Náš tým proti dosavadnímu leadrovi soutěže nezaváhal. Třetí rok po sobě postupuje Kuřim do Žákovské ligy ČSH, která je Mistrovstvím ČR této kategorie. Přímý postup si vybojoval jako první tým z Jihomoravského kraje výhrou nad dosud neporaženou Telnicí, dosavadním lídrem JM ligy. Kuřimští kluci se tak mohou těšit na kvalitní a atraktivní soupeře. O titul bude v duelech s kuřimskými Kohouty bojovat Ostrava, Olomouc, Zlín, Nové Veselí, Úvaly, Jičín, Liberec, Lovosice, Dukla Praha, Chodov, Třeboň nebo Plzeň.

SK Kuřim - Sokol Telnice 20:17 (12:10)

Do Kuřimi zavítal dosud neporažený tým z Telnic a náš tým se na bitvu o možné první místo v tabulce náležítě dva týdny poctivě připravoval.  Hostující tým budil respekt z dosavadních zápasů, kdy jeho útok nasázel soupeřům v průměru 35 branek na zápas. My jsme vyztužili obranu a soustředili se na ubránění soupeřových střelců. V útoku jsme se prosazovali zejména  z prostoru spojek. 

Začátek zápasu nás zastihl plně koncentrované a naše výborná obrana podpořená úspěšnými zákroky Davida Potůčka v brance zaskočila soupeře. Náš tým od počátku nic nepodcenil a prakticky celý zápas jsme soupeře nepustili do zakončení z hranice brankoviště. V průběhu celého záspasu jsme vedli o 3 branky a neměli výrazné herní výpadky a to rozhodlo. K vítězství kromě neskutečně pevné obrany nás dovedli i naši střelci Ondra Pazourek a Pavel Kocman. Hosty od vyšší prohry zachránili jejich brankáři a naše neproměňování vyložených šancí včetně nastřelených 7 týči. 

Musíme poděkovat rodičům za jejich velkou účast v hledišti a podporu během zápasu. Většina z nich si dokonce před utkáním zakoupila nové fan - dresy v našem fan-shopu, aby dala svým dětem najevo, že jim věří a fandí. 

Tento souboj zároveň by měl rozhodnout o tom, že díky lepšímu vzájemnému zápasu s Telnicí, dostaneme přímou nominaci z kraje do celostátní žákovské ligy.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 6, Pazourek 10, Kolosinský, Čejka, Rainer, Šudák, Dosedla, Švaňhal, Hásek, Černík, Tesař 2, Sýs 1.