Proti ambiciózním Ivančicím jsme měli zápas pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhráli.

Rivala z Ivančic náš výkon zaskočil a s přehledem vítězíme.

SK Kuřim - HK Ivančice 29:27 (18:11)

Ambiciózní Ivančice jsme poprvé přivítali na naší palubovce a navíc i my jsme hráli v plné sestavě. Zápas sliboval super podívanou, protože se potkaly vyrovnané týmy,které budou mít medaile v JM-lize.  Naši borci chtěli dokázat, že házenou umí hrát a chtěli vrátit soupeři porážku z jeho půdy.

Od začátku zápasu jsme hráli super koncentrovaně v obraně a nedali Ivančicím žádný prostor. Naše hra byla podložena super obranou a v útoku excelovaly naše spojky.  Hosté byli viditelně zaskočeni naší organizací hry a výkonem. Zkoušeli všechno možné, ale náš výkon byl téměř bezchybný a skóre narůstalo v náš prospěch.  Dokonce jsme neměli ani jednu ztrátu míče. Soupeře jsme předčili po všech stránkách a závěr poločasu dohrávali v euforii.

O přestávce jsme si řekli, že sice vedeme o 7 branek, ale, že budeme hrát stejně jako by zápas začínal, tedy od nuly. Prvních 11 minut jsme soupeře udržovali v patřičném odstupu a skóre navýšili až na super rozdíl 9 branek (26:17), což nás v tu chvíli posouvalo na druhou příčku JM-ligy před něj.  Pak asi pod tlakem výsledku přišel náš výpadek, kdy jsme mezi 12. minutou a 22. minutou zaznamenali pouze jednu branku a soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu.  Soupeř bohužel snížil našimi chybami a ne, že by svůj výkon zlepšil.  Po našich chybách a neproměňování vyložených šancí, jsme se dostali na okamžik pod tlak.  Pak jsme zabrali a vítězství jsme si pohlídali.

Naše hra 75% času snesla přísné parametry, kluci plnili všechny taktické pokyny a náš herní systém vždy správně zareagoval na změnu stylu hry soupeře. Soupeř nás ničím nepřekvapil a dá se říct, že od podzimu se nikam herně neposunul.  Všechno tahala jeho základní sestava, kdežto my jsme dali prostor všem 14  hráčům.  V šatně panovalo zklamání, že jsme soupeře nakonec porazili jen o 2 branky, ale to házená přináší a kluci hráli skutečně skvěle.  Podstatné bylo, že naše hra už nestojí na 4 až 5  hráčích, jak bylo na začátku, ale ostatní kluci se srovnali a dneska máme 12 hráčů, kteří jsou srovnatelní.  Všichni bojovali a nikdo zápas nevypustil.

sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Buček, Dolasiňski 5, Eremiáš, Hlucháň, Ondrášek 1, Pokorný 10, Růžička, Sadílek 1, Štefan 5, Veselý P. 1, Zábrž, Veselý M. 6.