Na domácím turnaji ligy Vysočiny jsme zkoušeli nové hráče

Na domácím turnaji ligy Vysočiny dostali příležitost noví hráči z mladších žáků.

Po dlouhé době zavítal turnaj ligy Vysočiny do naší haly. Vzhledem k nabitému programu tohoto víkendu, protože v neděli nás ještě čekají utkání JM ligy, jsme se rozhodli rozložit síly na více hráčů a dali jsme příležitost i dalším mladším žákům v naší sestavě.  Kromě Honzy Kunce a Franty Ríznera dostali příležitost se rozkoukat i Tom Vlček a brankář Tom Procházka. Po dlouhodobém zranění se vracel do sestavy Lojza Uher.  Další 4 hráči museli zůstat doma vzhledem ke střevní viróze.  Do 4 utkání 2x15 minut zasáhlo celkem 16 hráčů. 

První utkání s týmem Velkého Meziříčí B nás nezastihlo v oslnivé formě. Hned od začátku jsem se bohužel přizpůsobili soupeřově destruktivní pomalé hře a tempo zápasu bylo hodně nízké. Nefungovala nám obrana a kluci se na hříšti hledali. Problém nám dělal malý míč, který nám padal. První zápas nehrál Adam, ale soupeře jsme měli jednozančně porazit. Bohužel náš pomalý pohyb a nedůraz v zakončení nás stály body, se kterými jsme počítali.  Pozitivum byl výkon Lojzy Uhera vrátivšího se po zranění, kdy Loza hrál naposled na konci prázdnin.

Druhé utkání s týmem Nového Veselí A bylo v jednoznačné režii týmu z Vysočiny. Jeho hráči jsou nejlepším týmem kraje a předčili nás ve všech herních činnostech.  Nicméně po prohrané první půli 12:2 jsme zachytili tempo hry, z kterého jsme se odrazili do dalších zápasů. 

Třetí utkání s B-týmem Nového Veselí nás nakoplo správným směrem. Díky chycenému tempu z předchozího zápasu, naše hra už měla parametry nás hodných. Náš pohyb v útoku a nápaditá hra na soupeře platila. Rozehrály se nám spojky Adam a oba Michalové a dařilo se našim brankářům - zájména Matymu Olšovskému. Utkání jsme nepustili a zaslouženě vyhráli. 

V posledním utkání jsme nastoupili proti fyzicky vyspělému A- týmu Velkého Meziříčí. Bohužel naši subtilní a po většině o rok mladší hráči na soupeře fyzicky nestačili. Kluci se snažili a bojovali, ale po ztrátách míče v útoku nás soupeř trestal góly z rychlých protiútoků.  V posledním utkání se blýskl v brance Tom Procházka svými famózními zákroky. Bylo vidět, že v předchozích  zápasech si zvykal na střely ve starší katagorii. 

 Výsledky: SK Kuřim - Velké Meziříčí B 15:19 (8:8), SK Kuřim - Nové Veselí A 8:23 (2:12),  SK Kuřim - Nové Veselí B 25:19 (15:10), SK Kuřim - Velké Meziříčí A 13:22 (6:11)

Sestava a branky:  Olšovský, Procházka, Němeček 7 -  Vališ 9, Eremiáš 14, Buzáš 13, Uher 2, Vlček, Rízner, Kunc 3, Veselý D. 1, Ježek 3, Štětka 2, Kolář 4, Vítek 1, Kolařík 2.