Tým starších žáků vyhrál turnaj v Havlíčkově Brodě.

Náš tým v neděli cestoval na první přípravný turnaj do Havlíčkova Brodu. Turnaje se kromě našeho týmu zúčastnily týmy z kraje Vysočina - domácí Jiskra Havlíčkův Brod, Jiskra Zruč nad Sázavou, Kovofiniš Ledeč nad Sázavou a známý házenkářský celek HBC Jičín ze sousedního kraje. Turnaj se hrál v místní sportovní hale a hrál se systémem každý s každým 2 x 15 min.

Naši borci v prvním utkání nastoupili proti týmu HBC Jičín a díky útočné nátlakové hře jsme favorita porazili, kdy jsme celé utkání udržovali náskok. Slabší chvilku jsme si vybrali ve druhém utkání proti týmu Zruče, kdy zejména obrana zůstávala dlouho za očekáváním. Utkání jsme nakonec vyhráli, ale byly to nervy, kdy ztráta koncentrace v zápase nás mohla stát vítězství. Utkání proti Ledči bylo po 5 minutách rozhodnuté, protože soupeř působil hodně odevzdaně. Klíčové utkání bylo poslední s domácím týmem, kdy v případě prohry o 3 branky jsme mohli skončit až třetí. Nakonec naši hráči předvedli koncentrovaný výkon a snaživého, sympaticky hrajícího soupeře k ničemu nepustili a turnaj jsme vyhráli zaslouženě.

Naši fyzicky vyspělí hráči byli velice aktivní v útočné fázi, kdy naše spojky Martin Hirš s Ondrou Pazourkem pronikaly do obrany soupeře. Martin Hirš obdržel cenu za nejlepšího hráče turnaje, kdy skutečně v porovnání s ostatními soupeři neměl výraznou konkurenci. Dobře ho doplňoval o rok mladší Ondra Pazourek. Musíme pochválit i ostatní hráče Štěpána Matyáše, Filipa Hromádko a Viktora Dosedlu, kteří také dokázali důrazně pronikat do obrany soupeře. Nedařilo se křídlům, která se dokázala prosadit do šancí, ale střelecky se jim nedařilo. Šanci hrát dostali všichni a i mladí přestupivší hráči z mladších žáků se dokázali prosadit. Co stále 100% nefungovalo, jak má, byla naše obrana, ale je ještě dost času do začátku soutěže na tom zapracovat.

Výsledky: HBC Jičín 21:18, Zruč nad Sázavou 20:14, Ledeč nad Sázavou 23:9 a Havlíčkův Brod 21:9
Pořadí: 1. SK Kuřim, 2. HBC Jičín, 3. Havlíčkův Brod, 4. Zruč n. S. 5. Ledeč n. S.
Sestava a branky: Reidlinger - Sýs J. 1, Hirš 29, Alexa 1, Hromádko 5, Toužín, Pazourek 25, Holík 2, Matyáš 14, Dosedla 6, Konečný, Trojánek 3.