Starší žáci ve druhé polovině podzimu nepoznali hořkost porážky

Stařší žáci ve druhé polovině podzimní části excelovali a nepoznali hořkost porážky. Díky tomu vedou tabulku JM-ligy po podzimu. S druhým týmem tabulky Sokolem Telnice máme lepší vzájemný zápas.

Výsledkový servis jednotlivých utkání:

Sokol Nové Bránice - SK Kuřim 23:33 (9:11)

Do utkání jsme nastupovali v roli favorita, ale obraz hry v první půli tomu moc neodpovídal. Hledali jsme tempo a měli jsme problém s proměňováním šancí. Nebylo to o brankáři domácích, ale o tom, že naše střely končily mimo branku. Když už jsme si mysleli, že začneme nadšeně hrajícího soupeře přehárvat a vedli 8:4, přišlo vyloučení a soupeř dokázal srovnat. Celý první poločas jsme měli problém s pohybem v útoku. Obrana nehrála špatně a pouze 9 obdržených branek za poločas byla slušná vizitka.

O přestávce jsme si řekli, že soupeř hraje na maximu,ale my na půl plynu. Změnili jsme obranný systém na 3:3 a zvýšili agresivitu - domácí začali ztrácet míče a my jsme rychlými útoky za 10 minut získali 10 brankový náskok. Pak jsme skóre udržovali. Kromě opor musíme pochválit Viktora Dosedlu, který v rozhodujících chvílích dával branky a rozehrál se Honza Rainer. Tentokrát se nadařilo brankářům, zejména Davidovi tam polovina střel neměla skončit. Nakonec se prosadili všichni.

Sestava a branky: Vaněrka, Potůček - Cabejšek 3, Kocman 8, Vařecha, Kolosinský 2, Rainer 4, Šudák, Dosedla 6, Švaňhal, Pavlíček, Černík 3, Tesař 6/1, Sýs 1.

SK Kuřim - HK Ivančice 25:19 (13:12)

Prvních 10 min. kluci hráli podle představ. Vysunutá obrana 3:3 a rychlé útoky způsobily bezproblémový náskok 9:4. Pak jsme nepochopitelně polevili, kluci přijali i tempo o třídu horšího soupeře a nastala přetahovaná. Hra měla spoustu nepřesností. Dali jsme příležitost všem, ale kluci z lavičky hráli zakřiknutě. Na kluky tlačíme, aby hráli rychle dopředu a nebáli se prosadit. V polovičním tempu jsme soupeře přehráli, ale takhle nemůžeme hrát celostátní ligu a tohle jsou příležitosti trénovat akce a ne se šetřit.  Zápas rozhodl v závěru svým pohybem a důrazem Michal Černík. Honzík Vaněrka chytil klíčové střely soupeře.  Pozitivní byla hra v obraně.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 1, Kocman 7/1, Vařecha, Kolosinský, Čejka 1, Rainer, Šudák, Dosedla 5, Švaňhal, Pavlíček, Hásek, Černík 5, Tesař 7/1, Sýs.

Sokol Sokolnice - SK Kuřim 19:34 (8:14)

Na soupeře jsme vyrukovali obranou 3:3 a vypichovali jsme míče a zakončovali rychlými protiútoky. Ty byli skutečně smrtící a po 15 minutách jsme vedli 10:2. Pak jsme trochu polevili a umožmili soupeři trochu snížit brankový rozdíl na poločasových 6 branek. Ve druhé půli jsme se vrátili k naší aktivní hře a šňůrou 10 branek v rozmezí 8 minut, jsme soupeře definitivně zlomili. Pozitivní je, že jsme dobře hráli rychlé útoky a soupeř nestíhal. To byl náš záměr a kluky musíme pochválit, že jsme si to mohli natrénovat. Samozřejmě soupeř byl z konce tabulky, takže to bylo pro nás jednodušší.  Pozitivní bylo, že jsme ubránili nejlepšího střelce soutěže Tomáše Koníčka, kdy naše obrana mu toho moc nedovolila.

Sestava a branky: Vaněrka, Potůček - Cabejšek 1, Kocman 8, Kolosinský, Čejka 5, Dosedla 6, Švaňhal, Černík 3, Tesař 8/2, Sýs 3/1.

SK Kuřim - Legata Hustopeče 40:15 (18:10)

Ikdyž soupeř patřil do kategorie slabších, chtěli jsme po klucích, aby hráli dopředu a ti starší uvolňovali ty mladší. Předvedená hra se musela líbit, protože všichni naši hráči se bavili a chtěli se prosadit. To byla snaha celého podzimu, aby ti nově příchozí z mlž zapadli a měli motivaci hrát. Zpočátku sezóny hráli méně a věděli proč. V tomto zápase nikdo z mladších kluků nic nevypustil a věříme, že podíl hracího času těch mladšich kluků se bude postupně zvyšovat.

Sestava a branky: Vaněrka, Potůček - Cabejšek 1, Kocman 8, Pazourek 3, Kolosinský 3, Vařecha 1, Čejka 5, Rainer 1, Šudák 3, Dosedla 7, Pavlíček, Černík 5, Sýs 3/1.