Na domácím turnaji Žákovské ligy jsme podali průměrný výkon a získali jsme pouze 2 body za výhru proti Litovli

Na domácím turnaji Žákovské ligy náš výkon nebyl optimální

Na domácí turnaj celostátní žákovské ligy jsme se těšili. Vzhledem k super výkonům na Zorno cupu před dvěma týdny jsme věřili, že můžeme získat minimálně 6 bodů do tabulky a výrazně se posunnout směrem nahoru. Los nám totiž určil velice hratelné soupeře: Tatran Bohonice, Tatran Litovel, HC Zlín a TJ Chodov.  Bohužel, po Zorno Cupu nám začali hráči postupně odpadat kvůli virózám a někteří netrénovali kvůli horám. To podstatně ovlinilo i výkon, kde hlavně v prvním zápase proti Bohunicím hráli kluci hodně pod své možnosti. Až v posledním zápase proti Litovli se herně zvedli a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát.  Vzhledem k marodce jsme měli i v sestavě dva mladší žáky: Ondru Pokorného a Lukáše Dolasinského. Nicméně dvě těsné a smolné prohry mrzí.

1. zápas:  SK Kuřim - Tatran Bohunice 15:18 (5:8)

Do zápasu jsme nastoupili nekoncentrovaně a ospale. Po nervózním začátku, kdy v prvních minutách nepadl gól, jsme našim nedůrazem v útoku a velkému množství technických chyb, umožnili soupeři rozhodující náskok 6:1. V závěru první půle jsme náskok zkorigovali na rozdíl hratelných 3 branek. Bohužel náš ospalý výkon pokračoval i ve druhé půli a do provozní teploty jsme se dostali v posledních 10 minutách. V 15. minutě jsme snížili na rozdíl jedné branky a měli jsme herně navrch. Pak přišla naše nepovedená přesilovka a neproměněná jasná příležitost a následně soupeř odskočil na 2 branky. Vzhledem k tomu, že se blížil konec zápasu, už nešlo s výsledkem nic dělat. Náš výkon nebyl kolektivní, do tabulky střelců se zapsali pouze 3 hráči.  Přisnější hodnocení snese výkon Ondry Pazourka, který hrál se zdravotním omezením a naší nové jarní posily, Vítka Plodíka z Havl. Brodu, který se chtěl ukázat.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek, Kocman 1, Pazourek 10/2, Běhavý, Pokorný, Rainer, Šudák, Dosedla, Plodík 4, Černík, Tesař, Sýs,

2. zápas: SK Kuřim - TJ Chodov  8:26 (5:13)

V tomto utkání jsme nastoupili v podobném duchu, jako proti Bohunicím. Soupeřova obrana se posouvala rychleji než naše přihrávky a my měli problém se prosadit. Dali jsme příležitost zahrát všem. Škoda, že tým Chodova zrovna proti nám podal nejlepší výkon na turnaji.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek, Kocman 1, Pazourek 4/1, Běhavý, Pokorný, Rainer, Šudák 1, Dosedla 1, Plodík , Černík, Tesař 1, Sýs

3. zápas: SK Kuřim - HC Zlín 17:18 (10:10)

K utkání jsme nastoupili s tím, že na soupeře herně máme a chceme vyhrát. Dobrá obrana a kolektivní hra v útoku nám zajišťovaly mírné vedení nad soupeřem. V první půli jsme již vedli o 3 branky, ale soupeř do poločasu srovnal.  Druhé půle byla jako přes kopírák. Začátek byl náš a do 10. minuty jsme vedli o 2 branky. Soupeř hrál hodně tvrdě, bohužel rozhodčí všechny zákroky nepískali. O výhru nás opět připravily individuální chyby v momentech, kdy se rozhodoval zápas. Hlavní překážkou pro nás byl i velký brankář Zlína, který nám kryl 2x 7 m hody. V závěru zápasu nám rozhodčí neodpískali 7 m hod a my prohráli smolně o jednu branku. Tady kluky musíme pochválit za bojovnost a nasezení. Bohužel k utkání již nenastoupil Pavel Kocman, který musel odjet na hory a možná by pomohl k výhře.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek,  Pazourek 8/1, Běhavý, Pokorný, Rainer 1, Šudák , Dosedla 3, Plodík 2, Černík, Tesař 3, Sýs, Dolasinski

4. zápas: SK Kuřim - TJ Tatran Litovel  21:13 (8:7)

Ikdyž se nám herně nedařilo, kluci chtěli alespoň jednou vyhrát a odvděčit se rodičům. Bylo vidět, že je hra bavila a všichni se chtěli prosadit. Točili jsme celou sestavu. Soupeř v prvním poločase držel krok na nechtěl se vzdát bodového zisku ze zápasu s námi. Ve druhém poločase jsme měli více sil a začali hrát v eurorii, kdy jsme dali soupeři šňůru 10 branek za sebou. V závěru se utkání dohrávalo, ale prosadila se většina týmu včetně mladších žáků v sestavě.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek 4/1,  Pazourek 4, Běhavý, Pokorný, Rainer , Šudák 1 , Dosedla 2, Plodík , Černík 3, Tesař 4, Sýs 1, Dolasinski 2.