Ze 2.kola celostátní žákovské ligy starší žáci vezou opět body za jednu výhru !

Náš tým starších žáků ve 2. kole celostátní ligy obstál a veze další dva body

Další kolo celostátní žákovské ligy se odehrálo v sousedním Kr. Poli. Tohoto kola se zúčastnily týmy: Liberec Handball, Sokol Ostrava, Pepino Frýdek-Místek, SK Kuřim a domácích SKKP Handball Brno. Velice těžký los, kde nepatřil žádný ze soupeřů do kategorie  lehkých. Týmy musely bojovat až do konce o čemž svědčí vyrovnané výsledky. Za náš tým si odehráli těžkou, ale úspěšnou premiéru dva mladší žáci Tom Čejka a Martin Cabejšek.

1. Zápas:  SK Kuřim – Pepino Frýdek-Místek 18:22 (7:11)

K utkání jsme nastupovali s vědomím, že věhlasného soupeře můžeme porazit, protože jsme s ním sehráli vyrovnané utkání v kvalifikaci. Začátek utkání byl prvních 12.min. vyrovnaný  až do stavu 6:6, kdy nás fantasticky držel brankář Michal Tesař, který likvidoval vyložené brankové příležitosti soupeře. Nám naopak se dařila útočná hra, přes Martina Hirše a na křídle hrajícího Filipa Hromádka. Bohužel naše obrana hrála bezstarostně a bez důrazu, což se nám v tomto zápase vymstilo. Díky krátkému výpadku ve střelbě a slabší obraně nám soupeř v závěru poločasu odskočil na rozdíl 4 branek. Úvod do druhého poločasu naši obranu asi zanechal ještě v šatně a soupeř odskočil na rozdíl 9 branek. Pak jsme se zmobilizovali a šňůrou 5 branek stáhli na rozdíl 4 branek. Pak už to byla přetahovaná s lepším koncem pro Frýdek-Místek. V závěru se dostal do branky i druhý brankář Matěj Reidlinger a i on několika famózními zákroky zabránil soupeři ve skórování. O lepší výsledek nás připravila katastrofální obrana. Pozitivum bylo, že naši brankáři předčili brankáře soupeře.

2. zápas: SK Kuřim – Sokol Ostrava 17:16 (9:10)

Po prohraném předchozím zápase, jsme promíchali sestavu a zpevnili obranu. Tento tah se zdařil na výbornou. Obrana konečně pracovala, jak měla a náš brankář Michal Tesař opět skvěle chytal. Byl to lítý boj ve vysokém tempu, kdy se čekalo, kdo udělá víc chyb. O výsledku rozhodl náš nástup do druhé půle, kdy jsme ve 13.minutě získali vlivem zlepšené obrany až 4 brankový náskok a vše se zdálo, že už se nemůže nic stát. Stěžejní míče vypíchl Martin Hirš. Pak začal úřadovat jeden z rozhodčích a zápas jsme dohrávali ve čtyřech hráčích, kdy zejména vyloučení Hirše bylo víc než přísné. Soupeř ožil a zle dotíral. Naštěstí rozhodující branky dali Alexa s Trojánkem a vítězství jsme uhájili i díky Michalovi Tesařovi chytajícímu v životní formě.

3.zápas: SK Kuřim – SKKP Handball Brno 12:19 (4:9)

Derby s domácím SKKP jsme nezačali vůbec špatně, působili jsme živěji něž domácí tým. Díky naší výborné obraně a střelbě našich spojek jsme vedli 4:1 ještě v sedmé minutě. Pak domácí tým SKKP přidal na důrazu v obraně a šňůrou 8 branek obrátil na poločasových 4:9, což se ukázalo jako rozhodující. Tvrdá obrana soupeře nám postupně vyřazovala ze hry hráče základní sestavy. Bohužel, některé tvrdé zákroky rozhodčí neviděli.  Druhý poločas už byl přelévaná skóre, kdy dominovaly obrany nad útoky a my jsme hráli víceméně s hráči z lavičky. Soupeře jsme nutili po většinu zápasu držet na hřišti základní sestavu.

4. zápas: SK Kuřim – Liberec Handball 14:18 (5:8)

Náš zraněními zdecimovaný tým z předchozího zápasu statečně bojoval, ale bez hráčů Pazourka, Dosedly, Hromádka jsme na lepší výsledek neměli. Tito hráči odehráli za celý zápas maximálně 5 minut. Soupeř o tom věděl a šetřil svoje nejlepší hráče na rozhodující chvíle.  První přišla ke konci první půle, kdy soupeř ze stavu 4:4 odskočil na poločasových 5:8.  Zápas jsme ještě zdramatizovali, kdy v 10. minutě druhého poločasu jsme dokázali vyrovnat na 11:11. Soupeř se začal bát o výsledek nasadil opět své odpočaté 3 nejlepší hráče a utkání zlomil. Bohužel v tomto utkání se neprosadil ani náš nejlepší střelec Martin Hirš, kde i na něm byly znát známky únavy z předchozích utkání. Dohrávali jsme s mladšími žáky v základu. Díky své bojovnosti se v závěru brankově prosadil poprvé v dresu starších žáků Tomáš Čejka.

Sestava a branky:  Reidlinger, Tesař – Bulhart 2/1, Hirš 21/4, Alexa 3, Kocman 6/1, Hromádko 5, Toužín 2, Vaško 1, Pazourek 15, Dosedla 1, Sýs V., Cabejšek, Čejka 1, Trojánek 4.