V Ledči nad Sázavou,proběhl další turnaj nadstavby ligy Vysočiny

2. turnaj ligy Vysočiny proběhl v Ledči nad Sázavou

Nadstavbová část ligy Vysočiny nás dovedla do sympatické Ledče nad Sázavou. K turnaji jsme zajižděli v silně kombinovanové sestavě doplněné o 4 nováčky z řad mladších  žáků. První dva zápasy jsme chtěli, aby mladší žáci sbírali zkušenosti po boku ostřílených lídrů. Ze základní sestavy totiž k turnaji odjeli pouze střelec Martin Hirš a Filip Hormádko, kteří měli navíc v nohách těžká sobotní utkání za starší žáky a mladší dorost v Ivančicích. Kluci museli navíc díky časovému posunu už vstávat v 5:00 hod. zimního času. Kombinace zkušenějších hráčů s méně zkušenými se neosvědčila, protože menší kluci nechodili do šancí a snažili pouze odehrávat míče na naše zkušenější hráče.

V prvním utkání s týmem Velkého Meziříčí B jsme nastoupili málo rozcvičení a vinou nevynucených ztrát  jsme těsně prohráli. V utkání s Ledčí nad Sázavou jsme bez problému vyhráli první poločas. Pak jsme prostřídali hráče, soupeř se chytil a díky neproměnění našich šancí v závěru, soupeř těsně vyhrál. Soupeř byl oproti předchozímu kolu posílen.

Po těchto dvou utkáních jsme přehodnotili sestavu a nasadili dvě základní šestky tvořené zvlášť ze starších a zvlášť z mladších kluků. Sestava kuřimských nadějí Kolosinskyj, Čejka, Cabejšek, Sýs J., Šudák a Konečný se v dalším utkání proti Dolní Cerekvi soupeře nezalekla a své mini utkání vyhrála. Šestka starších: Holík, Rainer, Hirš, Hromádko, Tesař a Bulhart byla hodně nesehraná, ale své si odehrála a v kritických situacích zabrala. Takže Dolní Cerekev jsme porazili. K poslednímu utkání jsme nastoupili proti týmu Pardubic, který měl proti našim mladým puškám výraznou fyzickou převahu, ale v prvním poločase jsme s nimi hráli vyrovnaně. Ve druhé půli zasáhla proti fyzicky vyspělému soupeři z šestka starších podpořená kvalitním výkonem brankáře Reidlingera a udržela naše těsné vítězství. Mladé kluky musíme pochválit za bojovnost a za to, že se dokázali prosadit proti fyzicky vyspělejším hráčům. Určitě dobrý test před příští sezónou.  Byla na nich vidět obrovská chuť se prosadit a načerpané zkušenosti můžou prodat v boji o medaile při utkáních mladších žáků, které je ještě čekají.

Závěrem je potřeba říci, že všichni soupeři se snažili na Kuřim vytáhnout a bojovali až do konce, což svědčí o našem dobrém jménu. Ostatní zápasy mezi sebou družstva Vysočiny odehrála v polovičním nasazení a tempu.

Výsledky:  SK Kuřim - Velké Meziříčí B 11:13, Ledeč nad Sázavou 16:18, Dolní Cerekev 19:17, Pardubice 13:12

Sestava a branky:  Reidlinger, Tesař 2 - Cabejšek 2, Hromádko 9, Kolosinskyj 7, Čejka 3, Rainer 1, Šudák, Hirš 27, Bulhart 2, Holík 3, Sýs J. 3, Konečný.