Závěrečné kolo žákovské ligy v domácí hale diváky nadchlo

V domácí hale v utkáních vysoké úrovně jsme urvali 4 body.

Poslední kolo žákovské ligy se konalo v Kuřimi. Zavítali k nám věhlasní soupeři, jako Dukla Praha, KH Kopřivnice, Centrum Haná a sousedé z SKKP Brno. Jednotlivá utkání turnaje se hrála 2 x 18 minut a přinesla zajímavou podívanou. Náš tým porazil sousední KP Brno, přejel tým favorita z Kopřivnice, prohrál smolně s Centrum Haná a v posledním utkání zle zatápěl Dukle Praha, která až ve druhém poločase náš odpor zlomila.

SK Kuřim - SKKP Brno 21:18 (10:8)

V prvním ranním zápase jsme se teprve probouzeli, náš pohyb nebyl na patřičné úrovni, obrana ještě dospávala a to soupeři umožnilo s námi držet krok. Náš nevýrazný výkon se táhnul celý zápas. Až v posledních 5 minutách jsme přidali a soupeře  přehráli. Čekali jsme od našeho týmu víc, ale měli jsme v nohách sobotní vyhrocený zápas s Ivančicemi a navíc soupeř  bojoval a oproti poslednímu zápasu se zlepšil.

SK Kuřim - TJ Sokol Centrum Haná 18:24 (9:12)

Od začátku utkání se strhla vyrovaná bitva. Soupeřova obrana nás nenechávala v klidu a to způsobovalo technické chyby a nedůrazné zakončení.  Naše obrana dokázala pokrýt soupeřovu hru přes vytáhlého pivota a rychlou spojku. Bohužel nepřesností v zakončení a zbytečné ztráty míče, znamenaly, že jsme v poločase prohrávali o 3 branky. V druhé půli byl obraz hry stejný, když jsme se nadechovali k vyrovnání, přišly zbytečné chyby. Navíc se v utkání trefili pouze 2 naše spojky Lukáš s Ondrou a zbytek se nedokázal prosadit.   Pak přišla i naivní vyloučení a naše křídla nedokázala ubránit soupeřovu jednoduchou hru. Celý druhý poločas jsme se nedokázali dotáhnout a navíc v posledních 3.mutách přišly zase chyby, při kterých soupeř odskočil. Bohužel v tomto utkání jsme se o výhru připravili sami.  Chyběly nám střely z dálky. Velká škoda - na výhru jsme měli.

SK Kuřim - KH Kopřivnice 25:18 (13:6)

Proti zvučnému soupeři a favoritovi jsme vyrukovali s precizní obranou a pokryly jsme jeho rychlé nátlakové kombinace. On naopak naše útočné kombinace nedokázal pokrýt. Výsledek naší nesmírné bojovnosti byl zřejmý - soupeře jsme v první půli přejeli 13:6.  Naši hráči hráli v euforii a nedávali dlouho soupeři prostor. Ve druhé půli soupeř vyvinul enormní tlak a bojoval s maximálním nasazením. My jsme se nedali zaskočit a soupeř se maximálně dotáhl na rozdíl 3 branek. Zkoušel na nás obranu 3:3 vytaženou až k půlící čáře. My jsme opět odolali a využili tak jeho odkryté obrany a získali uklidňující náskok. Závěrečných 5 minut už to byla z naší strany exhibice. Tentokrát sršel pohybem Maty Veselý a společně s Lukášem a Ondrou rozstříleli soupeře zejména góly ze střední vzdálenosti.  Duel se hrál v ohromujcí divácké kulise, kde bubny obou táborů, přehlušily dění na hříšti. Nádherný zápas, který si všichni užili.

SK Kuřim - Dukla Praha 11:18 (8:9)

Proti věhlasné Dukle Praha jsme nastupovali bez respektu s tím, že nemáme co ztratit. Naše obrana působila pevným dojmem a na soupeřovu branku jsme dokázali vždy odpovědět. Kluci přesně plnili taktické pokyny a naše hra na soupeře platilia. Soupeř v poločase odcházel do šaten hodně rozhozený a to hrál proti nám v nejsilnějším složení. Zápas s Kopřivnicí a poločas s Duklou byl pro nás hodně vyčerpávající. Navíc jsme už neměli na prostřídání spojky, protože byly zraněny z předchozích utkání.  Soupeř ve druhé půli na nás nastoupil, přitvrdil hlavně v obraně a my jsme se nedostávali už do zakončení. Tím, že soupeř hrál skutečně na maximum a my jsme v útoku neměli patřičnou sílu, jsme vsítili za druhý poločas pouhé dvě branky a to rozhodlo.  Obrana hrála stále super a celkem 9 obdržených branek za druhý poločas je dobrá vizitka, ale další spojky v útoky zkrátka už chyběly a nedokázali jsme fyzicky náročné hře soupeře vzdorovat.

Závěrečné shrnutí:  Kluci podali výkon na hranici svých možností. Obrana poslední dva zápasy hrála super a je vidět, že dokážeme ubránit kohokoli. V útoku máme svůj herní styl, který na soupeře platil, ale bohužel střelcky to odtáhly pouze 3 hráči a to naše hlavní spojky: Ondra, Maty a Lukáš. Zejména hra křídel v útoku zůstala za očekáváním. Křídlům chyběl důraz,aby se prosadila. Pivoti odvedli svůj standard a do zakončení se dostali. Brankáři zejména proti Kopřivnici a Dukle zazářili.

sestava a branky: Vilímek, Němeček - Eremiáš 4, Kelemen, Buček, Dolasiňski 14, Pokorný 30, Ondrášek 1, Veselý P. 3, Sadílek 1, Tamborlani 1, Růžička 3, Štefan 3, Hlucháň 2, Zábrž, Veselý M. 13.

finální tabulka celostátní ligy viz. odkaz:  finální tabulka celostátní ligy