Žákovská liga: z Úval u Prahy vezeme cenné 4 body

V  Úvalech jsme vybojovali 4 cenné body

Do Úval u Prahy jsme zajižděli oslabeni o gólmanskou jedničku. Na poslední chvíli odpadl jeden ze soupeřů Lions Hostivice, kde jsme se považovali za favorita utkání a tak jsme vyhrálli kontumačně 10:0.  Zbývající týmy byly Sokol Telnice, Sokol Ostrava a domácí Sokol Úvaly.  Vzhledem ke vzdálenosti jsme se rozhodli v Úvalech přespat. S  dopravou nám pomohli rodiče, kteří jsou zároveň zakládájícími členy fun-clubu našeho týmu.  Musíme jim poděkovat, protože v průběhu celého turnaje neúnavně povzbuzovali.

SK Kuřim - Sokol Telnice 17:22 (9:16)

Telničtí byli favoritem utkání a my jsme je na začátku chtěli překvapit nečekanou sestavou. Prvních 5 minut naše zahajovací sestava držela krok, ale pak zbytečnými ztrátami míče jsme soupeřovi darovali snadný náskok. Nižší koncentrace vyústila ve vyloučení, kdy jsme obdrželi 3 branky a soupeř se trhl na rozdíl 5 branek. Pak jsme nasadili základní sestavu a soupeře jsme stáhli na rozdíl 3 branek. Další vyloučení nás stálo další rozdíl 3 branek, takže do poločasu soupeř odcházel s rozdílem 7 branek. Nebýt vyloučení a našich naivních ztrát při něm tak, jsme hráli vyrovnanou partii. Telnice zejména v obraně nepůsobila zrovna jistě a my jsme zpřesněnou hrou náskok do konce zápasu snižili. Skóre mohlo být i lepší, ale zahodili jsme k tomu ještě 2 sedmimetrové hody. Dobrý výkon podal v brance Jirka Němeček a v útoku byli nezastavitelní Ondra Pokorný a Lukáš Dolasiňski. Bohužel se nám v tomto utkání zranila po nešťastném dopadu třetí klíčová spojka, která již do turnaje dále nezásáhla.

SK Kuřim - Sokol Ostrava 15:27 (6:13)

Výsledek utkání úplně neodráží stav na hříšti. Bez spojky Matyho jsme se soupeřem herně drželi vyrovnaný krok, bohužel hlavní překážkou byl jeho brankář, který zpočátku dokázal mít až 70% úspěšnost, takže v prvních 10 minutách soupeř odskočil na rozhodující náskok zejména díky svému brankáři. Nutno říct, že soupeř zejména v obraně byl fyzický vyspělý a my jsme tak důslední nebyli. Ve druhém poločase jsme našli recept na soupeřova gólmana, ale bylo už pozdě.  Ostrava na každou naši branku odpověděla a zaslouženě zvítězila.  Tady platil na soupeře pouze svojí střelou Ondra Pokorný. V obraně jsme na dobré výkony nenavázali a v útoku jsme hráli hodně pomalu. Chyběl nám zkrátka rychlejší pohyb, všude jsme byli pozdě.

SK Kuřim - Sokol Úvaly 24:23 (12:9)

Proti domácím jsme si věřili, protože jsme je v lednu na turnaji porazili o 7 branek. Jenže domácí se proti nám chtěli vytáhnout před rodiči a zároveň jeden z trenérů Úval byl v minulosti trenérem v Kuřimi, takže se mu chtěli domádí kluci ukázat. Museli jsme doslova bojovat o každý míč a domáci nám nedali nic zadarmo.  Jejich vysunutá obrana 3:3 nám dávala v útoku hodně fyzicky zabrat.  Náš pohyb byl pomalý a působili jsme unaveným dojmem. První poločas jsme vyhráli o 3 branky a mysleli si, že už soupeře ve druhém poločase zlomíme. Bohužel jsme opět začali ztrácet míče a soupeř dokonce v oslabení srovnal na 17:17.  Naše obrana začala mít povážlivé trhliny a soupeř se jich snažil využívat. Následovala přetahovaná o každou branku.  4 minuty před koncem utkání soupeř odskočil na rozdíl dvou branek a začalo být zle. Museli jsme vzít time-out a zklidnit se. To se povedlo, kdy jsme soupeře 3x po sobě ubránili a šňůrou 3 branek skóre obrátili v náš prospěch. Takže 2 minuty do konce jsme vedli o branku a soupeř udělal v naší šanci faul a jeho hráč byl v závěru vyloučen. Toto byl zlomový moment, kdy my jsme se soustředili na závěrečný útok a dali rozhodující gól.  Toto bylo hodně vydřené vítězství, kdy jsme dohrávali utkání silou vůle. Jako tým jsme byli individuálně lepší, ale obrana hořela natolik, že soupeř udržel vyrovnaný krok. Taky bylo v průběhu turnaje vidět, že soupeř své hráče šetřil na utkání s námi.  V tomto utkání kromě Ondry s Lukášem dokázali chybějící spojku nahradit Pavel Veselý s Nikem Štefanem a obranu vydřel Čenda Hlucháň.  Jirka v brance pomohl důležitými zákroky.

Sestava a branky:  Němeček - Eremiáš, Buček, Dolasiňski 14, Kráčman 1, Pokorný 20, Veselý P. 8, Sadílek 2, Růžička 2, Štefan 7, Hlucháň 1, Zábrž 1, Veselý M. 1.