Torzo 10 odvážných hráčů absolvovalo turnaj v Karviné

Oslabený tým nezklamal a hrál odvážně proti silným soupeřům

Přípravný turnaj v Karviné jsme absolvovali bezprostředně po našem týdenním soustředění. Z původních 19 hráčů, kteří byli na soustředění se jich téměř polovina odhlásila, protože pro většinu z nich to byl problém bojovat s únavou na turnaji, což trenéry mrzí.  Takže torzo 10 statečných si chtělo zahrát s velkými soupeři. Nutno podotknout,, že na turnaj jeli pouze 3 hráči ročníku 2006, zbytek byli nově příchozí mladší žáci ročník 2007.

Na turnaj jsme dostali pozvánku přímo od pořadatele a hráli jsme v moderní hale, kde své zápasy hraje věhlasný extraligový tým Baníku Karviná. Soupeři kromě týmu domácíh byly týmy HBC Olomouc a Centrum Haná. Soupeři měli plnou lavičku hráčů minimálně na 2 týmy na rozdíl od nás, bohužel.

První zápas po delší cestě proti týmu Centrum Haná nás nezastihl v optimálním rozpoložení. Kluci se na hříšti hledali a po vyrovnaním začátku, kdy jsme ovšem neproměnili řádu šancí včetně dvou 7m hodů, jsme začali zaostávat. Obrana byla nekompaktní a prostupná s pomalým pohybem. Katastrofální byla střelba ze střední vzdálenosti, kdy střely létali 2 m mimo branku.  Nízká produktivita v útoku znamenala pouze 13 branek v sítí soupeře.

Druhý zápas s Karvinou jsme se vzchopili a zápas byl vyrovnaný do poslední minuty. Naše vysunutá obrana zabrala a dělala velké problémy soupeři při jeho rozehrávce. Ke zlešpenému výkonu se přidal i brankář a Karviná musela s námi bojovat až do konce. Z naší strany parádní zápas, kdy jsme se celý zápas drželi fyzicky vybaveného soupeře na dostřel a vždycky jsme jen trochu ztratili v závěru obou poločasů. Výkon potěšil samotné kluky, protože jsme celý zápas trápili pozdějšího víteze turnaje a to v podstatě v hodně improvizované sestavě, kdy polovinu zápasu odpočíval Tomáš Čejka s naraženou odhodovou rukou a v tomto zápase skoro poločas nehrál Ondra Pokorný, kdy soupeř mu narazil tvrdým zákrokem rameno.

Do posledního zápasu s Olomoucí jsme nastupovali hned po skoneční zápasu s Karvinou a zraněnými dvěma hráči. Zápas s Olomoucí neměl tolik vzruchu, kdy jsme dostali většinu branek po ztrátě míče z rychlých útoků. Výsledek mohl být o něco lepší, ale v posledních 2 minutách jsme dostali 4 góly, kdy už kluci doslova dohrávali s únavou a drobnými zraněními.

Sestava a branky: Potůček - Buček 1, Dolasinski 6, Čejka 13, Pokorný 4, Ondrášek, Sadílek 2, Štefan, Růžička, Černík 21.

Výsledky:  SK Kuřim - Centrum Haná 13:21 (8:12), Baník Karviná 16:22 (10:13), HBC Olomouc 18:28 (8:15)

Kluky, kteří turnaj absolvovali musíme pochválit, že chtěli a hráli. Zahráli jsme si proti soupeřům, kteří budou v žákovské lize patřit do top 10. Naše srovnání v oslabené sestavě dopadlo nad očekávání dobře, což při absenci klíčových hráčů mrzí. Překvapivě jsme neproměňovali 7 m hody a ze 6 jsme proměnili pouze jeden. Z prostoru pivota jsme měli problém dát gól a nově příchozím klukům chybí důraz v zakončení. Maldší kluci si ještě zvykají na rychlejší a fyzicky náročnější hru. Vyjma prvního zápasu jsme i se subtilními hráči bránili dobře. Nacvičené útočné kombinace na soupeře platily.  Takže pro nadcházející sezónu bude tým starších žáků opět silným soupeřem pro všechny týmy JM-ligy.