č.2.  Zápasy se hrají 2x15 min. 

Ve skupině Východ, hrají kromě nás ještě týmy Velkého Meziříčí a Nového Veselí. První turnaj se hrál ve Velkém Meziříčí.  Náš tým na turnaj nebyl v plné sestavě a spíše jmse zde chtěli dát prostor hráčům k sehrání před důležitými zápasy Jm-ligy. 

Výsledky SK Kuřim:

Sokol Velké Meziříčí B 17:9 (12:6), Sokol Nové Veselí A 13:30 (7:14),Sokol Nové Veselí B 24:13 (11:5), Velké Meziříčí 8:20 (4:9)

Sestava a branky: Olšovský, Němeček 5 - Eremiáš 14, Buzáš 8, Čejka 1, Vališ 9, Pánek 1, Tamborlani 9, Štětka, Ježek 2, Svoboda 2, Kolář 8, Kolařík 3.

Naše vítězné zápasy byly proti B-týmům soupeřů, kde kluci dobře bránili a využívali chyb k rychlým útokům. Zápasy jsme měli pod kontrolou a kluky bavily. Všichni se pravidelně střídali. 

Naše prohrané zápasy naopak byly proti A-týmům, které byly fyzicky navýši. Naši subtilní borci těžko zachytávali jejich útoky. Nicméně většinu gólů jsme dostávali po našich chybách v útoku, kdy soupeř nás trestal drtivými rychlými útoky Měli jsme problém se zpracováním menšího míče a na pomalé příhrávky soupeři číhali, aby se zmocnili míče a zakončovali. Ve hře "do plných" jsme až tak nezaostávali.  Kluci se snažili, ale na soupeře, který měl fyzickou převahu v určitých momentech utkání nestačili.  Naše souhra nebyla taková, jako na předešlém turnaji v Zubří. Omlazený tým dostal velkou školu a cenné zkušenosti, které se budou hodit. 

 První gól za tým a také úplně první ve své kariéře vsítil náš nový hráč Roman Pánek.