V dalším turnaji ligy Vysočiny v Ledči jsme nezaváhali a vezeme plných 6 bodů.

SK Kuřim - Jiskra Havlíčkův Brod 17:16 (8:7)

SK Kuřim - 1. HC Pardubice 21:12 (11:4)

SK Kuřim - TJ Kovofiniš Ledeč n. S. 21:16 (13:8)

Na dalším turnaj ligy Vysočiny jsme odjížděli pouze s 12 hráči. Nicméně skoro v nejsilnější sestavě. Cílem turnaje bylo zejména zlepšit obrannou činnost a oplatit týmům Havlíčkova Brodu a Ledče prohry z předchozích turnajů, kde jsme nehráli úplně v nejsilnějším složení.

Proti týmu Havlíčkova Brodu jsme si nachystali speciální taktiku pokrýt jejich nebezpečné spojky. Taktika nám vyšla a díky dobré obraně a kvalitnímu výkonu brankáře Sama Vílímka v první půli jsme nad soupeřem udržovali neustálou převahu. Soupeř bojoval ze všech sil a vždy proti Kuřimi má super motivaci. Hrál jako o život. Naši hráči se ve druhé půli více zklidnili a jejich vyzrálost tentokrát na soupeře platila. O výraznější výsledek jsme se připravili neproměněním několika vyložených šancí ve druhé půli. Obrana makala jak měla.

Proti týmu z Pardubic jsme si připravili defenzivní taktiku pokrýt soupeřovy rychlé nájezdy z první vlny. Díky spolehlivé obraně, která byla ještě lepší než v prvním utkání jsme soupeři dovolili dát pouze za celý poločas 4 branky a to rozhodlo. Ve druhém poločase jsme  více točili sestavou, ale soupeře jsme do snížení skóre nepustili. Navíc soupeř ke konci zápasu fyzicky začal odpadávat.

V posledním zápase nás čekal amiciózní domácí tým Ledče, který cítil šanci nás porazit. Naše obrana v čele s brankářem pokryla jeho útočné snahy včetně dvou nejlepších střelců. V útoku se strhla bitva o to kdo je lepší. Soupeř vyrukoval na nás s vysunutou obranou 3:3, na kterou jsme se připravovali. Náš lepší pohyb a fyzická převaha spojek slavily zejména v prvním poločase úspěch a soupeři jsme odskočili na rozhodující brankový rozdíl.  Nicméně v závěru poločasu po nevybíravém zákroku domácího borce zůstal na lavičce otřesený Mates Veselý a ve druhé půli téměř nehrál. Skvěle ho nahradil v obraně Nik Štefan. Soupeř se snažil před nadšenými rodiči ze super zápasu, ještě výsledek zvrátit, kdy začal hrát hodně hraniční osobní obranu na našeho nejlepšího střelce Ondru Pokorného. I s tím jsme se dokázali vypořádat a závěr zápasu jsme si zkušeně pohlídali. V závěru nám zbylo i víc fyzických sil a soupeř se už nestíhal vracet v kompletním počtu do obrany.

Všechny kluky musíme jednoznačně pochválit. Brankaři zachytali, a hráči plnili taktické pokyny, které přinesly výsledky. Pozitivum jednoznačně zaslouží obrana, která se proměnila v beton a soupeře moc do šancí nepouštěla. Každý hráč věděl co má hrát a všichni podřídili výkon týmu. Díky tomu po zásluze vezeme 3 vítězství a 6 bodů do tabulky ligy Vysočiny. Soupeře jsme v závěru přehrávali i lepší fyzickou kondicí. Hrát 3 zápasy v krátkém časovém úseku po sobě bylo hodně fyzicky náročné.

sestava a branky: Vilímek, Němeček - Buček1, Dolasiňski 11, Eremiáš 1, Pokorný 21, Sadílek, Štefan 4, Veselý P. 5, Hlucháň 1, Zábrž 1. Veselý M. 14.