Úspěšný vstup týmu starších žáků do sezóny - 2 zápasy = 2 výhry

Zápas odehraný v tréninkovém tempu

Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 28:38 (14:20)

Naši hráči přistoupili k začátku utkání koncentrovaně a po 10 minutách jsme vedli již 10:3. Díky aktivní obraně a smrtícím rychlým protiútokům. Pak jsme polevili a hrála se bezstarostná házená. Bohužel jsme díky naší laxní hře v obraně dopustili 28 branek v naší síti. Nekoncetrovanost a nervozita  se projevila i v útoku, kdy jsme zazdili minimálně 15 gólových šancí a kdyby jsme je proměnili, tak jsme byli blízko 50 gólovému přídělu. Jako pozitivum je potřeba vyzdvihnout, že se v průběhu utkání prosadili všichni a kluky jsme pravidelně střídali. Hostům hrál pouze talentovaný M. Kachlík, ale to na nás bylo málo.

Sestava a branky:  Potůček, Vilímek - Štefan 1/1, Sadílek 1, Černík 14, Běhavý 3, Ondrášek 1, Pokorný 4, Čejka 5, Buček, Kolosinský 3, Růžička 2, Šudák 1, Dolasinski 3.

V domácím prostředí jsme rozdrtili Sokolnice.

SK Kuřim - Sokol Sokolnice  36:17 (16:10)

Utkání hrané ve 40 stupních naší nafukovací haly jsme zvládli. První poločas byl z naší strany nervózní a obrana neplnila co měla. Vzhledem k naší převaze jsme pravidelně v každé čtvrtině zápasu střídali celou sestavu a zahrálo si všech 14 hráčů. Soupeř po 10 minutách zjistil, že naše úroveň je hodně vysoko a postupně rezignoval. I naše "mladé pušky"  soupeře přehrávaly. V druhém poločase jsme zlepšenou hrou postupně navyšovali skóre. Navíc nám zachytali i oba brankáři. Zápas, který nás moc neprověřil.  Naše duo Čejka - Černík nastřílelo soupeři 20 branek.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Kolosinský 1, Běhavý 1, Čejka T. 9, Pokorný 3, Ondrášek, Čejka V., Veselý 2, Sadílek 3/1, Růžička 1, Štefan 3, Hlucháň 2, Černík 11/1.