Starší žáci v utkání podzimu porazili dosud neporaženou Telnici

Náš tým proti dosavadnímu leadrovi soutěže nezaváhal. Třetí rok po sobě postupuje Kuřim do Žákovské ligy ČSH, která je Mistrovstvím ČR této kategorie. Přímý postup si vybojoval jako první tým z Jihomoravského kraje výhrou nad dosud neporaženou Telnicí, dosavadním lídrem JM ligy. Kuřimští kluci se tak mohou těšit na kvalitní a atraktivní soupeře. O titul bude v duelech s kuřimskými Kohouty bojovat Ostrava, Olomouc, Zlín, Nové Veselí, Úvaly, Jičín, Liberec, Lovosice, Dukla Praha, Chodov, Třeboň nebo Plzeň.

SK Kuřim - Sokol Telnice 20:17 (12:10)

Do Kuřimi zavítal dosud neporažený tým z Telnic a náš tým se na bitvu o možné první místo v tabulce náležítě dva týdny poctivě připravoval.  Hostující tým budil respekt z dosavadních zápasů, kdy jeho útok nasázel soupeřům v průměru 35 branek na zápas. My jsme vyztužili obranu a soustředili se na ubránění soupeřových střelců. V útoku jsme se prosazovali zejména  z prostoru spojek. 

Začátek zápasu nás zastihl plně koncentrované a naše výborná obrana podpořená úspěšnými zákroky Davida Potůčka v brance zaskočila soupeře. Náš tým od počátku nic nepodcenil a prakticky celý zápas jsme soupeře nepustili do zakončení z hranice brankoviště. V průběhu celého záspasu jsme vedli o 3 branky a neměli výrazné herní výpadky a to rozhodlo. K vítězství kromě neskutečně pevné obrany nás dovedli i naši střelci Ondra Pazourek a Pavel Kocman. Hosty od vyšší prohry zachránili jejich brankáři a naše neproměňování vyložených šancí včetně nastřelených 7 týči. 

Musíme poděkovat rodičům za jejich velkou účast v hledišti a podporu během zápasu. Většina z nich si dokonce před utkáním zakoupila nové fan - dresy v našem fan-shopu, aby dala svým dětem najevo, že jim věří a fandí. 

Tento souboj zároveň by měl rozhodnout o tom, že díky lepšímu vzájemnému zápasu s Telnicí, dostaneme přímou nominaci z kraje do celostátní žákovské ligy.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 6, Pazourek 10, Kolosinský, Čejka, Rainer, Šudák, Dosedla, Švaňhal, Hásek, Černík, Tesař 2, Sýs 1.