Torzo týmu přejelo v derby tým sousedního SKKP BRNO

Unavené torzo týmu po žákovské lize porazilo v derby tým SKKP Brno

SK Kuřim - SKKP Brno 30:20 (18:12)

Oba týmy nastupovali silně unaveny v redukovaný sestavách den po náročném kole celostátní žákovské ligy.  SKKP Brno hrálo ve Frýdku-Místku a my jsme hráli ve Zlíně.  Do pole, abychom měli více hráčů na střídání jsme nasadili jinak brankáře, Jirku Němečka. Díky nemocem a zraněním absentovalo 5 kuřimských spojek, takže síly se soupeřem byly skoro vyrovnané.

Začátek utkání byl poznamenán únavou hráčů a tempo se rozjíždělo hodně pomalu. My jsme působili poněkud živějším dojmem než soupeř a trenér hostů musel brát už time-out ve 3 .minutě,aby své hráče nabudil. Soupeř srovnal krok a skóre se přelévalo ze strany na stranu. V obraně jsme hráli nedůrazně a navíc jsme nevyužili několik vyložených šancích a náš brankář Sam Vilímek nás také podržel v některých okamžicích. V 17. minutě jsme vzali time-out a museli něco změnit. Změnili jsme obranný systém na obranu 1:5 s vysunutým hráčem. To soupeře viditelně zaskočilo, naše obrana pracovala spolehlivě a díky vysunutému Ondrovi na obraně jsme sbírali míče a zakončvali Lukášem a nebo Ondrou z rychlých protiútoků. To soupeře zdeptalo, že do poločasu vzal ještě jeden time-out, který už ničemu nepomohl, protože jsme odskočili na rozdíl 6 branek a vývoj utkání měli pod kontrolou. Začátek druhé půle rozhodl, kdy jsme odskočili na rozdíl 10 branek.  Pak jsme polevili, ale závěr už se odehrával plně v naší režii.

Co rozhodlo ? Kvalitní obrana, kdy Nik ubránil nejlepšího střelce Brna - Bartoše, který proti nám nevstřelil ani jednu branku a Lukáš s Ondrou našli energii ke smtícím proútokům po vypichnutí míče. Soupeř se snažil, ale únava byla znát i na něm. Všichni kluci, co nastoupili, zaslouží poděkování za to, že dokázali najít ještě k utkání síly po náročném turnaji.

sestava a branky:  Vilímek -  Kelemen, Buček 1, Eremiáš 2, Dolasiňski 12, Pokorný 12, Štefan 3, Veselý P.,Němeček, Tamborlani, Zábrž.