Starší žáci absolvovali druhý turnaj ligy Vysočiny v Dolní Cerekvi

2. turnaj ligy Vysočiny se uskutečnil v Dolní Cerekvi. Na turnaj jsme odjížděli oslabeni o 3 hráče základní sestavy, kteří hráli utkání za mladší dorost. Náš cíl byl jasný uhrát 4 body a vyzkoušet si některé nové prvky v naší hře. Samozřejmě dostali šanci hrát i další naši mladší hráči, abychom si ověřili jejich dovednosti. 

První zápas proti Novému Veselí jsme vynikali dobrou obranou, bohužel jsme se v útočné fázi málo tlačili do koncovky. To byl jediný rozdíl poměrně vyrovnaného zápasu. Proštřídali se všichni hráči.

Proti domácí týmu z Cerekve jsme předpokládali hladký průběh. Poločas 5:2 a následné vedení 7:2 nenasvědčovalo, že by se schylovalo k dramatu. Pak nás postihl herní výpadek, kdy jsme svou nedůsledností dovolili soupeři srovnat na 8:8. Nakonec jsme si vedení 9:8 pohlídali.

Proti Velkému Meziříčí A, které nastoupilo v nejsilnější sestavě jsme drželi krok pokud hrála naše základní sestava. Po prostřídání nám vždycky soupeř odskočil. Tentokrát nám nefungovala obrana, kdy jsme nedokázali ubránit nečistě hrajícího soupeřova pivota. Soupeř nám nakonec odskočil na rozdíl 6 branek a už se nám to nepodařilo zkorigovat.

Proti Velkému Meziříčí B jsme předvedli nejpohlednější házenou. Od počátku jsme vedli a zápas kontrolovali. Hráči z lavičky dostali více příležitosti navíc z toho neproměnili tři 7m hody.

Nejpovednější zápasy byly proti Novému Veselí a Velkému Meziříčí B. Kromě Ondry Pazourka (15 branek)se prosadili Pavel Kocman s 10 brankami a Viktor Dosedla s 6 brankami. Ostatní mladí hráči měli několik povedených akcí, které ukázaly, že  v budoucnosti  budou platní a dokážou se prosadit stejně jako ti zkušenější. Užitečný turnaj, který nám vyplnil herní pauzu v soutěži Jmk.

VýsledkySokol Nové Veselí 12:17 (6:9), Sokol Dolní Cerekev 9:8 (6:2), Sokol Velké Meziříčí A 13:20 (6:10), Velké Meziříčí B 15:7 (7:3)

Sestava a branky: Tesař - Bulhart 1/1, Alexa 3, Kocman 10, Sýs V., Sýs J. Rainer 1, Vaško 4, Pazourek 15/1, Tyl 4/1, Konečný 1/1, Dosedla 6, Trojánek 5/1