Liga Vysočiny - po kvalitním výkonu vezeme z Pardubic cenných 5 bodů.

SK Kuřim - Sokol Nové Veselí B   18:9 (7:4)

SK Kuřim - Sokol Chrudim  21:8 (11:2)

SK Kuřim - 1. HC Pardubice 16:16 (9:7)

Na poslední podzimní turnaj ligy Vysočiny jsme zajížděli do Pardubic. Tentokrát se nám vrátilo po nemoci několik hráčů, takže jsme měli dostatečný počet pro tak náročný turnaj.  Sice nám chyběla zraněná spojka Matyáš Veselý, ale na soupeře jsme si věřili.

V prvním zápase proti Novému Veselí B jsme od počátku měli mírnou převahu a udržovali do poločasu 3 brankový náskok. Točili jsme celou sestavu. Klukům se dařilo v obraně a výborný výkon podal brankář Vilímek. Druhou polovinu jsme záhajili s kluky z lavičky, kteří drželi se soupeřem krok, ale soupeř to nevzdával a v 8.minutě jsme nasadili základní sestavu. Ta rozjela nátlakovou hru přes pivota a ze stavu 11:9 jsme šňůrou 7 branek, soupeře k ničemu nepustili a zvítězili 18:9.

Ve druhém zápase proti Chrudimi šlo jen o výši skóre, kdy naše převaha byla evidentní  a po 8 minutách jsme vedli 7:0. V utkání dostali vetší prostor kluci z lavičky a hráli s chutí a skóre postupně navyšovali. Soupeře jsme převyšovali pohybem a k ničemu jsme ho nepustili.

V závěrečném zápase nás čekalo drama s domácím celkem. Domácí celek doslova vypustil předchozí zápas s Novým Veselím a chtěl za každou cenu vyhrát nad námi. Hráči Pardubic doslova hráli jako o život a šli do akcí hodně odvážně. Jejich pohyb nám dělal problémy v obraně a úplně jsme nedokázali pokrýt jejich proskoky na brankovišti. Nicméně Ondra Pokorný držel střelecký prapor vysoko a v závěru poločasu zlepšenou obranou jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Samozřejmě jsme střídali většinu hráčů a soupeř hrál se svými klíčovými hráči, aby jsme mu moc neodskočili.  Ve druhém poločase soupeř vyrovnal, když se nám nedařilo hlavně střelecky zakončovat střely z pivota. Taky se v závěru na týmu začala projevovat únava ze včasného vstávání a dvouhodinové cesty. V závěrečných 10 minutách jsme ještě jednou zabojovali a vedli 16:14 i díky taktickému nasazení Adama Eremiáše do branky, který soupeře vychytal. Navíc 5 minut před koncem jsme hráli rozhodující přesilovku. Bohužel jsme sehráli přesilovku naivně a místo potvrzení náskoku jsme nechali soupeře snížit. To se ukázalo jako rozhodující, kdy v závěru jsme měli méně sil a soupeř dokázal vyrovnat po enormním úsilí a bojovnosti. Nám už ubylo v závěru sil, že jsme byli slabí v zakončeních, kdy jsme nedokázali trefit branku soupeře nebo stříleli z nepřipravených pozic. Navíc nám chybělo více klidu a rozvahy.

sestava a branky:  Vilímek - Eremiáš 2, Kelemen, Buček, Dolasiňski 13, Pokorný 21, Čejka, Veselý 7, Sadílek 2, Tamborlani 2, Růžička 4, Štefan 2, Hlucháň 2, Zábrž.

V tabulce ligy Vysočiny jsme se vyhoupli na krásné druhé místo a věříme, že nebudeme po podzimu horší, jak třetí. Nehledě na to, že všechny turnaje ligy Vysočiny jsme neodehráli v nejsilnější sestavě , protože jsme chtěli dát příležitost všem hráčům a utkání jsme nehráli na finální výsledek. Na akutálního leadera celek z Velkého Meziříčí určitě výkonostně máme.

Aktuálně je náš Ondra Pokorný prozatím nejlepší střelec ligy Vysočiny po ještě nedokončené podzimní části s 60 brankami.