Super výkon našeho týmu na turnaji v Českých Budějovicích

Jen o skóre jsme skončili druzí na Suchovrbenském poháru v Českých Budějovicích, když k celkovému prvenství nám chybělo 15 sekund nebo jedna branka.

Matyáš Veselý byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a byl v all-stars celého turnaje.

Do Českých Budějovic jsme zajížděli na přípravný turnaj, který byl silně obsazen. Celkem se ho zúčastnilo 8 týmů. Mezi účastníky patřily týmy domácí Lokomotivy České Budějovice, dále Dukla Praha, Sokol Úvaly, TJ Chodov, Spartak Sezimovo Ústí, Příbram, Mělník. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin a z každé skupiny postupovaly první dva týmy do finálové skupiny, přičemž jejich zápas se započítaval. Hrálo se 1x 20 min. Vzhledem k tomu, že 6 hráčů bylo na horách, odjížděli jsme s 12 hráči, kteří chtěli hrát. 

Trenéři zároveň zorganizovali společný výjezd s rodiči, kdy celý tým v malebných Českých Budějovicích přespal. Díky tomu se vytvořilo zdravé "fans jádro" z rodičů, kteří po celý turnaj fandili a dobře se bavili, protože si všichni perfektně lidsky sedli. Doufáme, že se připojí i další rodiče na budoucí zápasy. 

1. zápas ve skupině:  SK Kuřim - Lokomotiva České Budějovice 15:7

V tomto zápase jsme soupeře od počátku převyšovali herní dovedností a pohybem. Od počátku bylo vidět, kdo je lepší a soupeře jsme přehráli v tréninkovém tempu. Naše útoky se musely líbit a byly pro soupeře zdrcující. Nicméně trenéři vyčetli hráčům hlavně slabší obrannou hru. 

2. zápas ve skupině: SK Kuřim - TJ Chodov 10:9

Tým Chodova je kvalitní soupeř hrající žákovskou ligu. Do utkání jsme vstoupili více než dobře. Obrana se zlepšila a v útoku jsme hráli svoji nátlakovou hru. Tým Chodova byl po cellou dobu houževantý a utkání nevzdával. Dobře chytali brankáři obou týmů, takže skóre se měnilo pozvolna v náš prospěch. Za stavu 10:6 pro nás asi 5 minut před koncem jsme polevili a přestali hrát svoji hru. Z naší strany to byl průměrný výkon, ale ikdyž soupeř začal stahovat, tak jsme si náskok pohlídali. V tomto utkání hráli dobře Lukáš s Matym. 

3. zápas ve skupině: SK Kuřim - Dukla Praha  10:10

Na zápas proti super týmu Dukly jsme se náležítě těšili a řekli jsme si, že máme na to soupeře porazit. Tento zápas byl předčasným finále celého turnaje. Dukla rozjela svoji rychlou, strojovou kombinaci v útoku a v obraně její vysunutá obrana dělala předešlým soupeřům velké problémy. Takticky jsme se na Duklu precizně připravili. Naši borci rozjeli v útoku rychlé nahrávky a proskakavali soupeřevou obranou do zakončení. Naše obrana působila jako nepropustný val a stíhala reagovat na soupeřovy rychlé nahrávky. Naši borci byli všude včas. Od počátku zápasu jsme byli mírně ve vedení a zhruba 5 minut před koncem vedli 10:6. Za tohoto stavu jsme nepochopitelně vypadli z tempa a soupeř začal dotahovat. My jsme se nemohli v útoku chytnout a k rozhodnutí jsme nedokázali dát jednu jedninou branku, ikdyž jsme příležitosti měli. To se nám vymstilo, kdy soupeř 15 sekund před koncem vyrovnal.  Nicméně jednoznačně nejlepší dramatické utkání turnaje.  V tomto utkání rozhodovaly detaily a my jsme se o vítězství v zápase i v turnaji připravili sami. V tomto utkání zahráli super všichni. Největším překvapením byl výkon naší další spojky Nika. 

4. zápas - finálová skupina:  SK Kuřim - Sezimovo Ústí 14:7

První utkání ve finálové skupině nás čekal trochu "exotický" soupeř, proti kterému jsme nikdy v historii nehráli. Soupeř měl v týmu šikovné hráče a chtěl zkusit nás porazit, aby získal medaili. Naše precizní obrana soupeři nic nedovolila a v útoku jsme byli jasně lepší. V závěru jsme trochu šetřili opory, ale výsledek to zásadně neovlivnilo. K Matymu se přidal opět Nik, který byl v "laufu" z utkání s Duklou se opět výrazně proti soupeři prosadil. 

5. zápas- finálová skupina: SK Kuřim - Sokol Úvaly 14:8

V posledním zápase šlo o celkové umístění, kdy ambiciózní Úvaly mohli v případě výhry být druhé a Kuřim v případě výhry i celkovým vítězem turnaje. Úvaly hrají nepříjemnou vysunutou obranu 3:3 a mají rychlé útočníky. Opět jsme se takticky na soupeře připravili. Naše obrana od zápasu s Duklou chytla fazónu a fungovala precizně. Soupeře jsme nejlepšími kombinacemi zápasu přehrávali. Skóre rychle narůstalo v náš prospěch. Toto byl zápas Ondry Pokorného, který byl v útoku nezadržitelný a nasázel soupeři 8 branek. Soupeř končil zápas totálně frustrován. Když viděl, že utkání nedokáže zvrátit hrál dost tvrdě. Z toho důvodu nedohrál utkání Maty Veselý. Za super utkáním dal pověstný "hřebíček do rakve" soupeři Ondra, který od poloviny hřiště dal soupeři laciný gól v posledních 3 sekundách hry. 

Díky tomu, že Dukla nastřílela již odevzdanému soupeři Sezimova Ústí 20 branek, vyhrála celý turnaj díky lepšímu skóre. Takže remíza ze vzájemného duelu s Duklou nás může mrzet. Ale výsledek nás nemrzí, protože všechny potěšila předvedená hra. K tradičním oporám dříči Lukášovi, který je kvalitní univerzál, který super brání a i střílí branky, Ondrovi a Matymu dvou snajperům, kteří zlepšili na turnaji i obrannou činnost, se přidali i ostatní  spojky a pivoti. Svoji činnost díky tréninku zlepšila i křídla. Subtilní David Kolařík se neztratil a dokázal se prosadit. Sam v brance se neustále lepší a odvádí v každém zápase kvalitní výkony. Všichni se prosadili a nikdo nepropadl.  Kluci plnili, co po nich trenéři vyžadovali.

Trenérům se osvědčily změny, které jsme začaly od nového roku trénovat - novou obranu a rychlý útok. Oboje jsme si vyzkoušeli na turnaji, což byl hlavní cíl. Velice nás potěšili rodiče, kteří jeli na turnaj, nejenom jejich přítomností, ale i přístupem a vytvořila se dobrá parta. 

Pořadí: 1. Dukla Praha 5b., 2. SK Kuřim 5b., 3. Sokol Úvaly 2b., 4. Spartak Sezimovo Ústí 

Sestava a branky:  Vilímek - Kelemen 1, Buček 1, Dolasiňski 12, Pokorný 18, Sadílek 5, Tamborlani 1, Růžička 2, Štefan 6, Zábrž 1, Kolařík 2, Veselý M. 14.