Útok na top 10 celostátní ligy díky nemocem a zraněním nevyšel

Díky nemocem a zraněním nám útok do top 10 v celostátní lize nevyšel.

Tentokrát nás další kolo žákovské ligy záválo do Zlína. Čekali nás silní soupeři na které jsme si věřili. Domácí Zlín, Handball Liberec, Sokol Nové Veselí a Tj Chodov.  Všichni tito soupeři byli kolem nás v natěsnané tabulce. Bohužel po velikonočním PHC trunaji nám onemocnělo celkem 6 hráčů, kteří nemohli do Zlína jet. Navíc na pozici spojky jsme měli pouze jednoho hráče na střídání.  K turnaji jsme museli vstávat již kolem 5:30 hod, ráno, abychom dorazili do 120 km vzdáleného Zlína na první zápas. Domácí nás nalosovali tak, že jsme turnaj začínali i končili.

HC Zlín - SK Kuřim 21:20  (13:7)

Naši borci působili po cestě bohužel hodně unaveně a první poločas jsme úplně nazachytili. Ne že by nás soupeř herně převyšoval, ale naše únava z cesty a brzkého vstávání se projevila zejména nedůrazem v zakončení, kdy jsme několikrát ve vyložených pozicích netrefili branku soupeře a náš pohyb nepatřil k těm nejlepším.  Soupeř byl svěžejší a vedl po prvním poločase o 6 branek.   Do duhé půle jsme se probudili a hlavně zlepšili pohyb v obraně. Soupeře jsme při střelách nenechali v klidu a naši brnakáři chytali hodně střel. Najednou ve 12. minutě byl stav pouze 15:14 pro soupeře a nastalo drama a přetahovaná se šťstným koncem pro soupeře, který měl v závěru trochu více sil a zvítězil o jednu branku. Bohužel jsme začali hrát dost pozdě. Náš střelec Ondra se střelecky první poločas hledal, což taky výlsedku nepomohlo. V druhém poločase jsme bohužel zabrali pozdě.

SK Kuřim - Handball Liberec  28:19 (13:12)

Tým Liberce patří k nebyzpytatelným soupeřům. První poločas byl jakona houpačce. Začátek jsme úplně zaspali a nechytili tempo. Ve 3 .minutě jsme prohrávali 1:4, pak jsme zrychlili a otočili na 7:4. Soupeř opět srovnal a ikdyž jsme měli zápas pod kontrolou, tak jsme poločas vyhráli pouze o jednu branku.  Soupeř byl v útoku hodně houževnatý a my jsme nemohli zabránit jeho průnikovým přihrávkám a dostávali jsme laciné branky. Navíc naše spojky Ondra s Lukášem se ještě problouzely a ještě to nebylo z jejich pohybuu to správné. Do druhého poločasu jsme změnili obranu na 1:5 a najednou jsme soupeře totálně zaskočili v obraně a rozjízděli svoje rychlé útoky. Zejmména Nik s Matym to střelecky rozjeli a přidali se posléze i další. Závěr se promítl ve střeckou smršť a soupeř rezignoval. Nicméně první půli nám vzdoporval statečně.

SK Kuřim - Sokol Nové Veselí 21:21 (9:6)

Proti Novému Veselí jsme si věřili. Nové Veselí má rychlé a technicky vyspělé hráče, my jsme zase měli výškovou a fyzickou převahu. Strhla se nádherná bitva, kdy jsme se chytli obranou 1:5 a soupeře jsme drželi na distanc. Super obrana podložená zákroky brankáře dovolila ofenzivnímu soupeři pouze 6 branek za poločas. My jsme naši chytrou hrou dali branek 9.  Kluci drželi na maximum taktické pokyny, kdy jsme využili našich nacvičených kombinací, na které soupeř nemohl reagovat a poměrně snadno překonávali soupeřova brankáře, který zrovna neměl proti nám svůj nejlepší den.  Ve druhém poločase se strhla bitva o toho kdo z koho. Soupeř přidal na rychlosti a my jsme v obraně odolávali co mohli.  Ke konci zápasu nám začaly ubývat síly a soupeře jsme zastavovali za cenu vyloučení a to umožnilo soupeři srovnat 2 minuty před koncem. Po time-outu jsme se zkoncetrovali a obrovskou vůlí a bojovností jsme 2 sekundy před koncem dali vítěznou branku z ruky Matyho. Bohužel při tomto gólu soupeř zákeřně zezadu našeho borce strhl na zem a zalehl ho tak, že mu vážně poranil koleno tak, že Maty odkulhal.

