V 1.kole celostátní ligy jsme na kvalitní výkon z kvalifikace nenavázali

Po rozpačitém výkonu vezeme z 1.kola žákovské ligy pouze 1 bod.

Na první turnaj celostátní žákovské ligy jsme zajížděli do Velkého Meziříčí. Kromě domácích náš čekaly zápasy proti žákům extraligového Zubří, Lovosic. Turnaj doplnil ješte tým Havlíčkova Brodu. Zápasy se hrají 2x18 min.

1. zápas: SK Kuřim - HC Zubří 14:20 (6:11)

Proti Zubřanům jsme naskočili do zápasu nebojácně a k překvapení všech jsme drželi prvních 10 minut vyrovnaný stav. Za stavu 4:3 jsme neproměnili hod 7m a následnou přesilovku jsme zahráli tragicky. To dostalo soupeře na koně a začal si víc věřit a postupným tlakem odskočil na poločasových 6:11. Naše obrana snesla přísnější měřítko, ale soupeř zlepšil pohyb v zatažené obraně a nutil nás střílet z pozic, které byly méně nebezpečné. Ještě na začátku  2. poločasu jsme zapli na vyšší výkon a snížili na rozdíl 3 branek 8:11. Pak přišlo vyloučení a soupeř soustavným tlakem a bezchybnou obranou nás přetlačil. Taky rozhodla vyrovnanější lavička, kdy soupeř měl rovnocenné všechny hráče, což o nás neplatilo a naši základní sestavu jsme museli prostřídávat. Naše obrana už nebyla tak kompaktní a v útoku se přestalo dařit. Pod tlakem soupeře jsme kazili nahrávky a dělalli technické chyby. Zápas se ale musel líbit, protože měl obrovské tempo a líbívé akce.  Vyloženě jsme herně nepropadli s extraligovým týmem.

2. zápas: SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí 18:21  (6:14)

V malém prestižním derby, kdy jeden z trenérů Kuřimi začínal ve Velkém Meziříčí měl zápas od začátku velký náboj. Hala se zaplnila fanoušky domácích, ktěří se přišli podívat na meziregionální derby. Prvních 7 minut se hrála vzájemná oťukáváná a hrálo se o to kdo získá psychickou převahu. Velké Meziříčí začalo hrát o 8.minuty totální házenou, kdy kluci Velmezu šli do akcí hlava nehlava a svým pohybem nenechali naše spojky ani zpracovat míč. To náš tým úplně rozhodilo soupeř ze stavu 5:4 zvýšil do poločasu na 14:6. Tzn., že dát jen jednu branku za 10 minut je bohužel málo. Tento riskantní taktický tah domácím vyšel, kdy pro vývoj utkání získali rozhodující náskok. Nám se hned na začátku druhé půle zranila jedna z klíčových spojek Matyáš Veselý. Soupeř bránil zuby nehty svůj náskok a jeho hra ho hodně vyčerpávala. Čekali jsme na vhodný okamžik k protiúderu. Ten  přišel v polovině druhé půle, kdy vyčerpaný soupeř musel začít střídat svoji základní sestavu a my ač oslabení jsme začali mohutně stahovat.  V závěru domácí už zdržovali, ale vítězství si pohlídali. Kdyby se hrálo o minimálně 3 minuty déle asi bychom se radovali my. Na kdyby se nehraje a domácí si za superbojovnost vítězství zasloužili. My jsme se jim bojovností bohužel plně nevyronali. Zápas byl nakonec dramatický, ale Velmez nás předčil důrazem zejména v obraně.

3. zápas: SK Kuřim - Jiskra Havlíčkův Brod 20:20 (11:12)

Soupeře jsme sice v kvalifikaci přestříleli, ale tento turnaj jsme nehráli v úplné pohodě a navíc jsme už byli bez jedné z klíčových spojek, která se zranila v předchozím zápase. To bylo celkem rozhodující pro průběh utkání. Broďané to samozřejmě věděli a bojovali jako o život. Celý první poločas jsme neustále dotahovali. Pak přišly úžasné zákroky našich brankářů, které nás nakopli a kluci skutečně bojovali o každý míč. Tato nelítostná bitva v závěru vyznívala v náš prospěch, kdy jsme vedli již o 2 branky a zdálo se, že náskok udržíme. Bohužel jsme náskok zbrklou hrou v závěru neudrželi a soupeř 5 sec. před koncem srovnal. Musíme uznat, že soupeř si ten bod za výkon zasloužil a my jsme neměli tak kompaktní obranu.

4. zápas: SK Kuřim - Lovci Lovosice 14:31  (5:17)

Extraligový tým z Lovosic na turnaji předváděl nadčasovou házenou. Lovci byli herně úplně někde jinde. Rychlé přechody do útoku, fyzicky náročná obrana a individuální dovednosti byli opravdu někde jinde. Tým neměl vyloženou slabinu a dokázal by uhrát solidní výsledky i v dorostenecké první lize. My jsme už byli hodně vyčerpaní z předešlých zápasů a naše základní sestava odehrála jen minimum času. V zápase dostali prostor ostatní kluci. V závěru jsme nepříznivý vývoj přece jen zkorigovali. Na druhou stranu i ostatní soupeři uhráli s Lovosicemi podobné výsledky. Lovci budou určitě kandidovat na umístění v nejlepší trojce ČR.

sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Eremiáš 1, Kelemen, Buček 4, Dolasiňski 18, Pokorný 25, Ondrášek 2, Veselý P. 2, Sadílek 4, Tamborlani, Štefan 3, Hlucháň 2, Růžička 2, Zábrž 2, Veselý M. 1.

Hodnocení:  Oba brankaři pochytali spoustu střel a splnili si své.  Mužstvo táhli Lukáš s Ondrou a přidali se k nim Čenda, Pavel a Nik.  Bohužel Maty se zranil a chyběl v kombinacích. Nik poslední zápas už taky nehrál pro zranění. Zbytek týmu se nedokázal vypořádat s naročností zápasů a ani to nenahradil bojovností.   Pokud chceme uspět v dalších zápasech musíme se přizpůsobit tempu a nasazení ostatních týmů, protože část účastníků to bere prestižně a část to bere jako životní šanci si zahrát proti nejlepším týmům. Turnaj nejde odehrát s 6 až 8 hráči co chtějí hrát. Ostatní musí chtít a pomoci těm tahounům. Začíná to od tréninků. Věříme, že na dalším kole 23.ledna 2022 v Litovli se to zlepší a i ostatní kluci se přípojí.