Žákovská liga: po kvalitním výkonu vezeme z Litovle pouze jednu prohru

Covidová situace zamotala výsledky našeho turnaje žákovské ligy v Litovli.

V okleštěné sestavě jsme podali sympatický a bojovný výkon.

Díky narůstající pandimeii covidu jsme odjížděli s okleštěnou sestavou. polovina týmu po horách ukončila karanténu a dva týdny prakticky netrénovala a druhá polovina se po týdnu vracela z karantén ze škol. Takže tréninky před turnajem absolvovalo malé množství zbylých hráčů. Chybějící nácvík souhry se projevil hlavně v utkání proti domácí Litovli. Samozřejmě počet hráčů jsme řešili na poslední chvíli a jsme rádi aspoň za ty co jeli. Týmy Třeboně a Loun vůbec díky pandimii nebyly schopny postavit týmy a nedojely.

1. zápas:  Házená Rokycany - SK Kuřim 14:25 (8:11)

Tým Rokycan byl pro nás tak trochu "exotický" tým, proti kterému jsme ještě nikdy nehráli. Ve svém středu měl 2 kvalitní spojky. Předchozí utkání proti Litovli odehrál slušně a zejména útok měly Rokycany nebezpečný. Soupeřova obrana, ale nebyla kompaktní. Taktika byla jasná: ubránit dva hlavní hráče soupeře a v útoku rychlým pohybem pronikat pomalejší obranou soupeře.  Začátek utkání byl z naší strany trochu nervózní. Naše obrana působila pevně a pouze osm branek za poločas byl dobrý výsledek. V polovině poločasu jsme vedli o 5 branek 4:9 a nepředpokládali jsme sebemenší problém. Bohužel zbytečnými ztrátami míče, jsme umožnili soupeři se dotáhnout na rozdíl 3 branek. Soupeř ožil a pořád se držel na dostřel. Prvních 10 minut druhé půle soupeř vzdoroval, museli jsme vzít time-out za stavu 16:13 a tým uklidnit. Naše hra se zpřesnila a náš tlak v útoku soupeře rozebral. Poslední 10 minutovku jsme vyhráli 10:1 a nebylo co řešit. Většinu branek jsme dali po střelbě ze spojek nebo z rychlých útoků. Kromě stávajícíh opor se zlepšuje Čenda Hlucháň, který svým pohybem a silovým pojetím na soupeře v obraně platil.

2.zápas: SK Kuřim - Tatran Litovel 15:19  (10:13)

Zápas s domácím týmem se musel líbit. Plná hala rodičů za zvuku několika bubnů vytvářela skvělou atmosféru, která hnala domácí tým do akcí. V hledišti byla vidět i skupinka našich rodičů, kteří vytvořili fans-klub a dojela na zápasy fandit. Litovel v předchozím utkání nepodala úplně optimální výkon a my jsme doufali, že se tak rychle k zápasu s námi nevzchopí. Od začátku utkání se strhla nevídaná fyzicky náročná bitva. Náš tým dokázal do poloviny poločasu vzdorovat, za stavu 5:5 nám rozhodčí po sobě vyloučili dva hráče a domácí odskočili na rozdíl 4 branek, který byl v následující bitvě rozhodující pro vývoj zápasu.  Byla to bitva o každý míč a krásný souboj obou brankářů, kteří pochytali spoustu střel. Náš Sam Vilímek nás držel a my se postupně zvedali. Několikrát v zápase jsme se dotáhli na rozdál 2 branek a šli do útoku na stažení na rozdíl jedné branky, abychom domácí dostali více pod tlak- Bohužel, domácí pod obrovskou domácí kulisou bojovali na maximum, aby nás nenechali se dotáhnout.  Jejich důraz v obraně byl enormní. Kvůli vývoji utkání, ale Litovel odehrála utkání pouze se základem a dalších 8 hráčů se vůbec nezapojilo do hry. Co rozhodlo o těsné prohře ? Určitě domácí prostředí, hala domácí hnala na maximální bojovnost na hranici v obraně. Naše absence sehranosti před turnajem a neproměnění šancí z prostoru křídel. Sam Vilímek podal super výkon a pochytal co mohl. Obrana fungovala, ale v útoku zůstaly naše dvě spojky Ondra a Maty příliš osamoceny. Chyběl další hráč, aby se přidal k těmto dvěma. Nevyužité vyložené šance z křídel taky zamrzí, ale kluci všichni bojovali až do konce a rozhodly detaily. O tom, ale žákovská liga je a klukům to dá obrovské zkušenosti.

Sestava a branky:  Vilímek - Eremiáš, Kelemen, Buček, Dolasiňski 4, Pokorný 15, Veselý P. 1, Sadílek 1, Růžička, Štefan 3, Hlucháň 3,  Veselý M. 13.