Strhující utkání s vítězným koncem pro domácí Ivančice

V utkání, které zvedalo diváky ze sedadel, jsme díky technickým chybám nezvádli závěr. 

HK Ivančice - SK Kuřim  32:25 (18:16)

Na horkou půdu do Ivančic jsme zajižděli k utkání, kdy jsme se chtěli poprat o co nejlepší výsledek.  Poslední dva tréninky jsme se snažili zlepšit obrannou činnost a na soupeře se nachystat. Od začátku utkání se strhla nevídaná bitva o to, kdo strhne vítězství na svou stranu. Hráli proti sobě druhý a třetí tým po základní části. Byla to přetahovaná o každou branku, kdy nikdo nechtěl nechat toho druhého odskočit. V útoku jsme v první půli měli mírně navrch, ale díky několika ukvapeným zakončením tutových šancí jsme odcházeli s mankem dvou branek vzniklých po chybách v závěru poločasu.  Takže místo pětibrankového rozdílu v náš prospěch jsme o dvě branky prohrávali. 

Nástup do druhé půle nám vyšel. V 7. minutě jsme stáhli na rozdíl jedné branky a začali mít opět mírně navrch. Bohužel, přišla pasáž hry, kdy jsme nepochopitelně díky úporné obraně získali několik míčů a ty vzápětí špatnou nahrávkou ztratili. Soupeř nás za to potrestal - stylem nedáš - dostaneš až pětibrankovým vedením, které se už nedalo stáhnout.

Kluci se bohužel nechali strhnout atmosférou a přestali plnit pokyny trenérů, kdy se bezhlavě hnali do zakončení a přitom jsme ztráceli míče a v obraně vlivem nedůrazu a nízké koncetraci, umožnili soupeři lehce skórovat. Soupeř hrál více zodpovědně a organizovaně. My jsme nedokázali jednu jeho kombinaci plně pokrýt, ikdyž jsme o ní věděli a taky jsme věděli, jak ji pokrýt. V útoku nám v závěru chyběl větší klid a rozvaha, kdy nám chyběla mezihra a tlačili jsme se do zakončení za každou cenu.   

Zápas se musel všem líbit a měl vysokou úroveň. 

sestava a branky:  Němeček, Vilímek - Eremiáš 1, Kelemen, Kráčman, Kolařík, Dolasiňski 6, Pokorný 10, Veselý P., Sadílek 1, Růžička, Štefan 2, Zábrž 1, Veselý M. 4