Účast na Zorno cupu 2020 splnila svůj účel - kvalitní herní příprava týmu

Herně podařené vystoupení na Zornu 2020

Tým starších žáků se letos zúčastnil popáté silně obsazeného mezinárodního turnaje ve slovenské Stupavě. Hlavním cílem bylo zúročit tréninky po podzimní části a otestovat naše mladší  hráče v těžkých utkáních.

Los k nám nebyl příliš milosrdný a skončili jsme ve skupině "smrti" s týmy RHC Karviná, HBC Olomouc a MŠK Kysucké Nové Mesto.  Naše předpoklady se naplnily, protože všechny zápasy byly vyrovnané a končily minimálními brankovými rozdíly.  O pořadí ve skupině rozhodla minitabulka ze vzájemných zápasů a postup mezi 8 nejlepších nám utekl o pouhé 2 branky. V dalším programu jsme porazili Baník Most a o konečné 9. místo v turnaje jsme se utkali s posíleným týmem KP Brno. Utkání ve skupině byla odehrána z naší strany na vysoké úrovni a všichni kluci bojovali s maximálním nasazením. V brance jsme měli naše mladého brankáře Honzíka Vaněrku. S výkonem týmu jsme spokojeni, hráli jsme pohlednou házenou a dokázali držet krok ve všech zápasech. Kluky hra bavila a jsou nabiti správným sebevědomím pro jarní část soutěží. Taky víme co zlepšit.

1. zápas:  RHC Karviná - SK Kuřim 16:13 (7:8)

Do zápasu jsme nastoupili bez respektu proti výběru nejlepších hráčů Karviné a Kopřivnice a hráli vyloženě rovnocennou partii. Byl to zápas naše Honzíka Vaněrky, který pochytal několik těžkých soupeřových střel. Náš výkon soupeře viditelně zaskočil a v poločase je trenéři museli notně motivovat. Ve druhém poločase jsme drželi pořád krok a soupeř znervózněl a kupil fauly. Bohužel jsme nedokázali přesilovek využít, abychom odskočili o více branek a naopak v závěru soupeř přidal úsilí a my jsme přestali proměňovat naše šance. Proto v závěru nás soupeř zlomil. O výsledku rozhodlo několik detailů ve prospěch vyzrálejšího soupeře. Pozitivní byla naše obrana, která působila kompaktně a kluci podali kolektivní výkon.

2. zápas: SK Kuřim - HBC Olomouc  24:19  (10:7)

Zápas se odehrával v bombastické atmosféře. Olomouc se chtěla přes nás přehnat, ale my jsme jí to prostě nedovolili. Naše sebevědomí po zápase s Karvinou vyrostlo a všichni si ohromně věřili. Kromě naší skvělé obrany jsme rozehráli pestrou útočnou hru plnou pohybu proti vysunuté obraně soupeře.  Tentokrát to byl zápas Viktora Dosedly, který kromě gólů fantasticky uvolňoval naše hráče Ondru Pazourka a Pavla Kocmana.  Soupeři jsme nedali celý zápas šanci se dotáhnout na více jak 2 branky a v závěru jsme skóre ještě navýšili.

3. zápas:  MŠK Kysucké Nové Mesto - SK Kuřim 15:11 (7:3)

Tento zápas byl zápasem pravdy, kdy i prohra o 2 branky nás posouvala do hry mezi top 8 nejlepších týmů. Kluci měli obrsovskou motivaci, protože v případě postupu proti nám stále hratelná Stupava a vidina final four. Bohužel i soupeř byl patřičně namotivovaný a svouji precizní obranou nám znemožňoval skórovat. Navíc velký brankář soupeře naše nedůrazné střely  chytal.  Soupeř na nás nastoupil a vedl 4:1 a 6:2.  Naše obrana byla precizní také a 7  branek za poločas byla dobrá vizitka. Bohužel jsme se nedokázali prosadit v útoku. Do druhého poločasu jsme změnili herní systém a sehráli naprosto vyrovnanou partii. Naše obrana dokázala ubránit několik útoků soupeře po sobě, ale nedokázali jsme se přiblíži soupeři blíže než na rozdíl 3 branek. Nedokázali jsme lépe přetavit naše přesilovky a v závěru jsme svou zbrklostí udělali několik chyb. Super zápas, v super atmosféře za přítomnosti rodičů, kteří se přijeli podívat na náš zápas pravdy. Tým táhly naše opory Ondra s Pavlem, ale bohužel nám utekl první poločas utkání.

4. zápas:  SK Kuřim - Baník Most  16:13 (7:9)

Do zápasu už nenastoupil zraněný Ondra Pazourek a náš tým to v začátku trochu poznamenalo. Nicméně se obrodila nová spojka a Michal Tesař rozjel svůj brilantní výkon. Bývalý brankář si začal věřit a střelbou z prostoru spojky začal střílet góly. Ve druhém poločase nastoupil do branky Michal Černík, aby si náš unavený Honzík odpočinul a tento tah překvapil i soupeře. Michal chytil několik střel a začali jsem soupeře přehrávat. To hráči Mostu začali nelibě nést a častovali naše hráče hrubými fauly. Tím se oslabili a my v pohodě vedení udrželi. Kluci opravdu opět v obraně bojovali jako lvi a důrazem v útoku jsme soupeře přejeli. Výhra nás posunula o boj o 9. místo.

5. zápas: SK Kuřim - HK KP Brno  11:16 (4:7)

V tomto zápase pro nás už o nic nešlo a my jsme si chtěli ověřit sílu mladších kluků pro příští sezónu. Nehrál Ondra a Pavel Kocman pomáhal dorostencům, takže jsme měli v sestavě pouze 2 hráče 2005 a z toho Viktor s naraženou rukou hrál 5 minut. Nasadili jsme eskadru ročníku 2006 s Michalem Tesařem. KP Brno místo toho, aby dalo příležitost si zahrát hráčům lavičky, protože o nic nešlo, tak naopak 75% zápasu nastoupilo proti našim klukům v nejsilnější sestavě doplněné o dva nejlepší hráče z Bohunic. Naši subtilnější kluci bojovali proti fyzicky silnějšímu soupeři, ale fyzická převaha byla znát. Na začátku druhé půle jsme utkání ješt zdramatizovali, kdy jsme se dotáhli na rozdíl pouhých dvou branek. Pak začala úřadovat opět nejsilnější sestava KP a skóre zvrátila. Tohle byl zápas dvou Michalů a to Černíka a Tesaře, kteří se podělili o 7 branek. Sympatický výkon anšich mladších kluků.

Sestava a branky:  Vaněrka - Cabejšek 8, Kocman 15, Pazourek 15, Kolosinský 2, Běhavý 2, Čejka 1, Šudák 2, Dosedla 7, Plodík 4, Černík 4, Tesař 15