V prvním kole žákovské ligy jsme sahali až na 6 bodů nakonec z toho máme super 3 body !!!

1. turnaj celostátní žákovské ligy hostilo Velké Meziříčí.

Žákovskou ligu hraje nejlepších 25 týmů z celé ČR, hrací doba je 2x 18 min. a hrací systém je v podobě 6 turnajů a každé družstvo si zahraje jedenkrát proti všem účastníkům.

1. zápas:   SK Kuřim - HC Zlín 18:19 (9:10)

Náš tým nastoupil k prvnímu utkání velice namotivovaný, protože se všichni hráči na turnaje těšili. Tým Zlína patřil k favoritům a na počátku utkání nás přes spojky zatlačil a pronikal naší obranou. V 10. minutě jsme prohrávali o 4 branky, ale to bylo maximum, co jsme soupeři povolili. Následně jsme změnili herní styl a do poločasu jsme odcházeli pouze s jednobrankovým rozdílem. Ve druhém poločase jsme předvěděli nejlepší hru, kdy obrana pracovala a nepouštěla soupeře do šancí. V útoku jsme byli aktivnější a na počet střel jsme určitě vyhráli. Bohužel proti byl brankář Zlína, který nám chytil 3 x 7 m hod a navíc minimálně 12 vyložených střel. V posledních 20 sek. jsme se hnali za vyrovnáním bohužel zkažená finální přihrávka nás připravila o vyrovnání. Mrzí neproměnění šancí, které ovlivnily výsledek v náš neprospěch.

2. zápas: SK Kuřim - HBC Olomouc 1966  9:24  (4:9)

S týmem Olomouce jsme dokázali držet krok pouze poločas.  Soupeř měl velice dobře fyzicky stavěné hráče, neměl slabinu v obraně, každý hráč naše hráče ubránil. My jsme nedokázali ve druhém poločase odolat jeho nátlaku a tak jsme nechali odpočívat pro důležité zápasy naše opory.

3. zápas:  SK Kuřim - Sokol Velké Meziříčí 18:18 (8:7)

Zápas neměl vyloženého favorita a od počátku až do konce byl vyrovnaný.  Byla to kromě úvodu zápasu přetahovaná o branku. V závěru zápasu jsme měli mírně navrch a až do konce jsme vedli o jednu branku a domácí vždy dotahovali. V poslední minutě jsme ztratili nepochopitelně míč, který mohl znamenat výhru a na místo toho soupeř vyrovnal.

4. zápas:  SK Kuřim - Házená Mělník  25:22 (11:11)

Na soupeře jsme si věřili a naší pestrou hrou jsme udržovali náskok 3 branek. Bohužel síly začínaly ubývat a ke konci poločasu jsme nedokázali lépe bránit, což vedlo soupeře k vyrovnání. Soupeř  na nás vytáhl vysunutou obranu, kterou se nám sice dařilo překonávat, ale ubývaly síly. Do druhého poločasu jsme změnili herní systém. Začali jsme hrát na dva pivoty a soupeř musel obranu zatáhnout. Zmobilizovali jsme síly a dokázali jsme odskočit soupeři o 5 branek, což se ukázalo jako rozhodující. Bohužel v závěru se soupeř dotáhl až na rozdíl jedné branky. Pak jsme do toho dali skutečně všechno  a ubránili dva útoky a na závěr dali dvě vydřené branky. Vítězství se zdařilo !

Kromě našich tradičních tahounů se prosadili i ostatní. Turnaj vyšel i Robinu Trojánkovi, který se střelecky probral. K lepšímu výsledku nám chybělo více hráčů, kteří byli nemocní (zejména pivoti) a na našich 4 oporách se projevil pozdní přijezd a únova z předchozího utkání 2.ligy mladšího dorostu z Olomouce.

Sestava a branky:  Reidlinger, Tesař - Trojánek 11, Alexa 3, Kocman 6, Hromádko 8, Vaško 2, Pazourek 10, Holík 3, Konečný, Dosedla 1, Hirš 26.