Napínavé utkání s Bohunicemi jsme vyhráli a řekli jsme si o obhajobu 3.místa v Jm-lize

Drama s vítězným koncem nás posunulo na 3. místo v Jm-lize

SK Kuřim - Tatran Bohunice 36:34 (17:16)

Naši borci před zápasem věděli, že nám jde o třetí místo v Jm-lize a přistoupili k utkání zodpovědně. I vzhledem k tomu, že jsme nastupovali oslabeni o Ondru Pazourka a Toma Alexu jsme věřili, že v utkání zvítězíme. Utkání bylo ohromně vyrovnané a v první půli jsme si postupně budovali mírný náskok až 3 branek. Pak nás soupeř zatlačil a srovnal. V prvním poločase jsme si střelecky moc nevěřili a nechali jsme střílet pouze Martina Hirše, který ze 17 branek v první půli dal 14. To jsme nemohli tak nechat a o přestávce jsme změnili taktiku i herní projev k lepšímu. Nástup do druhé půle se nám podařil a odskočili jsme soupeři na rozdíl 5 branek. To trvalo do 42. minuty, pak soupeř přidal a než jsme se s tím srovnali, tak nás dotáhl až na rozdíl jedné branky. Nakonec v závěru jsme díky bojovnosti a větší zkušenosti utkání proměnili ve výhru. Dobré bylo, že  ve druhé půli se rozstříleli i jiní borci, Pavel Kocman se probudil k super výkonu a svými průniky platil, kromě gólů vybojoval velké množství 7 m hodů, které jsme proměňovali. Martin Hirš už byl unavený a ve druhé půli jsme ho trochu šetřili na rozhodující závěr.  Nakonec svými 18 brankami přispěl k výhře, která byla dneska o bojovnosti a aspiruje na nejlepšího střelce JM-ligy. Ostatní dřeli a dosáhli kýženého úspěchu. 

Utkání se muselo přítomným rodičům líbit. Bylo plné vzruchu, napínavé až do konce a hrála se útočná házená. Soupeř má velice kvalitní tým a příští sezónu bude patřit ke spolufavoritům na vítězství v Jm-lize.  Takže věříme, že tímto vítězstvím jsme blízko obhajoby 3 . místa z minulé sezóny. V posledním kole hrajeme na hřišti dosud posledních Sokolnic a tým Újezda musí porazit oba vedoucí týmy JM-ligy - Telnici a KP Brno i tak vzájemný zápas s Újezdem máme lepší. 

Sestava a branky:  Reidlinger, Tesař - Kocman 7/1, Hromádko 4, Sýs V., Vaško, Rainer, Matyáš 1, Tesař, Hirš 18/8,  Trojánek 3, Dosedla 1, Bulhart, Holík 2, Hásek.