První kolo celostátní žákovské ligy jsme odehráli ve věhlasné Karviné

V prvním kole celostátní ligy jsme si zahráli proti silným týmům na turnaji v Karviné

První turnaj jsme absolvovali na hřišti v Karviné. Čekali nás silní soupeři jako byl domácí Baník Karvíná, KH Kopřivnice, nejlepší tým severní Moravy - Sokol Ostrava a náš soused v tabulce sousední SKKP Brno. K těmto uktáním jsme odjížděli bez dvou hráčů základní sestavy a to Michala Tesaře a Viktora Dosedlu, který lehl s horečkou den před odjezdem. Zejména absence Viktora byla citelná, protože jako střední spojka je mozek naší útočné hry. Kádr jsme tak museli doplnit o nejlepšího střelce Jm ligy mladších žáků Lukáše Dolasinského, pro něhož to byla premiéra za stž a hned na nejvyšší republikové úrovni. Z turnaje vezeme jeden bod za remízu s SKKP Brno. Musíme uznat, že hra opoti utkáním JM-ligy byla podstaně rychlejší a my se s ní dokázali úspěšně vyrovnat. Tentokrát nebyla obrana tak kompaktní a v útoku nám chyběla lepší souhra vzhledem k absenci naší střední spojky. Proti silným soupeřům z věhlasných klubů jsme dokázali hrát vyrovnaně vždy alespoň jeden poločas. Velká zkušenost pro náš tým, aby se posunul herně výš. Kromě vysokého herního standardu Ondry Pazourka, potešil svým výkonem Kuba Sýs, který nejvíce trenéry překvapil.

1. zápas:  KH Kopřivnice - SK Kuřim 23:17 (9:9)

V prvním zápase jsme sehráli kvalitní první poločas. Kluci nažhavení na první zápas dokázali silnému soupeři vdorovat a dokonce jsme ho naší hrou zaskočili. Vyrovnaná bitva byla ještě v prvních 8 minutách druhé půle, kdy jsme na gól soupeře dokázali odpovědět naším. Bohužel v místech, kdy se lámal zápas nám brankáři nepomohli a my jsme přestali proměňovat šance a to rozhodlo. NIcméně soupeř byl hratelný v našich silách. Určitě pochvala za předvedenou hru a bojovnost.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 3, Kocman 3, Pazourek 7, Dolasinski, Kolosinský, Čejka, Rainer, Šudák, Švaňhal, Hásek, Černík 3, Sýs 1.

2. zápas: SK Kuřim - SKKP Brno  18:18 (6:9)

V derby s naším regionálním rivalem jsme v prvním poločase působili unaveně a soupeř naše akce snadno bránil. Ale i protože naše obrana působila jistým dojmem moc branek nepadlo. Soupeř nechtěl s námi prohrát a nastoupil v nejsilnější sestavě včetně střelce Erbese, který odehrál celé utkání pouze proti nám. Do zbylých utkání už nenastoupil.  Že by KP Brno začínalo mít z Kuřimi komplex ? Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodlaní výsledek zvrátit i ve značně oslabené sestavě oproti soupeřovi, kterému chyběl jen jeden z brankářů.  Kluci zabojovali a řekli si, že jsme sice oslabeni, ale i tak neprohrajeme. V útoku nás držel Ondra Pazourek a začalo se dařit Davidovi v brance. Začinali jsme mít mírně navrch a mohli jsme i vyhrát, bohužel v době, kdy jsme vedli o jednu branku a hráli přesilovku 6 na 4 a vzali jsme si time-out k rozhodujícímu náporu, tak přišla chyba a to rozhodlo o dělbě bodů. KP Brno bylo lepší v prvním poločase a my zase ve druhém, takže remíza je nakonec sprvadelivá a nás jen těší, že jsme obstáli i v oslabené sestavě.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek, Kocman 1, Pazourek 14, Dolasinski, Kolosinský, Čejka, Rainer 1, Šudák, Švaňhal, Hásek, Černík , Sýs 2.

3. zápas:  HCB Karviná - SK Kuřim  21:15 (11:4)

Do zápasu jsme nastoupili zakřiknutí, jako bychom zalekli věhlasného jména soupeře. Obrana nebyla zrovna koncentrovaná a za prvních 8. minut jsme prohrávali 6:1.  Po time-outu jsme snížili na 6:3, ale pak jsme opět přestali běhat a byl z toho poločasový debakl 11:4. Respekt ze soupeře jsme ztratili až ve druhé části , kdy jsme hráli naši rychlou hru dopředu a dokázali z toho skórovat. Druhý poločas jsme vyhráli 11:10, takže kluci si uvědomili, že i s Karvinou můžeme hrát vyrovnaně, bohužel pozdě.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 2, Kocman 7, Pazourek 5, Dolasinski, Kolosinský, Čejka, Rainer , Šudák, Švaňhal, Hásek, Černík , Sýs 1.

4. zápas: SK Kuřim - Sokol Ostrava 17:28 (5:16)

Utkání proti nejlepšímu týmu severní Moravy, který bude aspirovat na top 3 v celostátní žákovské lize mělo podobný průběh jako proti Karviné. Druhý poločas jsme odehráli vyrovnaně a skončil 12:12. Pozitivní bylo, že v posledním zápase se rozehrál zbytek týmu. Mladší kluci ztratili repeskt a nabyli sebevědomí tím, že se dokázali prosadit. Lukáš Dolasinski (2007) vstřelil svoji první branku za starší žáky a určitě to byla pro něj velká zkušenost do další hráčské kariéry.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 3, Pazourek 5, Dolasinski 1, Kolosinský, Čejka 1, Rainer , Šudák 2, Švaňhal, Hásek, Černík 2 , Sýs 2.