Úspěšný start do sezóny - ze Zubří vezeme stříbro a kvalitní výkon

Nově složený tým veze krásné 2.místo po nadějném výkonu z turnaje ze Zubří. Navíc dva naši hráči byli v all-stars turnaje.

Na pozvání extraligového HC ROBE Zubří jsme jeli na přípravný turnaj. Kromě SK Kuřim se ho účastnilo HC Zubří, Slovan Modrá (SK), HK Velká Bystříce, KH Vsetín. Hrálo se systémem každý s každým 2x 18 minut a míčem velikosti č.1 bez time-outů. Nutno říct, že náš tým je pro nadcházející sezónu ze 2/3 tvořen hráči ročníku 2009.

1. zápas: SK Kuřim - HC Robe Zubří 21:27 (11:11)

Hned na úvod nás čekal velice těžký soupeř, který začal přípravu o poznání dříve než náš tým. Nicméně kluci byli patřičně nažhaveni a rovnou z autobusu na soupeře vlítli. Naše precizní obrana dokázala dlouho eliminovat soupeře a náš výkon tým Zubří očividně zaskočil. V útoku strhl tým k super výkonu Adam Eremiáš, který byl neubranitelný a kromě jeho se přidala i hra křídel. Naši efektivitu v útoku doplnil Maty Veselý. 5 minut před koncem poločasu jsme vedli o 4 branky 9:5 a zdálo, že nám hraje všechno do karet. Nicméně jsme začali střídat základní sestavu, abychom kluky rovnoměrně vytížili, soupeř vycítil šanci a do poločasu srovnal.  Prvních 10 minut to byla přetahovaná a nikdo se nedostal do vedení. Následně přišla některá diskutabilní vyloučení a nepotrestané zákroky na druhé straně a Zubří náš odpor v posledních 5 minutách zlomilo. Tým už dohrával v menším útlumu.  O výsledku rozhodla druhá polovina druhé půle, kdy jsme byli vylučováni a dělali nějaké zbytečné chyby. Na druhou stranu jsme se Zubřím dokázali držet krok až na posledních 8 minut zápasu.

2. zápas: SK Kuřim - HK Velká Bystřice 11:10 (5:7)

Za první zápas se Zubřím musíme všechny kluky pochválit, ale za výkon proti Velké Bystřici ne. Na tým padl útlum a chyběl nám pohyb. Soupeř nás dokonale uspal svoji uspávací taktikou - dlouhým útokem. Naše fyzická převaha nám bez pohybu byla k ničemu. Bylo to utrpení pro trenéry a první poločas jsme po zásluze díky naší pasivitě prohráli. Obrana jakžtak fungovala a brankáři chytali, ale náš útok byl katastrofální. Dát za poločas pouze 5 branek to byla opravdu katastrofa. Do druhé půle jsme se snažili tým trochu nabudit, ale moc se nám nezadařilo. Díky změněné obraně se nám nakonec přece jen skóre podařilo srovnat, ale nemohli jsme odskočit soupeři na větší brankový rozdíl.  nakonec jsme vyhráli se štěstím, kdy Maty rozhodl gólem z 9 m hodu 2 sekundy před koncem.  Opravdu dát 11 branek za 36 minut je málo. Asi se na týmu podepsala dodatečná únava s cesty, kluci opravdu nohy tahali za sebou. Střelecky se hlavně prosadili "matadoři" Adam a Maty.

3. zápas: SK Kuřim - Slovan Modrá (SK) 24:20 (11:10)

Kluci na začátku zápasu plnili přesně stanovenou taktiku a srmtícími rychlými útoky přehrávali soupeře. V polovině první půle jsme vedli o 6 branek a měli převahu. Pak jsme se trochu uspokojli,  výrazně jsme prostřídali sestavu a dostali několik laciných branek z křídla a soupeř, který hrál pořád to svoje tempo byl ke konci poločasu na dostřel. Do druhého poločasu jsme opět na soupeře nastoupili a s vysunutou obranou získávali míče. Náš přechod do rýchlých protiútoků byl smrtící a zejména Michal Vališ byl jako raketa a sám dal v tomto utkání 8 branek. Konec zápasu i po prostřídání jsme již nepustili, protože po výhře nad Velkou Bystřicí jsme měli motivaci uhrát si to druhé místo. Dobře zachytali brankáři.

4. zápas: SK Kuřim - KH Vsetín 24:18 (12:8)

Kluci ze Vsetína nepatřili sice k nejrychlejším, ale hráli nepříjemnou hru. Situace na turnaji byla zamotaná a pokud bychom prohráli, mohli jsme skončit i bez medaile. To ale kluci nechtěli připustit. začali jsme nátlakovou hrou s rychlými protiútoky a získali nad týmem Vsetína jasnou převahu. Tady řádil jako "utržený vagon"  navrátilec  Michal Buzáš, který ukličkoval soupeře a dal mu sám 9 branek. Taky se prosadili i mladší kluci a všichni vsítili minimálně jednu branku.

Sestava a branky:  Němeček, Olšovský - Eremiáš 10, Buzáš 16, Veselý D. 2, Vítek 1, Čejka 1, Vališ 14, Tamborlani 2, Svoboda 4, Kolář 2, Kolařík 3 a Veselý M. 23.

Pořadí: 1. HC Zubří, 2. SK Kuřim, 3. HK Velká Bystřice, 4. KH Vsetín, 5. Slovan Modrá (SK)

členové all-stars: Adam Eremiáš (pivot) a Matyáš Veselý (pravá spojka)

Zhodnocení: Tým na přípravném turnaji prokázal svoje kvality. Mladí hráči zapadli a nebojí se jít do akce. Navíc cítí podporu od těch starších borců. Do týmu se vrátila po roce akční spojka Michal Buzáš a bylo vidět, že ho házená opět baví. Překvapením byl výkon Adama Eremiáše, který byl svým fyzickým projevem, postrachem všem soupeřům. Stálice Maty Veselý odehrál svoje, ale chyběla trochu jeho podpora střel z dálky. Michal Vališ se ukázal jako bojovník, který se nebojí jít pro ránu a svojí rychlostí se prosadil. Brankáři se postupně rozchytali. Ostaní hráči určitě nezklamali, ale byla na nich vidět herní pauza, protože většina se vrátila z dovolených a jela na turnaj. Tým ukázal velkou sílu v obraně, tam chybí dopilovat detaily. Další silnou stránkou je hra 1 na 1. Největší práce nás čeká na souhře v útoku,ale do začátku ostrých utkání nám zbývá ještě dost času a tým má rozhodně opět na medaili v JM-lize.  Důležité je, že kluci chtějí a trenéři je v tom podpoří. Úspěch na turnaji jim nalil zdravé sebevědomí. A to jsme ještě nebyli na turnaji úpně kompletní. Jen tak dále.