Z druhého kola celostátní žákovské ligy vezeme dva cenné body

Druhé kolo celostátní žákovské ligy nás zaválo do haly extraligového Jičína.

Čekali na nás opět atraktivní soupeři : domácí HBC Jičín, HBC Olomouc, Sokol Nové Veselí a Baník Most. Vzhledem k tomu, že k dalšímu turnaji jsme odjížděli bez našeho nejlepšího střelce Ondry Pazourka, jsme věřili minimálně v zisk 2 bodů.  To se povedlo proti Baníku Most. Bohužel úroveń zápasů proti Sokolu Nové Veselí a domácímu Jičínu utrpěla vlivem toho, že jsme dohrávali pouze s 8 hráči v poli. Zbytek hráčů utrpěl zranění v zápase proti týmu Mostu, který hrál hodně nečistě.

1. zápas:  SK Kuřim - HBC Olomouc 16:30 (6:12)

Začátek zápasu proti Olomouci byl vyrovnaný, hráli jsme koncentrovaně a na soupeřovu branku jsme odpověděli vždy naší. Skóre se zlomilo v posledních 5 minutách, kdy vlivem naší nedůrazné obrany soupeř odskočil z 5:6 na poločasových 6:12.  Po 5 minutách druhé půle bylo rozhodnuto, kdy soupeř proměnil každou střelu a my jsme se nedostali do pořádného zakončení. Naše obrana byl proupstná a skóre narůstalo. Do hry se rovnoměrně zapojili všidhni hráči. Byl to hlavně zápas Pavla Kocmana a Martina Cabejška.

Sestava a branky:  Potůček, Vaněrka - Cabejšek 4, Kocman 6, Vařecha, Běhavý, Čejka 1, Rainer, Šudák, Dosedla 4, Černík 1, Tesař, Sýs.

2. zápas: HK Baník Most - SK Kuřim  17:19 (4:8)

Kluky po prahraném zápase jsme zdravě namotivovali a řekli jim, že musíme zpřesnit obranu a zlepšit v ní pohyb. Výsledek se dostavil. Soupeře jsme začali dostávat pod tlak a po 8 minutách jsme vedli 6:1.  Soupeř se skutečně snažil zápas zvrátit a začal hrát hodně tvrdě a zákeřně. V zápase nám zranil 4 hráče a z toho 2 už do dalších utkání nenastoupili. Naštěstí rozhodčí zákroky viděli a soupeře trestali. třikrát v zápase jsme hráli proti 3 soupeřovým hráčům. V polovině zápasu za stavu 15:10 pro nás nám soupeř zranil Pavla Kocmana a tým ztratil na chvíli sebevědomí.  Díky zranění dalšího klíčového hráče Vitkora Dosedlu nás soupeř zatlačil a díky obrovskému tlaku začal stahovat. My jsme navíc přestali proměňovat vyložené šance. V závěru rozhodl o výsledku svým důrazem Michal Tesař a k němu se přidal Tomáš Čejka. V dramatickém závěru jsme vedení udrželi a kluci opravdu bojovali o vítězství až do konce.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek, Kocman 6, Čejka 4, Dosedla 3, Vařecha, Běhavý, Rainer, Šudák, Černík, Tesař 5/2, Sýs 1.

3. zápas: Sokol Nové Veselí - SK Kuřim  32:13 (13:9)

Proti Novému Veselí, které bylo posíleno 5 hráči z jiných klubů jsme nastoupili se zbytkem hráčů, kteří nebyli zraněni. Takže v utkání nehráli Pavel Kocman,  s Viktorem Dosedlou. Cabejšek, Tesař a Rainer měli šrámy. Soupeř o našich problémech věděl a nechal proti nám odpočívat svoje 3 ostré spojky. Prní poločas jsme drželi překvapivě vyrovnanou partii.  Celý poločas byl vyrovnaný a až v závěru soupeř odskočil o 4 branky.  Ve druhém poločase už naše improvizovaná sestava nestačila na soupeřův tlak.

Sestava a branky:  Potůček, Vaěnrka - Cabejšek, Kocman, Vařecha, Běhavý 1, Čejka 2, Rainer 4,Šudák, Dosedla, Černík 1, Tesař 3, Sýs 2.

4. zápas: SK Kuřim - HBC Jičín  8:24 (3:13)

Na začátku sezóny jsme s Jičínem prohráli smolně o branku, bohužel náš zraněními zdecimovaný tým od začátku na soupeře nestačil a soupeř celý zápas ve svém snažení nepolevil. Takže jednozančný výsledek. V tomto zápase jsme již točili 8 hráčů pro pole. Hráli převážně mladí hráči a sbírali cenné zkušenosti.

Sestava a branky: Potůček, Vaněrka - Cabejšek 2, Kocman, Vařecha 2, Běhavý, Čejka 1, Rainer, Šudák, Dosedla, Černík, Tesař 2, Sýs 1.