Výkon podzimu nás katapultoval na druhé místo JM-ligy

Závěrečný turnaj podzimní části JM-ligy  nám vyšel náramně.

K závěrečným 3 utkáním JM-ligy jsme zajížděli do nedalekých Maloměřic. Čekal nás boj o potvrzení účasti v horních patrech tabulky pro jarní část a zároveň možnost hrát se silným týmem Újezda u Brna o druhou příčku JM-ligy. Vzhledem k tomu, že v týdnu nás postihla marodka a náš nejlepší střelec Michal Buzáš s námi nemohl jet, tak jsme si dali za cíl vyhrát jedno utkání, které nám zaručovalo postup do jarní části do skupiny o titul.

1. utkání: SK Kuřim - SHC Maloměřice 30:17 (12:6)

V utkání s Maloměřicemi jsme byli favoritem a úlohu jsme splnili. Hostům zpočátku zafungoval teméř dvoumetrový brankář, který nám dělal problém v našem nedůrazném zakončení. Naše obrana 3:3 platila na soupeřovi útočníky a postupně jsme skóre navyšovali. Nebýt zahazování vyložených šancí a nastřelení asi 8 tyčí, skóre by bylo ještě vyšší. Kluci ale k utkání přistoupili zodpovědně a  výsledek si pohlídali a přitom si zahráli všichni.  V tomto utkání "řádili" David Kolařík a bojovník Karel Ježek. Slinu měl Jirka Němeček a Adam Eremiáš to podpořil svou spolehlivostí.

2.utkání: SK Kuřim - Legata Hustopeče 22:14 (15:8)

V tomto utkání nás čekala o poznání větší šichta. Hustopeče měly ve svém středu kvalitního brankáře (chytá 1.ligu mld za KP Brno) a nejlepšího střelce soutěže.  Začátek byl poznamenám množstvím nepřesností a nám chvíli trvalo něž jsme našli recept na brankáře Hustopečí, kdy zejména naši střelci z křídel nemohli dát branku. Od 11 minuty jsme se rozehráli a ze stavu 8:5  zvýšili na 14:6 díky zlepšené obraně a proměňování šancí.  Ve druhé půli se rozchytal náš Matyáš Olšovský a bombasticky pochytal soupeři několik vyložených šancí. Toto utkání určitě patřilo Šimonovi Kolářovi a Jirkovi Němečkovi - dohromady dali polovinu branek týmu. Hustopeče postupně odpadávaly fyzicky a ve druhém poločase dostali příležitost úplně všichni hráči našeho týmu.

3.utkání: SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 21:20 (10:10)

Tým Újezda byl před utkáním favoritem. Nastoupil v nejsilnějším složení s top hráči jako Marek Velíšek (1.liga mld KP Brno) a Daliborem Absolonem (pravidelně hrajícím za dorost Sokolnic). Atraktivnost utkání ještě dokreslil fakt, kdy se v hledišti shromáždili hloučky příznicvců Újezda a  Kuřimi. My jsme váhali jestli Jirku Němečka dát do pole nebo do branky. Nakonec jeho zařazení do pole se ukázalo jako rozhodující tah. Kluci měli jednoznačný úkol zvýšit pohyb v obraně s patřičnou agresivitou a v útoku se snažit prosadit hlavně z prostoru křídel. Strhla se nevídaná bitva, kdy lépe do zápasu vstoupil Újezd a my jsme doravnávali. Skóre se přesýpalo a akce obou týmů byly odměněny potleskem hlediště. My jsme dokázali se soupeřem, ikdyž tlačil, držet krok. V závěru poločasu jsme přišli o další spojku Šimona Koláře (zloměný prst) a to kluky ještě nabudilo.  Soupeře hlavně táhli zmiňovaní Absolon a Velíšek. Zejména Velíšek hodně psychicky špatně nesl, že se mu tak nedaří, protože naše obrana dřela.  V polovině druhého poločasu  jsme sáhli k výměně brankáře, kdy našeho Matyho soupeř překonával, a nasadili jsme mladšího žáka Toma Procházku. Opět strategický tah, který vyšel.  Tom podal famózní výkon, pochytal šance soupeře a my jsme začali mít mírně navrch. V tento okamžik jsme mohli utkání definitvně zlomit, bohužel vlastními nepřesnostmi jsme umožnili soupeři se držet na dostřel. Obrana makala a držela soupeře na distanc a v útoku dřeli zejména Adam a Jirka Němeček. V infarktovém závěru jsme šli 30 sec před koncem za stavu 20:20 do závěrečného útoku. Vzali jsme si time-out a klukům sdělili jednoznačnou kombinaci co zahrají. Kluci zahráli závěr famózně, kdy na zcela volného Jirku Němečka na pivotu šla finální příhrávka. Jirka 7 sec před koncem rozhodl. Co rozhodlo v náš prospěch ? Několik taktických tahů včetně hry na 2 pivoty v posledních 5 minutách. Super zákroky Toma Procházky, náš vyrovnanější a vyhranější tým. Velká bojovnost a i taktická převaha nad soupeřem. O osudu utkání rozhodl brankář, který zahrál svůj životní zápas jako hráč v poli. Jirko velká gratulace !  V utkání podzimu jsme Újezd u Brna porazili.

Zápas se všem musel líbit a snesl to nejpřísnější měřítko !!!  Výhra nás katapulotvala na 2 .místo JM-ligy, v které jsme díky silně omlazenému týmu na počátku sezóny nedoufali .

Sestava a branky:  Olšovský, Procházka - Pánek, Eremiáš 14, Uher 4, Rízner 1, Veselý D. 2, Vališ 7, Němeček 16, Tamborlani 2, Štětka 1, Ježek 7, Svoboda 1, Kolář 9 a Kolařík 9.