Vyrovnaný zápas vyhráli žáci Újezda

Po třech výrazných výhrách nad brněnskými kluby narazili Kuřimští ve čtvrtém kole v očekávaném zápase na lídra soutěže. Po vyrovnaném zápase, který byl plný pěkných házenkářských akcí na obou stranách, nakonec odcházeli se skloněnými hlavami domácí Kohouti. Újezd byl v klíčových momentech zápasu lépe soustředěn, předváděl pěknou souhru a především velkou efektivitu v zakončení.

4. kolo JM ligy mladších žáků:

SK Kuřim - Újezd u Brna 18:22 (9:12)

Domácí šli v úvodu do vedení, když se dvěma brankami z křídla prosadil Štěpán Ondrášek, ale po chybách na spojkách se skóre otočilo ve prospěch Újezda a narostlo až na 2:5. Domácí tým ale získanými míči Lukášem Dolasinským a Ondrou Pokorným začal ztrátu dotahovat a po střele Čendy Hlucháně z pivota bylo srovnáno na 6:6. Vyrovnaný byl zápas téměř do konce poločasu, kdy bylo skóre 9:9, ale v závěru hosté využili ztracené míče v rozehrávce kluků z Kuřimi a to se ukázalo jako zásadní, když odskočili do poločasu na skóre 9:12.

Ve druhé půlce hosté navýšili rozdíl na pěti branek. Házená ale umí být zajímavá až do konce. Kuřimští bojovali a stahovali, po rychlém protiútoku snížili brankou Lukáše Dolasinského dokonce na rozdíl dvou gólů dvě minuty před koncem. Risk s osobní obranou domácím nevyšel a hosté přidali další dvě branky.

O příčinách porážky hovoří nejlépe statistiky zápasu. Sedm ztracených míčů proti čtyřem získaným a 10x selhali kluci v bránění jednoho na jednoho. Produktivita střelby hostů dosahovala na 90 % úspěšnost, kterou ani jeden z brankářů Kuřimi nedokázal zastavit. Kuřimští kluci si individuálně vypracovali také velké množství šancí, ale úspěšnost střelby Kuřimi byla pouze 58 %. Hosté sedmičky využili, domácí zahodili. Po skončení zápasu tak zaslouženě propukla velká radost kluků z Újezda.

Sestava a branky Kuřimi: Eremiáš Adam, Vilímek Sam – Ondrášek Štěpán 3, Dolasinski Lukáš 6, Hlucháň Čeněk 1, Pokorný Ondřej 6, Buzáš Michal 1, Buček Leoš, Uher Alois 1, Kelemen Oliver, Čejka Vítek, Veselý Pavel a Růžička Martin.