Mezinárodní turnaj SUMMER CUP v nové sportovní hale

K domácímu přípravnému turnaji kategorie starších žíků SUMMER CUP jsme pozvali družstva ze tří zemí. Kromě ČR zastoupené domácí SK Kuřim a Cementem Hranice, přijely slovenské týmy THA Martin a Tatran Stupava a rakouský tým Westwien Handball. 

Turnaj měl velkou sportovní úroveň, ve které se naši domácí borci neztratili a 3. místo hovoří za vše. Hlavním cílem družstva nebylo turnaj vyhrát, ale vyzkoušet v generálce na novou sezónu všechny zdravé hráče, což se povedlo. Oproti předchozím přípravným zápasům se podstatně zlepšila obranná činnost. Tentokrát se nedařilo úplně v útočné fázi, kdy jsme neprodali to, co máme natrénováno. Naši hráči působili poněkud unaveným dojmem.

Turnaj vyhrál tým Tatranu Stupava, kde bylo vidět větší sehranost týmu na začátku sezóny. Někteří hráči Stupavy již hrají za mladší dorost. Rakouský tým Westwien Handball měl tým postavených na technických hráčích a donutil tým Stupavy k maximálnímu výkonu. I naši hráči v posledním utkání turnaje bojovali s rakouským týmem o celkovou druhou příčku a místy jsme vedli až o 3 branky. Bohužel v druhém poločase vinou zbytečných ztrát míče jsme se o lepší výsledek připravili. Proti zbývajícím účastníkům jsme vyhráli zaslouženě. Jednoznačné pozitivum byla obraná činnost, kde jsme našli optimální složení před nadcházející sezónou. 

Turnaj organizátorům vyšel na výbornou v čerstvě otevřené nové Městské sportovní hale, která tak prošla první větší zatěžkávací zkouškou.

Sestava a branky: Reidlinger - J. Sýs, Rainer, Alexa, Bulhart 1, Hásek, Hromádko 8, Toužín 3, Vaško 2, Pazourek 20, Holík, Matyáš 10, Dosedla 3, Tyl, V. Sýs, Trojánek,

Výsledky SK Kuřim: Cement Hranice 14:4, THA Martin 12:8, Tatran Stupava 9:14, Westwien 12:16

Pořadí: 1. Tatran Stupava (SK), 2. WestWien (A), 3. SK Kuřim, 4. Cement Hranice, 5. THA Martin (SK)