žákovská liga: proti týmům z top 5 tabulky jsme podali v Olomouci sympatický výkon

Proti soupeřům z top 5 celostátní ligy jsme předvedli sympatický výkon a navíc v zápase s týmem HBC Jičín jsme sahali po bodech.

Los celostátní žákovské ligy nás tentokrát zavál do Olomouce, kde kromě domácích jsme se utkali s týmy extaligových týmů z Frýdku-Místku, Talentu Plzeň a HBC Jičín. Před turnajem jsme navíc měli obavy z výkonu týmu, protože více jak polovina hráčů netrénovala díky jarním prázdninám.  Nakonec se většina kluků vrátila včas alespoň na tento turnaj. Bohužel na některých byla absence házené v zápasech znát.

SK Kuřim - SKP Frýdek-Místek 14:21 (4:10)

Tým extraligového Frýdku hrál nekompromisní tvrdou zataženou obranu a spoléhal na svého obrovitého brankáře. Nicméně do zápasu jsme vstoupili dobře a prvních 6 minut díky střelám z dálky jsme drželi vyrovnaný stav. Pozitivní bylo, že jsme se dostávali do šancí, ale celkem 7 nastřelených tyčí nás připravilo o vyrovnaný výsledek. O výsledku se rozhodlo, ke konci první půle, kdy jsme neproměnili některé ze šancí a soupeři jsme doslova darovali 6 brankový poločasový rozdíl vinou našich individuálních chyb.   Do druhé půle jsme začali hrát více zodpovědně a přestali mít respekt ze soupeřova brankáře.  Soupeře jsme pořádně trápili a ve 12 .minutě druhého poločasu jsme snížili na rozdíl 4 branek a zároveň jsme neproměnili nastřelenou tyčí 7m. To rozhodlo. Druhý poločas jsme drželi se silným týmem Frýdku -Místku vyrovnaný zápas. Na rozdíl od soupeře, který se obával o výsledek jsme točili ve hře celou sestavu.  Střelecky se v tomto zápase zaskvěl Matyáš Veselý - autor 7 branek.

SK Kuřim - HBC Olomouc 1966  18:11 (10:8)

Proti domácímu týmu jsme si věřili. Tým Olomouce byl v tabulce poslední a proto jsme nic něž výhru nebrali. Naše nátlaková hra o začátku na soupeře platila, nicméně soupeř nám v první půli nic nedaroval a neustále nás nenechal odskočit na výraznější rozdíl. O výsledku rozhodl náš nástup do druhé půle, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl 6 branek.  Pak jsme trochu polevili v obraně a soupeř snížil na rozdíl 3 branek. Následně jsme vrátili základní sestavu a šňůrou dalších 4 branek jsme soupeře zlomili. O výsledku rozhodla naše lepší obrana a fyzické kondice, kdy soupeř ke konci zápasu už nebyl tak nebezpečný. Tady dobře zahrál Lukáš Dolasiňski. Bohužel v průběhu zápasu se nám zranila klíčová pravá spojka M. Veselý, který do dalších zápasů už nenastoupil.

SK Kuřim - Talent Plzeň 10:25 (5:13)

Tým extraligové Plzně patří k favoritům na prvenství v celostátní lize. My jsme nechali na začátku odpočívat naši základní sestavu a dali prostor klukům z lavičky.  Soupeř po 10 minutách vedl 9:1, kdy svoji důslednou a tvrdou obranou nás nutil k chybám a ty trestal smrtícími rychlými útoky do odkryté obrany. Bohužel, jsme nedokázali v této sestavě vytvořit dostatečný tlak na soupeřovu obranu. Pak jsme nasadili na zbytek poločasu základní sestavu a poněkud zkorigovali skóre. Druhý poločas se opakoval ve stejném duchu . Na tým Plzně jsme prostě neměli, ale pro kluky to byla cenná zkušenost.

SK Kuřim - HBC Jičín  21:22 (9:13)

Proti týmu extraligového Jičína nám utekl začátek zápasu, kdy tvrdá soupeřova hra nás postupně vykolejila z tempa. Naši hráči zákroky soupeře nesli nelibě a nechali se vylučovat. Dokonce jsme hráli ve čtyřech proti 6 hráčům soupeře. Naše obrana si zvykala na rychlou nátlakovou hru soupeře pomalu.  Ve 13. minutě jsme prohrávali již 12:7.  Bylo to díky naší nedisciplinovanosti a také neproměňování několika vyložených šancí, kdy jsme nedůraznou střelbou trefovali soupeřova brankáře. Po time-outu jsme hru zpřesnili, hlavně v koncovce a snížili na poločasový rozdíl 4 branek.  V poločase jsme kluky uklidnili a řekli jim ať se nenechají rozhodit soupeřem a hrají to svoje. Do druhého poločasu jsme na soupeře nastoupili a zejména Ondra Pokorný byl v laufu a svými střelami ze střední vzdálenosti na soupeře platil. Soupeře jsme dostali pod tlak a v osmé minutě jsme skóre srovnali. Soupeř znejistěl a začal hrát jako o život. My jsme ho udrželi a začala nevídaná bitva o každý útok a přetahovaná o branku. K Ondrovi se přidal Pavel Veselý svými průniky a postaral se o to, že soupeřova obrana si nehleděla jenom Ondry.  Soupeř na nás vyvinul enormní tlak a odskočil na rozdíl dvou branek 18:20. Vzali jsme time-out a enormním nasazením srovnali na 20:20.  Ondra svým výkonem strhl ostatní a rozehrál se nejnapínavější duel celého turnaje. Soupeř šel minutu do konce do útoku, my jsme ho třikrát ubránili a navíc soupeř čelil pasivitě. Bohužel 15 sekud před koncem v pasivitě, kdy mu chyběla jedna střela se míč k nám neodrazil a soupeř se štěstím skóroval. Okamžitě jsme vzali time-out a řekli  10 sekud před koncem co budeme hrát. Odvolali jsme brankáře a hráli v sedmi.  Bohužel pod časovým presem nám střelu zblokovala soupeřova obrana a my jsme smolně prohráli. Remíza by byla spravedlivá. Ale kluci super bojovali a herně se vyrovnali soupeři, který bude v top 5 celostátní ligy. Bohužel nám chyběl v tomto utkání i zraněný Maty Veselý, který by pomohl odlehčit tlak soupeřovy obrany na Ondru.  Takhle se má hrát celostátní liga a naši kluci mají na to se měřit v konkurenci s nejlepšími týmy v ČR.

sestava a branky:  Vilímek, Němeček - Eremiáš 2, Kelemen, Buček, Dolasiňski 9, Pokorný 23, Ondrášek 1, Veselý P. 7, Sadílek 1, Růžička 2, Štefan 3, Hlucháň 4, Zábrž, Veselý M. 10.