Nevýrazný výkon na domácím turnaji ligy Vysočiny na body nestačil

Náš výkon na domácí půdě na turnaji ligy Vysočiny na soupeře nestačil a byli jsme herně nejhorší.

Jarní část ligy Vysočiny jsme začali na domácím turnaji, kde k nám přijely kvalitní týmy z Velkého Meziříčí, Nového Veselí a Havlíčkova Brodu.  Hraje se systémem každý s každým 2x 15 min.  V posledních třech týdnech jsme nehráli žádné utkání a proběhla v týmu velká marodka, takže většina hráčů nebyla  ani na jendom tréninku a některé opory ještě dobíraly antibiotika. Nicméně jsme mysleli, že se soupeři budeme hrát vyrovnanější utkání.  Náš horší pohyb a laciné ztráty míčů nás připravily o lepší výsledek.

SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí 11:21 (6:8)

Začátek utkání jjsme nezachytili a v prvních 5 minutách jsme prohrávali 2:5. Pak jsme zabrali, zlepšili pohyb a soupeře začali přehrávat. Ve 13. minutě jsme se dotáhli na rozdíl jedné branky.  Zlepšený výkon ke konci prvního poločasu nás posunul do hry a trenéři věřili, že se naše hra ještě zvedne, bohužel zůstalo u přání. Opět jsme nezachytili nástup soupeře a zejména jeho těsná obrana nám dělala problém. Naše slabé zakončení a ztráty míče nás stály zápas a ke konci jsme už se vůbec nedostali do hry. a vypadli z tempa. 11 vstřelených branek za 30 minut je na náš tým orpavdu málo.

SK Kuřim - Sokol Nové Veselí  11:16 (6:10)

Se soupeřem jsme dokázali hrát vyrovnaně do 10. minuty, pak 3 chyby a naše nepozornost za sebou soupeř potrestal a odskočil o 5 branek. Ty branky byly hodně laciné, protože jeden hráč opakovaně proběhl přes celé hřiště a 3 krát za sebou skóroval. Náš výkon byl o něco lepší než v předešlém zápase, obrana působila lepším dojmem, ale chyběla nám střelba z dálky. Náš útok nebyl tak produktivní a dali jsme opět málo branek.

SK Kuřim - Jiskra Havlíčkův Brod  16:17  (7:15)

Zápas prvních 8 minut byl naprosto vyrovnaný.  Pak jsme nepochopitelně polevili v obraně a za zbylých 7 minut dostali 8 laciných branek, kdy naši hráči v obraně působili jako kostky z domina. Takže se zdálo, že po první půli je rozhodnuto a zchyluje se k dalšímu debaklu. O poločase jsme si řekli, že hůř hrát nemůžeme a že zkátka přidáme. Soupeř na záčátku druhé půle polevil a prostřídal základní sestavu. My jsme se naopak chytli a šňůrou 6 branek jsme se dotáhli  5 minut před koncem na rozdál dvou branek a nastalo drama.  najednou všichni bojovali a cítili, že utkání můžou zlomit. V závěru jsme nasadili drtivý finiš, který způsobil, že jsme dokázali vyrovnat v poslední sekundách hry. Rozhodčí branku uznali a potom na nátlak celého týmu Havl. Brodu a trenérů branku odvolali a nedokázali vysvětlit proč. No i takové zápasy se hrají.

Závěrem, je potřeba říct, že polovina týmu před turnajem netrénovala, některé opory ještě byly ve stavu nemocných. Bez ohledu na vývoj skóre jsme točili všechny hráče, abychom je viděli v akci. Všichni dostali prostor, aby ukázali co v nich je. Naše hra snesla příšnější měřítko v určítých úsecích, ale nedokázali jsme náš výkon udržet po celé utkání v tempu.

Sestava a branky:  Vilímek - Eremiáš 1, Kelemen 1, Buček 1, Dolasiňski 7, Pokorný 13, Ondrášek 1, Čejka, Sadílek 1, Tamborlani 2, Růžička 3, Štefan 6, Hlucháň, Zábrž.