V utkání plném nepřesností, vítězíme doma nad Újezdem u Brna 33:28

Vítězíme nad Újezdem po utkání plném nepřesností

SK Kuřim  - Sokol Újezd u Brna 33:28 (17:15)

K utkání jsme vzhlíželi s obavami, protože polovina týmu se vracela po nemocech a oba brankáři a M. Veselý po zranění  ještě nebyli úplně 100% doléčeni,ale chtěli jít do utkání s maximálním možným nasazením. 

Od počátku se začala projevovat naše fyzická převaha a větší zkušenosti díky velkému množství zápasů absolovovaných v žákovské lize. Působili jsme sehranějším dojmem. Naše převaha v utkání byla evidentní, bohužel nebyla vyjádřena příslušným brankovým rozdílem.  Soupeř hrál zakřiknutě a zejména v obraně měl velké mezery. Jeho nejlepší hráč Matěj Kachlík sám na všechno nestačil.  Soupeře jsme ubránili ve hře jeden na jednoho a v útoku jsme ho zase přehrávali. Bohužel, v prvním poločase jsme opět zahodili minimálně 12 tutovek a 2 sedmičky. To je opravdu hodně a díky tomu soupeř odcházel v poločase pouze s rozdílem dvou branek. Rodiče v tu dobu ze sedadel zvedali naše neproměněné šance, kdy jsme trefovali bezmocného brankáře hostů.  Souhra nebyla taková, jak jsme si představovali, protože za ne úplně zdravého Matyho Veselého zaskočil excelentně Nik Štefan. 

Ve druhém poločase jsme zpřesnili obranu a nenechali tak často střílet soupeřova ostrostřelce. Po zisku míče jsme vyráželi do smrtících brejků. Mezi 9. a 13. minutou jsme nasadili k rozhodujícímu trháku a vedli o klidných 6 branek. Ke konci jsme už vedli o 8 branek a zbytečnými chybami jsme umožnili soupeři snížit. 

V utkáním plném nepřesností a nedůrazných obran jsme zvítězili po obětavém výkonu. Dobře zachytali oba brankáři a našel se nový střelec Nik Štefan autor 8 branek. Bohužel, díky ztrátám a technickým chybám jsme se připravili o klidnější průběh utkání. Doufáme, že ty nepřesnosti jsme si už vybrali do zásoby.  Je potřeba to přičíst tomu, že kluci si věří a každý se chce prosadit, bohužel díky tomu je naše hra hodně zbrklá. Musíme vyzvednout naši hru dopředu, ta je doslova smrtící,  ale obrana opět nezahrála tak jak by měla.    

 sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Buček, Dolasiňski 6, Kráčman, Pokorný 8, Ondrášek 1, Veselý P. 1, Sadílek 3, Tamborlani, Růžička 2, Štefan 8, Zábrž, Kolařík 2, Veselý M. 2.