A v tomto okamžiku nepochopitelně začali úřadovat rozhodčí a místní časoměřič. Borce Nového Veselí pouze vyloučili na 2 minuty a nedali mu ani červenou kartu a dokonce o 10 sec. vrátili čas. Čas se vrátil tak, že tabule nebyla schopna čas do konce odpočítat a časoměřič ho měřil v ruce.  Časoměřič se věnoval hře a ne stopkám, takže vyrovnávací gól jsme dostali po čase, ale čaoměřič konec neodpískal a gól platil. Opravdu se náš tým cítil poškozen a nebylo to poprvé v celostátní lize. Toto byl super zápas a všichni makali jak měli. Dařila se nám i hra přes pivoty. Velký posun v obraně 1:5.

TJ JM Chodov - SK Kuřim 21:19 (13:13)

Vyrovnané a smolné utkání. Tým Chodova nepatřil k favoritům, ale své opory šetřil na zápas s námi. Vypustil zejména zápas s Novým Veselím a Libercem.  My jsme k utkání, nastoupili už bez zraněného Matyho a pouze s 3 stálými spojkami. Navíc v nás byl pocit křivdy z utkání s Novým Veselím.  Od začátku to byla přetahovaná o branku. Ke konci polačasu jsme soupeři odskočili o 3 branky, ale soupeř stačil srovnat. Bohužel jsme na spojky museli střídat i hráče, kteří normálně na spojkách nehrají,aby jsme našim hlavním spojkám umožnili si vydechnout.  Tím naše obrana nebyla tak pevná. Soupeř do druhého poločasu vstoupil lépe, bylo na něm vidět, že měl více sil. Ale my jsme se až do závěru drželi statečně a 3 minuty před koncem byl stav 19:19.  Bohužel nám tentokrát v závěru došly síly. Maty zkrátka chyběl, Ondra to vzal na sebe, ale v závěru už neměl moc sil. Probudily se naše křídla a odehrály slušný zápas.  Bohužel nerad to píšu, ale nevím komu jsme co ve Zlíně udělali, ale pod výsledek se opět podepsali rozhodčí, kdy vždycky nám přerušili akci dříve než jsme ji mohli rozjet. Vsítili jsme minimálně 3 až 4 regulerní branky a rozhodčí to vytáhli zpět na 9 m. Byla to obrovská škoda, ale kluci v omezené sestavě bojovali až do konce.

Sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Eremiáš 7, Kelemen, Buček 6, Dolasiňski 9, Pokorný 27, Čejka 1, Veselý P. 8, Tamborlani, Štefan 10, Zábrž 4, Veselý M. 14.

Shrnutí:  Když si shrneme všechna fakta a těsné výsledky, které proběhly v tomto kole, tak při širším kádru, který nemohl jet kvůli nemocem jsme mohli uhrát všech 8 bodů a mohli jsme být skutečně na super 10. místě tabulky celostátní ligy.  Tak velká marodka a ještě zranění jednoho z klíčových hráčů nám to překazilo. Nicméně i v tak redukované sestavě jsme odehráli super zápasy a všichni kluci hráli a sáhli si na dno. Po mezinárodním turnaji se nám vrátila správná forma a zlepšil kolektivní výkon.  Potěšily výkony kluků od kterých jsme to nečekali a je to obrázek toho, že už se nám rozehráli i další kluci, takže máme minimálně 10 hráčů, na kterých se dá stavět oproti 6 na začátku sezóny. Svými výkony potěšili bojovníci Adam Eremiáš, David Zábrž, další střelec Nik Štefan a Leoš Buček na křídle.