Tréninkové tempo na vítězství v Juliánově stačilo, z ligy Vysočiny vezeme dva body

JM-liga: Bezstarostná výhra nad týmem z Juliánova v redukované sestavě. 

Sokol Juliánov - SK Kuřim 21:33 (10:16)

Vzhledem k nemocěm v kádru a souběžně hranému turnaji ligy Vysočiny ve Velkém Meziříčí, jsme do Juliánova zajižděli v okleštěné sestavě pouze s 8 hráči doplněnými 2 hráči z mladších žáků. Tým Juliánova nepatří k našim oblíbeným soupeřům díky jeho pomalé a zdlouhavé hře v útoku.  Naše okleštěná sestava soupeře od počátku převyšovala pohybem a technickou vyspělostí. Skóre jsme postupně navyšovali, ale v k zásadnímu odskočení došlo až na začátku druhé půle. V první půli se nám zranil náš hráč a na střídáni jsme měli už pouze 2 mladší žáky. Nicméně mladší kluci Jan Kunc a Michael Vališ zabojovali a jejich snaha byla odměna i brankovým příspěvkem do soupeřovy brány. Takže určitě povedená premiéra obou mladších žáků, kteří hráli bez respektu! Zbytek našeho družstva odvedl svůj standard. Naše hra místy byla pohledná, místy podprůměrná, ale kluci odvedli výkon, který na soupeře stačil.  Ze starších kluků je nutno pochválit Nicolase Štefana, který se vrátil po dlohodobém zranění a prosadil se hned v prvním zápase 5 brankami.

Sestava a branky: Vilímek - Pokorný 9, Veselý M.9, Štefan 5, Sadílek 3, Buček 3, Kunc 2, Vališ 2, Ondrášek a Dolasiňski. 

Liga Vysočiny: z turnaje ve Velkém Meziříčí vezeme 2 body

Zbylé torzo týmu 10 kluků odjelo odehrát 3 utkání prvního turnaje ligy Vysočiny. Na turnaj odjeli kluci, kteří do sezóny naskočili později a jeli se rozehrát. 

Výsledky: Sokol Velké Meziříčí - SK Kuřim 18:8, SK Kuřim - Sokol Chrudim 17:13,  TJ Kovofiniš Ledeč n.S. - SK Kuřim 24:14

První zápas proti domácímu týmu nás zastihl asi ještě v postelí a začali jsme hrát až za stavu 8:0, což se už těžko dohání. Další úsek už jsme hráli vyrovnaně. Proti Chrudimi jsme se vytáhli k super výkonu a soupeře chytrou a bojovnou hrou přehráli.  V posledním utkání už jsme fyzicky postupně odpadávali a dohrávali v 6 hráčích. Někteří kluci nebyli úplně zdravotně v pořádku, ale vzhledem k souběhu termínu s utkáním Jm-ligy týmu pomohli. Z týmu je potřeba vyzvednout střelecký výkon Michala Buzáše a výkon dvou bojovníků Pavla Veselého a Adama Eremiáše. Úspěšnou oficiální preméru v kuřimském dresu si odbyl David Zábrž, autor 2 branek, který v Kuřimi trénuje teprve druhou sezónu.

Sestava a branky: Něměček -  Eremiáš 3, Kelemen 1, Petrásek, Buzáš 12, Čejka 1, Veselý P. 9, Tamborlani 3, Růžička 8, Zábrž 2.