Na kompaktní tým Telnice jsme nestačili

Nedůrazem v koncovce a velkým množstvím technických chyb jsme se připravili o lepší výsledek. 

SK Kuřim - Sokol Telnice 22:42 (10:19)

Ve šlágru kola se utkaly dosud neporažené týmy a od utkání jsme si slibovali vyrovnaný průběh a kvalitní házenou. Naše hráče jsme se celý týden na trénincích na tento zápas snažili připravit. Nicméně jsme se v plném složení nikdy na trénku nepotkali.  Někteří se vrátili po nemoci, ale na to se nebudeme vymlouvat. 

Soupeř nastoupil k utkání koncetrovaný a s jasným cílem nás porazit. K utkání nastoupil kompletní včetně 3 hráčů. kteří již hrají 1. ligu mladšího dorostu a ty zkušenosti byly na hřišti znát. I naši borci k utkání nastoupili odhodlaní soupeře porazit. Začátek utkání se odehrál ve velkému tempu a nasazení, ke kterému přispěly oba týmy. Naši hráči drželi se soupeřem krok do 18 minuty, kdy jsme prohrávali o 4 branky a to jsme zahodili 3 sedmimetrové hody a nastřelili 3 tyče. Za tohoto stavu jsme neproměnili další sedmičku a v následné naší přesilovce jsme udělali 3 chyby, které soupeř potrestal . To nás zlomilo a do poločasu soupeř odskočil na rozdíl 9 branek, což bylo rozhodující. 

Ve druhé půli už to byla křeč a dali jsme prostor všem hráčům na lavičce. Soupeř střídal minimálně a držel tam svou základní sestavu.  Díky našim laciným chybám, kdy jsme soupeři nahrávali do rychlého útoku a takto ztratili hodně míčů, jsme se de facto připravili o lepší výsledek. Soupeři zahráli jeho dva top hráči - Ondra Bureš a Roman Jahoda, kteří nám společně nastříleli 24 branek. Místy naše hra snesla přísné měřítko a měli jsme hodně pohledných akcí, ale nedokázali jsme vysokou úroveň hry udržet celý zápas. 

Pokud tým jako je Telnice chceme v jarní části porazit, musíme být efektivní v zakončení a bojovat celý zápas a hlavně nedělat fatální chyby, kterých jsme udělali aspoň na 3 zápasy dopředu, takže jsme se de facto porazili skoro sami. Musíme přiznat, že jsme hráli po dlouhé době zápas s top soupeřem a  s týmem musíme pracovat pro jarní část  soutěže. Týmu Telnice gratulujeme za předvedený super výkon. 

sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Buček, Dolasiňski 1, Pokorný 9, Ondrášek 2, Veselý P. 1, Sadílek 2, Tamborlani 1, Růžička, Štefan 1, Zábrž, Veselý M. 5, Buzáš.