Úspěch starších žáků: kvalifikovali se mezi TOP týmy na MČR

Tým starších žáků se úspěšně prodral přes kvalifikaci a bude hrát celostátní žákovskou ligu pro nejlepších 25 družstev z celé ČR.

Na kvalifikační turnaj jsme zajížděli do Velké Bystřice s touhou, že stejně jako vloni postoupíme do nejvyšší soutěže starších žáků ČR, kterou hraje nejlepších 25 týmů. Postupovaly první 3 týmy. Kuřimi se to podařilo z druhého místa po jediné porážce od Frýdku-Místku a s cenným skalpem Dukly Praha B.

1. zápas:  SK Kuřim – Jiskra Havlíčkův Brod 27:9 (14:5)

K utkáni jsme nastoupili koncentrovaně, protože jsme věděli, že máme kvalitnější tým. Tým Havlíčkova Brodu vydržel držet krok první 10 minut. Pak neodolal naší nátlakové hře a my zvyšovali postupně skóre. Ve druhém poločase již jen se dohrávalo a my jsme dali příležitost všem hráčům.

2. zápas: SK Kuřim – Pepino Frýdek-Místek 19:25 (6:12)

Tým Frýdku na nás nastoupil ve velkém tempu a s velkým důrazem v obraně. Naši hráči dlouho nehráli proti takovému soupeři a celý první poločas nám trvalo, než jsme přizpůsobili  úrovni hry, která  byla podstatně vyšší než je JM krajská soutěž. Hlavně střelci neměli tolik prostoru pro přesnou střelbu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s dvěma pivoty a rozbíjeli soupeřovu obranu. Hra měla obrovské tempo a byla plná vzruchu. Soupeř musel hrát naplno a my jsme 5 minut před koncem se dotáhli na rozdíl dvou branek. Pak jsme nedali dvě vyložené šance a v posledních 3 minutách jsme už psychicky odpadli, a tak umožnili soupeři navýšit skóre.

3. zápas: SK Kuřim – Házená Velká Bystřice 26:12 (9:6)

V případě výhry jsme měli zajištěný postup. První poločas jsme byli nervózní a soupeř se držel na dostřel. Nicméně kuřimská vysunutá obrana platila a narušovala rozehrávku soupeře. O výsledku jsme rozhodli nástupem do druhého poločasu.

4. zápas: SK Kuřim – Dukla Praha B 28:15 (13:8)

Zápas již obou postupujících družstev byl o prestiži. Naši hráči si věřili a od 10. minuty šňůrou 7 branek soupeře rozebrali. Soupeř působil unaveně a nestačil nás bránit. My naopak jsme vydrželi s koncentrací až do konce.

 

Na kvalifikačním turnaji nám chytali spolehlivě brankáři a k Martinu Hiršovi s Ondrou Pazourkem na spojkách se přidali i ostatní. Adam Bulhart sehrál životní zápasy a Pavel Kocman se výborně rozstřílel.  Bylo na něm vidět, že po zranění chce přesvědčit o svých kvalitách a jeho důraz platil. Robin Trojánek s Filipem Hromádkem odvedli taky dobrou práci. Ostatní dřeli a snažili se. Pro trenéry byl přínos, že mohli hrát všichni hráči. Navíc tým byl z poloviny tvořen mladším ročníkem 2005.

Sestava a branky: Reidlinger, Tesař 1 – Bulhart 10, Hirš 31, Kocman 15, Hromádko 8, Toužín 2, Vaško 2, Pazourek 20, Holík 1, Dosedla 3, Hásek, Rainer a Trojánek 8.